آشنایی با سوکا پنکیک نخود فرانسه

آشنایی با سوکا پنکیک نخود فرانسه

شرح

آشنایی با سوکا پنکیک نخود فرانسه بهترین میان وعده‌های اروپایی یک میان وعده‌ی لذیذ، پنکیک‌های از آرد نخودچی که تا آخر عمر مزه آن زیر زبانتان خواهد ماند.

سوکا (socca)  غذای خوشمزه خیابانی در جنوب شرقی فرانسه شناخته شده است. این پنکیک غذای آسانی است که در برخی کشورها نیز تهیه میشود. همچنین بعنوان یکی از غذاهای محلی ایتالیا با نام فریناتا ( که از آرد تهیه میشود ) نیز میباشد. غذایی سالم سریع و ارزان که برای گردشگران بسیار مناسب میباشد.

سوکا محبوب ترین پنکیک نخود فرانسه

تاریخچه غذای خیابانی سوکا در فرانسه

این خمیر اولین بار در دهه 1540 در جنگ با ترک ها و ارتش فرانسه در شهر نیس مورد استفاده قرار گرفت. ارتش برای جلوگیری از متجاوزان به شهر با تهیه این مایه خمیری و ریختن آن بر سر مهاجمین سعی بر جلوگیری هجوم آنها نمودند.

فروشندگان بازاها از دهه 1920 سوکاهای داغ و تازه را بفروش رساندند. از این پنکیک اوایل قرن بیستم به عنوان یک غذای لذیذ محلی ارزان سریع که در همه جای شهر نیس فروخته میشود استفاده نمودند. البته علاوه بر نیس در مناطق و شهرهای دیگر هم بفروش رسید. 

طرز تهیه سوکا پنکیک نخود فرانسه

سوکا غذای مشهور خیابانی در کشور فرانسه میباشد. نانی که خمیرآن از ترکیب آرد نخود، روغن زیتون و آب تهیه می‌شود. مایه خمیری این نان با ضخامت چند میلی میتری در سینی یا در فر می پزند. اگر سوکا را در زمان پخت زیرو رو کنیم تردتر می شود.

طرز تهیه سوکا پنکیک نخود فرانسه

غذاهای خیابانی مشابه در جهان

دستور پخت مشابه این غذا در کشورهای مختلف است. همانند منطقه کوت دازور که در ماهی تابه ی مسی پخته میشود. در خط ساحلی ایتالیا، در جنوا، اطراف پیزا، چچینا و لیورنو با نخود تهیه میشود که معمولا در آن اضافه میشود.

این پنکیک در هند مشابه دال با گشنیز و سبزیجات معطر میباشد. سبزی ها و ادویه های بومی هر منطقه نسبت به ذائقه محلی به آن اضافه میشود. در جبل الطارق نیز این غذا را سرخ می نمایند که غذای ملی این منطقه بشمار میرود.

غذاهای خیابانی مشابه سوکا

فاریناتا یا سوکا پنکیک نخود

آشنایی با سوکا پنکیک نخود فرانسه یا همان نان محلی فاریناتا ( Farinata) نوعی نان ترد و نازک در ایتالیا که شبیه پیتزا میباشد. فاریناتا (بمعنای تهیه شده از آرد ) در ناحیهٔ شمال‌غربی ایتالیا بر روی تنور روباز پخته می‌شود. که برای استفاده گردشگران گرسنه و محلی ها در گوشه و کنار شهر توزیع میشود. شباهت در انواع غذاهای مختلف کشورهای حاشیه دریای مدیترانه دارد.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط