پارک ملی تپه‌های شنی سیگاتوکا

پارک ملی تپه‌های شنی سیگاتوکا

شرح

پارک ملی تپه‌های شنی سیگاتو یا Sigatoka Sand Dunes پارک ملی در کشور فیجی است که در جزیره ویتی لوو و در دهانه رودخانه سیگاتوکا واقع شده است. این پارک در شصت کیلومتری جنوب شهر نادی قرار گرفته است. تپه‌های شنی ساحلی محصول فرسایش چندین هزار ساله زمین‌های پشت ساحل و تپه‌های دیگر هستند و حدود 650 هکتار را پوشش می‌دهند و ارتفاع تپه‌های از بیست تا شصت متر متفاوت است.

درباره پارک ملی تپه‌های شنی سیگاتوکا

در کاوش‌های باستان‌شناسی در این منطقه سفال‌های متعلق به 2600 سال پیش و همچنین یکی از بزرگ‌ترین مکان‌های دفن و خاکسپاری در جزیره‌های اطراف اقیانوس آرام، یافت شده است. جالب اینجاست که به دلیل وزش بادهای شدید و جابه جایی ماسه‌ها و شن‌ها توسط باد و باران، ظروف سفالی، ابزارهای سنگی، بقایای انسان و سایر آثار باستانی از زیر تپه‌ها بیرون آمده و این اشیا و آثار را در سراسر این پارک می‌توان به وضوح مشاهده نمود. همین امر کاوش‌های باستان‌شناسی راحت‌تر و آسان‌تر نموده و به شهرت بیشتر این پارک افزوده است. اکوسیستم کمیاب و منحصر به فرد این منطقه نیز به شهرت بیشتر این پارک کمک کرده است.

به منظور حفاظت از اکوسیستم حساس شن‌های ساحلی در نزدیکی دهانه‌ رود سیگاتوکا، پارک ملی تپه‌های شنی سیگاتوکا در سال ۱۹۸۸ افتتاح شد. مدیریت پارک نیز به اداره اعتماد ملی فیجی واگذار شده است.

این تپه‌ها امروزه یک منطقه مهم آموزشی و تفریحی برای افراد محلی و گردشگران می‌باشند و جدا از اینکه یک مقصد مهم توریستی هستند، منبع مهمی برای اکتشافات باستان‌شناسی و کسب اطلاعات برای دانشگاه‌ها و موسسات مربوط به باستان‌شناسی محلی و خارجی می‌باشند.

از جذاب‌ترین بخش‌های پارک ملی تماشای مناطق باستانی، آثار تاریخی و صنایع دستی اقوام باستانی است. از فعالیت‌های تفریحی محبوب در منطقه نیز تماشای پرندگان محسوب می‌شود.

این سایت در تاریخ 26 اکتبر 1999 در گروه فرهنگی میراث جهانی یونسکو طبقه‌بندی شد.

موقعیت هتل

کشور: فیجی | Fiji
شهر: نادی | Nadi

دیدنی‌های نزدیک