پارک المپیک سوچی

آشنایی با پارک المپیک سوچی

شرح

پارک المپیک سوچی

پارک المپیک  سوچی روسیه ، جهت برگزاری رقابت های المپیک زمستانی و پارا المپیک سال  2014 که در کنار دریای سیاه قرار دارد ساخته شده است که در واقع آن را می‌توان دیزنی‌لند روسیه نامید. جالب اینجاست که این پارک تنها حدود 4 کیلومتر با مرزهای سرزمین آبخاز (که در گذشته قسمتی از خاک جمهوری گرجستان بوده) قرار دارد .

شاید برایتان جالب باشد که بدانید دهکده المپیک سوچی در خود پارک المپیک  که شامل 47 ساختمان است . و برای اسکان 3000 نفر طراحی شده قرار داده و هنگام برگزاری رقابت های المپیک، از لحاظ تردد ورزشکاران خبرنگاران و اعضای رسمی دست اندرکاران فدراسیون های ورزشی المپیک باهیچ مشکلی مواجه نمیشوند و همگی در این مجتمع ها سکونت داده می شوند.

راه های دسترسی به پارک المپیک

این پارک در منطقه‌ی Adler قرار دارد که قبلا یک شهر جداگانه بود ولیکن اکنون به یکی از مناطق سوچی تبدیل شده است. از مرکز شهر سوچی با قطار می‌توانید خود حدود ۵۰ دقیقه به پارک المپیک برسانید. یک خط راه آهن قبل از برگزاری المپیک، ساخته شد که دهکده المپیک را به فرودگاه ، ایستگاه قطار ، مرکز شهر سوچی وصل می کرد. البته جهت سهولت تردد یک بزرگراه به موازات این مسیر، هم ساخته شد است که این مکان ها را به آسانی به یکدیگر متصل می کرد.

 پارک سوچی در نزدیکی پارک المپیک قرار دارد. و به راحتی می‌توانید در یک روز از هر دو پارک بازدید کنید. درضمن”استادیوم المپیک فیشت” که جهت برگزاری مراسم اصلی رقابت های المپیک زمستانی در روسیه مورد استفاده قرار گرفت، در این پارک ساخته شده. در آن سال بعضی از رقابت های ورزشی المپیک زمستانی  مانند اسکیت، چوگان و هاکی در این پارک برگزار شدند. همچنین امکاناتی مانند دهکده المپیک ، مرکز مخابره گزارشات و… هم در این پارک قرار دارند.

خوشبختانه طراحی این پارک به گونه ای بوده که فقط با کمی پیاده روی از هر کدام از این مکان ها به دیگری می توانید ظرف چند دقیقه تردد کنید. این امکانات که توسط یک شرکت معروف آمریکایی طراحی شده است ، همگی در کنار فواره های آب هستند که در شب ارتفاع در حدود 5 متر  دارند و از 250 لوله های آب فشاری حدود 700 هزار گالون آب به بیرون پرتاب می شوند تا اجرای فواره های که بهمراه رقص نور به رنگ های زیبا وموسیقی با کمی مه منظره فوق العاده زیبای را به تصویر بکشند .

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک