محبوب ترین خوراکی های اسپانیا

محبوب ترین خوراکی های اسپانیا

شرح

غذاهای معروف اسپانیا | در کشورهای اروپایی ، اسپانیا یکی از کشور های است که در نوع غذا و شیوه ی آشپزی بسیار معروف است . اسپانیا به دریا نزدیک است و از لحاظ کاشت میوه و سبزیجات بسیار خود کفا می باشد ، به همین دلیل در این کشور غذاهای گوناگونی وجود دارد . غذاهای اسپانیایی بسیار ساده اما در کنار این سادگی وطنی بودن خود را حفظ کرده اند . در سال 2018 ترند اسپانیا جزو برترین ترندهای غذایی قرار گرفته است . با ایلیا گشت همراه باشید تا با معروف ترین غذاهای اسپانیا آشنا شوید .

غذاهای معروف اسپانیا

پائلا | Paella

پائلا معروف ترین غذای اسپانیا می باشد که در سطح بین الملل بسیار معروف است . اصلی ترین مواد این غذا برنج به شمار می رود  که پخت آن به روش های گوناگون است .

پائلا 2 شکل اساسی دارد :

 پائلای دریایی : با ترکیبی از ماهی، میگو یا صدف تهیه شده است .

پائلا کوهستانی : مخصوص کوهستان که از دنده، گوشت خرگوش، مرغ، سوسیس یا قارچ تهیه شده است . لازم به ذکر است اصیل ترین  پائلا را باید در والنسیا میل کنید و از طعم آن لذت ببرید .

پائلا اسپانیایی

پاتاتاس براواس | Patatas bravas

پاتاتاس براواس یعنی سیب زمینی شجاع پس مهمترین عنصر این غذا سیب زمینی می باشد . روش پخت و سسی که روی سیب زمینی ریخته می شود متفاوت است . در اصل سس پاتاتاس باید تند باشد و سیب زمینی ها به شکل مکعب خرد شده و کمی سرخ می شوند . پاتاتاس براواس در بعضی مناطق با سس سیر سرو می شود . خوردن این سیب زمینی  به مسافران پیشنهاد می شود .

پاتاتاس براواس اسپانیا

گازپاچو | Gazpacho     

در تابستان گرم اسپانیا خصوصا در شهر آندلس مردمان این شهر برای خنک نگه داشتن خود سوپ گوجه سرد را میل می کنند و خوردن سوپ گازپاچو در گرما بسیار لذت بخش است . مواد اصلی این سوپ به غیر از گوجه فرنگی ، فلفل ، سیر، نان و مقادیر زیادی روغن زیتون است . این سوپ طرفداران زیادی دارد و در اسپانیا بسیار معروف است .

سوپ گازپاچو

شیرینی چوروس | Churros

چوروس را با خمیر دونات درست می کنند و خمیر را به شکل بامیه خودمان در می آورند  و  روی آن پودر قند یا شکر دارچینی می ریزند و در مرحله ی آخر در شکلات داغ فرو می کنند . این شیرینی در مهمانی ها و جشن ها بسیار طرفدار دارد .

شیرینی معروف اسپانیا

کروکتس | Croquettes

کروکتس یک غذای بسیار راحت و سبکی است که در تمامی رستوران ها و کافه ها پیدا میشود . کروکتس را  با سیب زمینی و ژامبون یا گوشت نوعی ماهی به نام ماهی کولدفیش درست می کنند و این مواد را سرخ یا تنوری می کنند . سسی که برای این غذا استفاده می شود یا سس شیرین یا سس تند است .

کروکتس اسپانیا

املت اسپانیایی | Tortilla Espanola

پرطرفدار ترین غذا در اسپانیا ، املت اسپانیایی است . طبخ این غذا با املت ایران بسیار متفاوت است و در اصل این املت یک نوع اسنک می باشد که از سیب زمینی و تخم مرغ درست شده است و علاوه بر این مواد، از سوسیس، پنیر، سیر و سبزیجاتی مانند شوید، نیز استفاده می کنند . املت اسپانیایی در حقیقت همان ترتیلا می باشد که مملوء از پروتئین است .

املت اسپانیایی

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک