سیگنال هیل

سیگنال هیل کانادا

شرح

سیگنال هیل

سیگنال هیل یا تپه سیگنال واقع در نیوفاندلند و لابرادور کانادا که لقب زادگاه ارتباطات مدرن را به خود اختصاص داده است، امروزه جزو لیست سایت‌های تاریخی ملی کانادا به حساب می‌آید.

ارتفاع این تپه ۱۴۰ متر است و بر فراز اقیانوس اطلس واقع شده است. این مکان از موقعیت استراتژیک خوبی برخوردار است و بر بندر شهر سنت جان اشراف کامل دارد.

در اواسط قرن ۱۷ میلادی دژها و ابزارهای دفاعی در این تپه بنا شد. این تپه تا پایان جنگ جهانی دوم پناهگاه دفاعی شهر سنت جان قلمداد می شد. این تپه به دلیل دریافت نخستین سیگنال بی سیم از فراسوی اقیانوس اطلس و از کشور بریتانیا، شهرت دارد و به زادگاه ارتباطات مدرن معروف است. حرف s برای نخستین بار بواسطه سیگنال های بی سیم و به صورت کد مورس، ۲،۷۰۰ کیلومتر فاصله را طی کرد و در این تپه توسط مارکونی دریافت شد. برج کبوت نیز بین سال های ۱۸۹۸ تا ۱۹۰۰ در این تپه بنا شد.

مشرف به بندر «St John’s» در نیوفاندلند و لابرادور کانادا، صخره‌ای بسیار بزرگ با ارتفاع ۱۴۰ متر بر فراز اقیانوس اطلس قرار دارد. این صخره که با نام «Signal Hill» یا «تپه سیگنال» شناخته می‌شود، در ساحل شرقی سنت جانز و در کنار آبراه باریکی که به بندر منتهی می‌شود، واقع شده است و همین طور از سمت شمال به دریاچه «Quidi Vidi» می‌رسد.

در بالای همین تپه بود که در دسامبر ۱۹۰۱ گولیلمو مارکونی برای دریافت اولین ارتباط بی‌سیم جهان، ایستاد.

گولیلمو مارکونی سال ۱۸۷۴ در خانواده‌ای ثروتمند در بولونیای ایتالیا، به دنیا آمد و به وسیله‌ی معلمان خصوصی آموزش داده شد.

او از همان سال‌های اول به علم و خصوصا به کارهای فیزیکدان آلمانی، هاینریش هرتز در زمینه‌ی انتقال امواج الکترومغناطیس از طریق هوا، علاقه‌مند شد.

مارکونی در سن بیست سالگی متوجه شد که با قرار دادن فرستنده در زمین و افزایش طول آنتن می‌تواند محدوده‌ی سیگنال‌های بی‌سیم را گسترش دهد.

او فهمید که با تحقیقات و صرف بودجه‌ی بیشتر قادر است دستگاه قوی‌تری بسازد که محدوده‌ی گسترده‌تری را پوشش می‌دهد و از لحاظ تجاری و نظامی ارزش بیشتری دارد.

اما زمانی که دولت ایتالیا علاقه‌ای به کار او نشان نداد، مارکونی به بریتانیا رفت، جایی که از کار او حمایت بیشتری می‌شد.

در سال ۱۸۹۶ او اولین دستگاهش را برای تلگراف بی‌سیم ثبت کرد و در سال ۱۸۹۷ سرمایه‌گذارانی برای شرکت «تلگراف بی‌سیم و سیگنال» خود پیدا کرد. او در این شرکت شروع به تولید دستگا‌ه‌های رادیویی کرد که قادر به ارسال و دریافت پیام‌ها در کد مورس بودند. در سال ۱۸۹۹ پیغامی را با موفقیت از کانال انگلیسی به فرانسه فرستاد. در آن زمان دانشمندان از این که یک سیگنال بی‌سیم چه مسافتی را می‌تواند طی کند، مطمئن نبودند.

آن‌ها معتقد بودند که امواج رادیویی در خطوطی مستقیم حرکت می‌کنند که البته درست بود و از این جهت تنها برای مسافت‌های کوتاه مناسب بود. در مسافت‌های طولانی‌تر جامعه علمی معتقد است که انحنای زمین باعث فرستاده شدن امواج بی‌سیم به فضا می‌شود و این مخابره را در تمام اقیانوس اطلس غیرممکن می‌کند.

با این حال مارکونی عقیده داست که امواج رادیویی می‌توانند انحنای زمین را دنبال کنند و به همین دلیل برای اثبات نظر خود مشغول به کار شد.

 

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک