بهترین جاذبه های گردشگری سورنتو

بهترین جاذبه های گردشگری سورنتو

شرح

سورنتو شهری کوچک در خلیج ناپل

بهترین جاذبه های گردشگری سورنتو شهری کوچک در جنوب خلیج ناپل گردشگران زیادی را به سمت  خود می‌کشاند . سورنتو شهری که امپراطوری‌ فراوانی در قرنها به خود دیده است . در میان جنگل‌های پرتقال و لیمو در واقع گردیده است . خیابان‌های قدیمی و سواحل سورنتو آرامش خاصی برای گردشگران ایتالیا به همراه خواهد داشت .

سورنتو

موقعیت جغرافیای سورنتو

اگر قصد سفر به یک مکان خاطره انگیز و بکر در کشور ایتالیا دارید . شهرناپل و سورنتو در نزدیکی آنرا بخاطر داشته باشید . سورنتو این شهر کوچک ۵۵ متر بالاتر از سطح زمین ، مابین صخره‌های ناهموار محاصره‌ گردیده است .

موقعیت جغرافیای سورنتو

تاریخچه ی از شهر سورنتو

می‌توان در معماری متفاوت این شهر که در طول تاریخ رنگ حکمرانان یونانی، رومی، اسپانیایی و فرانسوی و حتی ترک‌ها را به خود دیده مشاهده نمایید  . نفوذ این امپراطوری‌ها نشانه‌هایی در زبان اسپانیایی که در لهجه‌ی مردم بومی منطقه خواهید دید .

جاذبه های سورنتو شهرکوچک خلیج ناپل

 میدان تاسو در قلب شهرزیبای سورنتو قرار گرفته است . مغازه‌ها و رستوران‌ها و خیابان‌های کوچک اطاف آن طعم لذت بخش و شیرین زندگی راحس خواهد کرد .و بازدید از بنای تاریخی سدیل دومینووا کاخ قرن 14 کورئاله و کاخ قرن 13 وِنیِرو که به سبک‌ دوره‌ی بیزانس ،عربی تزئین شده را در گشت زدن های خود فراموش نکنید . و تعدادی از بهترین جاذبه های گردشگری سورنتو به شرح ذیل ذکر مینماییم .

جاذبه های سورنتو شهرکوچک خلیج ناپل

دو بندر معروف مارینا گرانده و مارینا پیکولا

این دو بندر در امتداد شیب ساحل ولاقع شده است . معنای نام بندر مارینا گرانده درواقع ، به بندر بزرگ میباشد . به نظر گردشگران از جذابیت‌ بیشتری برخوردار است . ولیکن درمقابل مقایسه با مارینا پیکولا که معنی بندر کوچک را دارد .  از لحاظ ورود و خروج قایق‌ها کوچک‌تر میباشد .

در امتداد ساحل آنها رستوران‌های دریایی ، دهکده‌ی ماهیگیری و تفرجگاه خوبی برای قدم زدن وجود دارد . قایق‌های توریستی مارینا پیکولا عازم جزیره ، ناپل، ساحل آمالفی ، کاپری و جزایر ایسکیا و پروچیدا می‌شوند.

مارینا گرانده و مارینا پیکولا

کلیسای جامع سورنتو و برج ناقوس

کلیسای سن فیلیپو از همان ابتدایی سال‌های احداث از قرن 15 تا قرن 20 به کرات دستخوش تغییرات قرار گرفته است . دربهای مجاور آن متعلق به عصر رنسانس بوده و سرستون‌هایی معماری شده برج قدیمی ناقوس آن به سبک کلاسیک و بیزانس میباشد . بخش های بالایی برج در قرن 15 بازسازی گردیده است

ویلا کوموناله در سورنتو

پارکی در نزدیکی صومعه‌ی سن فرانچسکو ویلا کوموناله Villa Comunale)) قرار دارد . که تماشای غروب آفتاب برای گردشگران از بالای سکوی ویلا کوموناله بسیار جذاب میباشد . این پارک که در بالای بندرمارینا گرانده واقع شده ،امکان ثبت لحظات و تصویر فوق العاده زیبای از بالا این بندر شلوغ و پراز قایق‌های رنگارنگ میدهد .

ویلا کوموناله

موقعیت هتل

کشور: ایتالیا
شهر: شهر رم

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک