پله های اسپانیایی ایتالیا

پله های اسپانیایی ایتالیا

شرح

پله های اسپانیایی ایتالیا | Spanish Steps Of Italy

پله های اسپانیایی ایتالیا در بین سالهای 1723 تا 1725 میلادی با 135 پله با طرحی از فرانچسکو دی سانکتیس و تامین هزینه ساخت آن توسط اتینه گوفیر جهت ایجاد ارتباط میان سفارت اسپانیا و کلیسای ترینیتا دی مونتی ساخته شد.

تاریخچه ساخت کلیسای ترینیتا بالای پله های اسپانیایی ایتالیا

در سال 1502 ساخت کلیسای ترینیتا در بالای پله ها با برج های دوقلویش به دستور لویی دوازدهم پادشاه وقت فرانسه آغاز شد و تا ده سال به طول انجامید. در سال 1585 پاپ سیکتوس پنجم این کلیسا را که برج های آن تا خط افق کشیده شده اند رسما متبرک و مقدس نامید.

فواره دلا بارکاسیا

فواره دلا بارکاسیا به معنی فواره قایق زشت که با سبک معماری باروکی خویش بین سالهای 1627 تا 1629 توسط پیترو برنینی ساخته شد که گفته میشود وی طرح این فواره را که به شکل کشتی در حال غرق شدن است را از یک افسانه مردمی الهام گرفت.

در سال 1789 به دستور پاپ پیوس ششم ستون های هرمی سنگی که بالای پلکان اسپانیایی خودنمایی  میکند و نسخه کپی شده ستون های هرمی فلامینیان مصری در رم میباشد و در ابتدا در باغ های سالوست قرار داشت به مکان فعلی خود منتقل کردند.

موزه آثار این شاعر رومانس در پله های اسپانیایی ایتالیا

در سمت راست پلکان خانه شاعر انگلیسی جان کیتس را مشاهده میکنید که اکنون موزه آثار این شاعر رومانس انگلستان است و در سمت چپ پلکان چایخانه بابینگتون با بیش از یک قرن سابقه در سرو چای انگلیسی را میبینید که توسط دو شهروند انگلیسی به نام های ایزابل کارگیل و آنا ماریا بابینگتون در سال 1893 تاسیس شد.

در حال حاضر برای پاکیزه نگه داشتن این پلکان صرف غذا و نوشیدنی بر روی آن اکیدا ممنوع میباشد. جالب است بدانید که آوازه این پلکان زیبا با فیلم تعطیلات در رم که در سال 1953 با بازی درخشان آدری هاپبورن و گرگوری پک ساخته شده است بیش از پیش به گوش مردم دنیا رسید.

موقعیت هتل

کشور: ایتالیا
شهر: شهر رم

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک