پارک سوکولنیکی مسکو

شرح

پارک سوکولنیکی مسکو یکی دیگر از جاذبه های روسیه است. پارک سوکولنیکی مسکو از مرکز شهر مسکو دور نیست و در نزدیکی دروازه سوکولنیچسکایا Sokolnicheskaya واقع شده است.

پارک سوکولنیکی به دستور پدر پتر کبیر بنا گردید. اما از سال ۱۸۷۸ به بعد بود که عموم مردم اجازه ی ورود به این پارک را پیدا کردند و درست از سال ۱۹۳۱ جنبه های فرهنگی و تفریحی پارک مورد توجه توریست ها قرار گرفت.

سوکولنیکی یعنی شکار شاهین که به دلیل این که در قدیم در این منطقه شکار این پرنده صورت می‌گرفته است، نام‌گذاری شده. با قدم زدن در مسیر پارک درخت‌های بلوط، غان و افرا که ظاهری زیبا به پارک سوکولنیکی مسکو بخشیده است را مشاهده می‌کنید و در نزدیکی برکه گوزن‌ها مسیری دیگر را می‌بینید ک اگر حس ماجراجویی شما بیدار شده است می‌توانید از این راه پر پیچ‌وخم با طبیعت جنگل گونه مسیر خود را پیدا کنید.

این پارک چندین قرن زمین شکار تزارهای روسیه بوده و بعدها به یک پارک عمومی تبدیل شده است . پارک سوکولنیکی شهر مسکو در سال ۱۸۷۸ به عنوان یک پارک عمومی شهری راه اندازی شد تا همگان بتوانند از آن استفاده کنند .

سوکولنیکی از سال ۱۹۳۱ میلادی تا کنون یکی از پارک های تفریحی و فرهنگی مسکو بوده و با بیش از ۵۱۰ هکتار وسعت از بزرگترین پارک های مسکو به شمار می آید . این پارک از جاذبه های مسکو است و در تمامی فصول با استقبال روس ها و گردشگران تور روسیه مواجه می باشد . سوکولنیکی در تابستان ها محل خوبی برای پیاده روی و در زمستان ها مکان مناسبی برای اسکی می باشد.

پارک تفریحی سوکولنیکی دارای چند زمین بازی مخصوص کودکان، و تعداد زیادی غرفه فروش محصولات صنایع دستی و انواع و اقسام خوراکی ها و غذاهای خیابانی می باشد. پوشش گیاهی پارک مشتمل بر درختانی از جمله کاج، صنوبر، بلوط، لیمو، گردو، افرا و… هست. علاوه بر این در لا به لای درختان و گیاهان سرسبز پارک سوکولنیکی حیوانات سرزنده ای چون خرگوش صحرایی، راسو، سنجاب و انواع و اقسام پرندگان دیده می شوند.

فستیوال های پارک سوکولنیکی

در ایام مختلفی در سال فستیوال های متنوعی در پارک سوکولنیکی برگزار می شود که اگر زمان تور گردشگری روسیه که در آن شرکت کرده اید با یکی از این فستیوال ها جور در بیاید، شانس بزرگی آورده اید. زیرا فستیوال هایی که در این پارک برگزار می شوند، همگی بسیار جذاب بوده و مردم روسیه و توریست ها برای شرکت در آن ها سر و دست می شکنند. از جمله فستیوال های پارک سوکولنیکی فستیوال تابستانی جاز، فستیوال کلاه، فستیوال بهاره نوزاد، جشن های ساحلی، روز بستنی، فستیوال بین المللی دلقک و فستیوال مجسمه های یخی و… هستند.همین طور این پارک دارای یک مرکز اکتشاف مخصوص کودکان و نوجوانان، یک رصد خانه و چندین کلوب تفریحی نیز می باشد. جالب است بدانید که نام این پارک از روی نام محله ای معروف در قرن هفدهم میلادی برگرفته شده است که در آن دوران مکانی برای نگاهداری بازهای شکاری سلطنتی بوده است.

 

موقعیت هتل

شهر: مسکو

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط