فرودگاه چانگی

فرودگاه چانگی

شرح

فرودگاه چانگی

فرودگاه چانگی سنگاپور در شهر سنگاپور یکی از بزرگ‌ترین پایگاه‌های تردد هوایی در جنوب شرق آسیا است. فرودگاه چانگی نخستین فرودگاه مسافری سنگاپور و در عین حال بزرگ‌ترین قطب حمل‌و نقل در جنوب شرق آسیا محسوب می‌شود. در سال ۲۰۱۶ برای چهارمین سال متوالی به‌عنوان بهترین فرودگاه جهان از طرف اسکای‌ترکس (Skytrax) برگزیده شده و یکی از پرترافیک‌ترین فرودگاه‌های جهان از لحاظ جابه‌جایی مسافران بین‌المللی و باربری است.

بیشترین پروازهای این فرودگاه به مقصد جاکارتا، کوالالامپورو بانکوک بوده است. این فرودگاه در منطقه‌ی چانگی قرار گرفته و تقریباً 17 کیلومتر با «مارینا بِی» (Marina Bay) در شهر سنگاپور فاصله دارد. از جمله خطوط هوایی فعال در فرودگاه چانگی می‎توان به «سنگاپور ایرلاینز»، «اسکوت» (Scoot)، «سیلک ‌ایر» (SilkAir)، «جت‌استار آسیا ایرویز» (Jetstar Asia Airways) و «سنگاپور ایرلاینز کارگو» (Singapore Airlines Cargo) اشاره کرد. در حال حاضر، چانگی ظرفیت این را دارد که سالانه حدود 85 میلیون مسافر را جابه‌جا کند. این فرودگاه در سال 2017، بیش از 2,125,226 تن بار را جابه‌جا کرده بود که 5 مقصد اصلی آن چین، استرالیا، هنگ کنگ، هند و آمریکا را شامل می‌شد.

فرودگاه چانگی سنگاپور دارای سه پایانه مسافری است که در کنار هم به شکل حرف U قرار گرفته‌اند و در مجموع، توانایی پذیرش سالانه ۶۶ میلیون نفر مسافر را دارند.

پایانه ۱ در سال ۱۹۸۱ تاسیس شده و در منتهی الیه شمالی قرار دارد. این پایانه به تازگی مورد بازسازی قرار گرفته و دارای امکانات رفاهی مانند انواع فروشگاه‌ها، رستوران‌ها، استخر، باغ گل‌ها، باغ کاکتوس و… است.

پایانه ۲ که در سال ۱۹۹۱ تاسیس شده است، در سمت شرقی قرار دارد. در طول زمان انتظار پیش از پرواز در این فرودگاه می‌توان از امکانات سرگرمی مانند باغ‌های گل و گیاه و بخش مخصوص سرگرمی استفاده کرد.

معماری زیبا، عملکرد خوب و تسهیلات پیشرفته و لوکس از جمله دلایلی هستند که باعث رضایت مسافران از این فرودگاه می‌شوند. می‎توانید از باغ کاکتوس، استخر، جکوزی و باغ نیلوفر آبی در ترمینال 1 و «باغ پروانه» و سرسره‌ی بلند در ترمینال 3 آن بازدید کنید. مجموعه‌ی گل‌های ارکیده و آفتاب‌گردان، سینمای رایگان و ایکس باکس و وای فای رایگان مجموعه‌ی تفریحی آن نیز در ترمینال 2 قرار دارند. بخش «جوئل» (Jewel) که به معنی «جواهر» می‌باشد، بیرون ترمینال 1 قرار دارد؛ یعنی جایی که قبلاً از آن به عنوان پارکینگ استفاده می‌شد. ساخت این قسمت را از سال 2014 شروع کردند و قرار است تا سال 2019 به پایان برسد. این بخش 10 طبقه دارد که نصف آن زیر زمین است و 300 فروشگاه و رستوران و بیش از 130 اتاق استراحت را دربرمی‌گیرد.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک