جاذبه های اسپانیا

با پر بازدید ترین جاذبه های اسپانیا آشنا شوید

شرح

جاذبه های اسپانیا

جاذبه های اسپانیا | چقدر با دیدنی های اسپانیا آشنایی دارید ؟ کدام شهر اسپانیا جاذبه های بیشتری دارد ؟ برای سفر به اسپانیا کدام شهر را انتخاب میکنید.

در اروپا محبوب ترین کشور برای توریست ها و جاذبه های جذاب گردشگری کشور اسپانیا است, این کشور در این چند دهه توانسته است بسیار موفق عمل کند در مورد جذب توریست. در سال 2018 این کشور توانست رتبه ی دوم گردشگری را در جهان کسب کند و بسیار در این زمینه موفق باشد ، در این مقاله بر آن هستیم تا تعدادی از جاذبه های معروف اسپانیا را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید…

 گرانادا | الحمرا

یک مجموعه بسیار زیبای باستانی که شامل قصر ها و کاخ های مجلل به نام الحمرا میباشد در شهر گرانادا اسپانیا قرار دارد. دلیل انتخاب نام عربی برای این مجموعه به دلیل وجود دیوار های قرمز رنگ آن است ، عمر نام گذاری این بنا به قران هشتم هجری باز میگردد. الحمرا در زبان عربی به معنی قرمز رنگ است. از مجموعه جز تنها اثار به نام اسلام در اوج شکوفایی خود در اروپا میباشد و سالها شاهد بازدید کنندگان بسیاری بوده است.

این قلعه در موقعیت بسیار عالی قرار گرفته است که میتوانید از داخل آن به کل شهر گرانادا دسترسی داشته باشید و زیبای های این شهر را ببینید ، این قلعه در میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است.

الحمرا جاذبه ی اسپانیا

قصر آلکازار | سویل

در شهر سویل اسپانیا یک قصر بسیار زیبا با معماری خاص شرقی قرار دارد که چشم هر گردشگری را به خود جلب میکند. قصر آلکازار نمونه ی بسیار زیبا از معماری و هنر اسلام است که در اوج خود در اروپا خود نمایی میکند . قصر آلکازار از معدود جاذبه های است که همچنان مورد استفاده قرا میگیرد.

این قصر جذاب در طول تاریخ دست خوش تغییرات بسیار زیادی شده است و به دست گروه های مختلفی افتاده است و میتوانید در معماری آن به طور کامل این تغییرات را ببینید.

ترکیب و تلفیق هنر معماری اروپای و مدجن های اسلامی را میتوانید در گوشه گوشه ی این قصر زیبا ببینید. مسلمانان مراکشی که در اسپانیا ساکن بودند مبدا شکل گیری این معماری قرار گرفته اند. این مجموعه زیبا که به لطف سازمان یونسکو به ثبت جهانی رسیده است در سال های 903 میلادی به عنوان دژ و قلعه نظامی مورد استفاده قرا میگرفت.

در طول تمام این ۱۱ قرن که از زمان ساخته شدن مجموعه می‌گذرد، قصر آلکازار شاهد فراز و فرودهای بسیار زیادی بوده است ولی در تمام این دوران، شاید هیچ‌وقت گردشگران مانند چند سال گذشته به این قصر توجه نکرده باشند. دلیل این حجم از استقبال را می‌توان در ضبط بخش‌هایی از سریال محبوب بازی تاج و تخت در این مجموعه دانست. و از جاذبه های اسپانیا است.

در جای جای مختلف این قلعه زیبا میتوانید اثار زمان های مختلف تاریخی را بر آن ببینید. علاوه بر این، هرکدام از این باغ‌ها داستان‌ها و افسانه‌های خاصی را در خود جای داده‌اند. در طول تاریخ پادشاهان زیادی در این باغ‌ها قدم زده‌اند و اتفاقات زیادی در هرکدام از آنها رخ داده است که داستان‌ و افسانه‌های هرکدام بعدها در میان مردم پخش می‌شد.

دیدنی های اسپانیا

کلیسای ساگرادا فامیلیا | بارسلونا

اگر بخواهیم برای بازدید از اسپانیا فقط یک جاذبه ی گردشگری را به شما پیشنهاد دهیم آن کلیسای ساگرادا فامیلیا است که البته جالب است بدانید ساخت این کلیسا هنوز به پایان نرسیده است ، معماری عجیب قرون وسطایی و موقعیت قرار گیری این کلیسا باعث شده است که به یکی از مهمترین جاذبه های اسپانیا تبدیل شود.

امید می رود ساخت این کلیسا در سال 2026 به پایان برسد اولین اقدامات برای ساخت این کلیسا به سال 1882 میلادی برمیگردد و بعد از گذشت صد سال هنوز هم به پایان نرسیده است ؛ درست است که کار ساخت این قلعه هنوز هم ادامه دارد ولی یکی از زیبا ترین و خاص ترین جاذبه های اسپانیا است و سالانه حدود 5 میلیون گردشگر از سراسر دنیا از این آثار تاریخی دیدن میکنند.

اگر روزی به اسپانیا سفر کردید و قصد بازدید از این کلیسا را داشتید به شما پیشنهاد میکنید وظیفه ی راهنمایی خود را به یک تور لیدر مجرب بسپارید ، هزینه ی ورودی و گردش در این کلیسا 24 یورو است. میتوانید یک تور صوتی به هزینه 8 یورو هم داشته باشید و مبلغ کمتری پرداخت کنید.

جاذبه های اسپانیا

مسجد-کلیسای جامع قرطبه | کوردوبا

حس جالب بازدید از یک مسجد زیبا و تاریخی در قلب اسپانیا هر گردشگری را مجذوب خود میکند. این کلیسا را میتوان یکی از دیدنی ترین جاذبه های اسپانیا نامید. بزرگترین هنرمندان و معماران دنیا این کلیسای زیبا را اوج هنر و معماری اسلامی در اروپا مینامند.

این مسجد را میتوان یک نشانه ی بسیار بزرگ برای زمانی از تاریخ دانست که مسلمانان و یهودیان و مسیحیان با صلح و آرامش کنار یکدیگر زندگی میکردند به توسعه و پیشرفت شهر ها می اندیشیدند.

در زمان زمام داری مسلمانان بر اروپا کار ساخت این قلعه آغاز شد که حدود دو قرن به طول انجامید. ساخت این بنا که یک شاهکار معماری است مشخص است زمان زیادی بکشد. این هنر در زمان خود جز عجایب کار معماران بوده است استفاده از نهصد ستون سنگی جلوه ی خاصی به این اثر بخشیده است؛ استفاده از سنگ های قیمتی در کل این بنا خود نمای میکند.

سالانه حدود 2 میلیون گردشگر از این آثار زیبای تاریخی در اسپانیا دیدن میکنند و با حیرت به این اثر فاخر دوری اسلامی اروپا مینگرند.

بازدید از مسجد جامع قرطبه سبک زندگی در زمان‌های گذشته و باستانی را به خوبی به شما نشان خواهد داد. این مجموعه، تاریخی هزار ساله و حتی بیشتر را در خود جای داده است. قدمت آن به قرن هشتم بازمی‌گردد، زمانی که عبدالرحمان اول تصمیم گرفت مسجدی را به‌جای یکی از کلیساهای این منطقه بنا کند.

جاذبه های دیدنی اسپانیا

کلیسای جامع سویا | سویل

اولین چیزی که با دیدن این کلیسا به نظر میرسد عظمت و ابهت این بنا میباشد. نام دیگر این کلیسای زیبا مریم مقدس به سنت ماری میباشد، اوج هنر در سبک معماری گوتیک در دنیا کلیسای جامع سویل میباشد این کلیسا بر روی اثار به جا مانده از یک مسجد قدیمی در بین سالهای 1434 تا 1517 ساخته شد.

یکی از نکات جالب درباره ی این کلیسا قرار گرفتن مقبره ی کاشف آمریکا کریستف کلمب معروف است.

زمان ساخت این کلیسا قرن 15 میلادی میباشد اما مسیحیان از 2 قرن پیش تر از آن نیز در آن مکان به عبادت میپرداختند. فرناندو سوم، پادشاه کاستایی، در سال 1248 موفق شد شهر سویل را از چنگ خلافت موحدون خارج سازد و در همین زمان بود که مسجد بزرگ و قدیمی این شهر را تبدیل به یک کلیسا کردند.

دیدنی های اسپانیا

حاکمان سویل جمله ی عجیب و معروفی داشتند که میگفتند “بیایید کلیسای آن قدر بزرگ بسازیم که آیندگان بگویند ما دیوانه بوده ایم”

برای ساخت یک کلیسا به این عظمت و بزرگی مطمعنا زمان زیادی باید صرف شود ، در حدود 106 سال زمان برد تا تمامی نقشه های آن به پایان برسد و جز معدود کلیساهای بود که ساخت آن به طور کامل به پایان رسید.

برای مثال، ساخت کلیساهای جامع شهرهای مالاگا و یا گرانادا به علت کمبود بودجه هیچ‌وقت به اتمام نرسید و آنچه امروز مشاهده می‌کنیم – علی‌رغم شکوهمند بودن- طرح کامل و نهایی این کلیساها نیستند اما از جاذبه های بی نظیر اسپانیا میباشد. هزینه ی بازدید از این کلیسا برا بزرگسال 11 یورو و کودکان رایگان میباشد.

جاذبه های کشور اسپانیا

موزه دل پرادو | مادرید

یکی از معروف ترین و بزرگترین و با اعتبار ترین موزه ی هنری جهان موزه ی موزه دل پرادو شهر مادرید میباشد. نزدیک به 7000 هزار آثار برجسته ی هنری در این موزه نگهداری میشود که در حال حاضر تنها 1500 مورد آن‌ها در معرض نمایش قرار گرفته‌اند. آثار هنری قرار داده شده در این موزه بر پایه‌ی کلکسیون سلطنتی اسپانیا بنا نهاده شده. تعداد بسیار زیادی از آثار ملی اسپانیا که شامل سکه ها و نقشه ها و آثار هنری مهم میباشد در این موزه قرار دارد.

اگر میخواهید در یک بازدید کامل بیشترین آثار هنری معروف این موزه را ببینید. به شما پیشنهاد میکنیم با مراجعه به بخش اطلاعات لیست 50 آثار مهم را بگیرید تا بتوانید یک بازدید هوشمند داشته باشید.

هزینه ورودی برای بزرگسالان 15 یورو است و ساعت بازدید از 6 صبح تا 8 بعد ظهر میباشد. البته یک روز زمان کافی برای دیدن تمام زیبای این موزه نیست. میتوانید با 4 یورو راهنمای صوتی این مجموعه را هم تهیه کنید.

موزه های کشور اسپانیا

کلیسای جامع سانتیاگو د کومپوستلا

یکی از مهمترین آثار اسپانیا در لیست یونسکو و از جذاب ترین جاذبه های اسپانیا که بسیار مورد توجه گردشگران است کلیسای جامع سانتیاگو د کومپوستلا میباشد. معماری این اثر ترکیب بسیار جذاب از معماری رومی میباشد که در سال‌های 1075 تا 1211 و همچنین تزیینات و معماری‌های گوتیک و باروک است، به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین ساختمان‌های شهر سانتیاگو د کومپوستلا در اسپانیا شناخته می‌شود.

کلیساهای دیدنی اسپانیا

موزه و تئاتر دالی | فیگرس

وقتی برای اولین بار این بنای زیبای قرمز رنگ را میبینید چشمتان جذب این همه زیبای منحصر به فرد و خاص آن میشود ، گوی های قرمز رنگ و سبک جالب این بنا به شما موزه ی دالی را به شما نشان میدهد.

این موزه و تئاتر یکی از سورئال ‌ترین جاذبه‌های دنیا است که در آن می‌توان جاودان بودن سالوادور دالی را حس کرد. این موزه بخش‌های مختلفی دارد که تماشای برخی از آن‌ها آنها قطعاً نسبت به بقیه اولویت دارد.

موزه و تئاتر عنوانی است که برای این سفر خارق‌العاده به داخل تصورات ذهنی یکی از بزرگ‌ترین هنرمندان قرن بیستم انتخاب شده است. این مجموعه در شهر زادگاه سالوادور دالی، یعنی شهر فیگرس اسپانیا ساخته شده است.

جاذبه های اسپانیا

کلیسای جامع تولدو

اگرچه در این بخش قصد داریم کلیسای جامع تولدو (Catedral de Toledo) را به شما معرفی کنیم ولی در نظر داشته باشید که تمام بخش‌های شهر تاریخی تولدو دیدنی است و جاذبه توریستی محسوب می‌شوند. کلیساهای زیادی در کشور اسپانیا وجود دارد ولی کلیسای جامع تولدو رامی توان جزو ۱۰ کلیسا جامع برترِ این کشور دانست.

علاوه بر این، این کلیسا به‌عنوان یکی از ۳ کلیسای جامع اسپانیا شناخته می‌شود که در ساخت آن‌ها از معماری گوتیک بهره گرفته شده است. بنابراین کلیسای جامع تولدو رامی توان نمونه‌ای تحسین‌برانگیز از معماری گوتیک قرون‌وسطایی دانست.

دیدنی های اسپانیا

پارک گوئل | بارسلونا

معمار سرشناس اسپانیایی، آنتونی گائودی،‌ تنها در طراحی و ساخت ساختمان‌هایی با معماری گوتیک تخصص نداشت. پارک گوئل را می‌توان یکی دیگر از جنبه‌های استعداد و نبوغ گائودی دانست. در این مجموعه شما درواقع شاهد سلیقه و هنر گائودی در طراحی مناظر شهری،‌ پارک و باغ خواهید بود.

جذابیت هنری پارک گوئل در این مسئله است که اگرچه این پارک به نظر مصنوعی و انتزاعی به نظر می‌رسد ولی میل گائودی به طرح‌های طبیعی کماکان در روح و ماهیت پارک حس می‌شود. تا جایی که برخی تشبیه می‌کنند که «طرح‌های مصنوعی پارک گوئل حتی از طرح‌های طبیعی هم طبیعی‌تر است!».

در سال ۱۹۲۲ شهرداری بارسلونا این منطقه را خرید و آن را تبدیل به یک پارک کرد. در سال ۱۹۲۹، این پارک تبدیل به فضایی عمومی شد و در سال ۱۹۸۴ نیز به‌عنوان یک میراث جهانی در لیست آثار یونسکو به ثبت رسید.

جاذبه های کشور اسپانیا

اقامتگاه ال اسکوریال

ال اسکوریال به‌عنوان یکی از مجموعه اقامتگاه‌های پادشاهی اسپانیا شناخته می‌شود که از یک صومعه، کاخ سلطنتی، یک کلیسای بزرگ، پانتئون، موزه، دانشگاه، مدرسه و بیمارستان تشکیل شده است. این مجموعه درواقع در شهری با همین نام قرار دارد؛ شهری که در فاصله ۴۵ کیلومتری پایتخت کشور اسپانیا، یعنی شهر مادرید، قرار دارد. ال اسکوریال درواقع در دامنه‌های کوهی قرار دارد که سمت شمال غرب شهر مادرید را احاطه می‌کند.

اگرچه امروزه عموماً گردشگران بین‌المللی از این مجموعه دیدن می‌کنند، ولی درگذشته بخش زیادی از بازدیدکنندگان از مجموعه ال اسکوریال همان مردم شهر مادرید بودند که به خاطر آب‌وهوای تازه و تمیز این منطقه برای تفریح به اینجا می‌آمدند. مردم شهر مادرید از همان سال‌های ابتداییِ ساخت شدن این مجموعه به دستور شاه فیلیپ دوم و در قرن شانزدهم اینجا را به‌عنوان مقصدی تفریحی انتخاب کرده بودند.

جاذبه های اسپانیا

موزه گوگنهایم | بیلبائو

وصف موزه گوگنهایم بیلبائو با استفاده از کلمات واقعاً دشوار است. واقعاً شاید هیچ‌کس تابه‌حال نتوانسته ابهت و تنوع اشکال به‌کار رفته برای ساخت این ساختمان را آن‌طور که شایسته است به تصویر بکشد. فارغ از آثاری که در داخل موزه قرار دارند، ساختمان موزه و معماری منحصربه‌فرد آن به‌تنهایی باعث شده است امروزه تبدیل به یکی از بهترین‌ها در جهان شود.

فرانک گری،‌ معمار مشهور و معاصر آمریکایی ساختمان این موزه را با استفاده از ورق‌های تیتانیوم طراحی کرد. خلق این شاهکار معماریِ تحسین‌برانگیز بود که باعث شد اصطلاحی جدید در میان معماران شکل گرفت: «اثر بیلبائو»!

اصطلاح اثر بیلبائو از آنجایی شروع شد که ساخت این بنا به‌صورت کلی همه‌چیز را در شهر بیلبائو اسپانیا تغییر داد. پس از صنعتی شدن بیش از حد، بسیاری از شهرها روح و ماهیت اصلی خود را از دست دادند و دچار نوعی افسردگی شدند. شهر بیلبائو اسپانیا نیز یکی از همین موارد بود.

جاذبه های اسپانیا

سواحل کاستا دل سول

همان‌طور که احتمالاً می‌دانید، کشور اسپانیا بیشتر از آن‌که به خاطر جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی خود معروف باشد، به ‌واسطه سواحل دیدنی و آب‌وهوای مناسب خود شهرت پیدا کرده است. سواحل کاستا دل سول یکی از معروف‌ ترین جاذبه های بخش‌های ساحلی در این کشور است که خط ساحلی آن برای چندین کیلومتر امتداد دارد و تمام آن توسط شن‌های سفید پوشیده شده است.

جالب است بدانید که این سواحل رکورد آفتابی‌ترین نقطه در قاره اروپا را از آن خود کرده‌اند. بنابراین جای تعجب نخواهد بود که بیشتر گردشگران بخش‌های شمالی اروپا که عموماً به دنبال تفریحات به‌اصطلاح تری اس (3S) هستند، کشور اسپانیا و سواحل کاستا دل سول را انتخاب می‌کنند.

سواحل اسپانیا

خیابان لا رامبلا | بارسلون

جذاب ترین و معروف ترین خیابان اسپانیا لا رامبلا نام دارد ، هم یک جاذبه ی خاص است و هم اینکه پنجره‌ای برای تماشای فرهنگ مردم کاتالان است. در بیشتر زمان های روز این خیابان پر از جمعیت و گردشگران است.

مغازه‌ها، تئاترها و مراکز فرهنگی مختلفی در این خیابان قرار گرفته‌اند که همگی باعث می‌شوند تا گردشگران در طول اقامت خود در شهر بارسلون برای حداقل یک مرتبه هم که شده به این خیابان بیایند. حتی حملات تروریستی وحشتناکی که در سال ۲۰۱۷ در این خیابان اتفاق افتاد نیز نتوانست به محبوبیت آن خدشه‌ای وارد کند و همچنان این خیابان مملو از جمعیت گردشگران، دست‌فروشان و هنرمندان خیابانی است.

البته خوب است بدانید که امکان تردد وسایل نقلیه در خیابان لا رامبلا وجود ندارد و این خیابان تنها دارای سه خط مخصوص عابر پیاده است که از مرکز شهر به سمت شمال غربی شهر کشیده شده و به میدان نمادین کریستوفر کلمب می‌رسد.

خیابان لا رامبلا در اسپانیا

موقعیت هتل