کلیسای جامع سنت مارتین براتیسلاوا

کلیسای جامع سنت مارتین براتیسلاوا

شرح

کلیسای جامع سنت مارتین براتیسلاوا ” St. Martin’s Cathedral” در مرز غربی مرکز شهر تاریخی زیر قلعه براتیسلاوا واقع شده است. یکی از قدیمی ترین و بزرگترین کلیساهای براتیسلاوا است که به ویژه به عنوان کلیسای تاجگذاری پادشاهی مجارستان بین سالهای 1563 و 1830 شناخته شده است .

این کلیسابزرگ ترین و قدیمی ترین کلیسای براتیسلاوا ست و بیش از همه به این دلیل شهرت دارد که مابین سال های ۱۵۶۳ و ۱۸۳۰ محل تاجگذاری پادشاهی مجارستان به حساب می آمده است. برج مرتفع این کلیسا در چشم انداز شهر کاملا مشخص است و احتمالا اولین چیزی است که متوجه آن خواهید شد . نمای بیرونی کلیسا ترکیبی از سبک نئو گوتیک و طراحی های باروک است و مجسمه ها و تندیس های متعددی هم در نمای بیرون دیده می شد.

همراه با قلعه در تپه مجاور ، و تا حدودی مشابه در خطوط گوتیک جالب و کاملاً واضح ، رنگ و باریک آن ، سبک مات مارتین 85 متر در افق شهر قدیمی براتیسلاوا حاکم است.  این برج تقریباً بخشی از استحکامات شهر را تشکیل داده است ، همانطور که در دیوارهای دفاعی شهر ساخته شده است .

شبستان سازه از سه راهرو تشکیل شده است که به دو ردیف از هشت ستون تقسیم می شوند. مساحت كل آن 38 متر و حداكثر ارتفاع 16 متر است. این برج 85 متر ارتفاع دارد و در یک زمان بخشی از استحکامات قرون وسطایی بود. کلیسای جامع به شکل صلیبی سنتی ساخته شده است.

این کلیسای جامع در سال 1563 به کلیسای تاجگذاری حاکمیت پادشاهی تبدیل شد و پس از آن که امپراطوری عثمانی آن شهر را فتح کرد ، جانشین کلیسای باکره مریم  شد . در کل ، تاجگذاری 11 پادشاه و 8 ملکه به علاوه مورد از وجدان آنها در اینجا بین سالهای 1563 و 1830 اتفاق افتاد .

این کلیسا در دوره 1869 تا 1877 ، هنگامی که پس از آسیب دیدگی در اثر آتش سوزی ، جنگ ، زلزله و سایر بلایا مجدداً گتیسی شد ، ظاهر امروزی خود را بدست آورد . یکی دیگر از دیدنی ها و جاذبه های گردشگری براتیسلاوا کلیسای جامع سنت مارتین است .

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک