خیابان روستاولی تفلیس

شرح

آشنایی با خیابان روستاولی

خیابان روستاولی با نام قبلی گولُوین (Golovin) یکی از خیایان های مرکزی تفلیس – گرجستان است که بعد از دوران شعرای قرون وسطایی، به شوتا روتاولی تغییر نام داد.تغییر نام خیابان به احترام شاعر بسیار معروف قرون وسطی گرجی یعنی شوتا روستاولی می باشد. وجود ساختمان های دولتی، عمومی، فرهنگی و تجاری بسیار در طول این خیابان و در نردیکی اش باعث شده که این خیابان مهمترین خیابان شهر شود.

خیابان روستاولی بهترین معماری ها را در خود جای داده است و ساختمان سابق پارلمان گرجستان ، تئاتر اُپرا ملی گرجستان، تئاتر آکادمیک دولتی روستاولی، آکادمی علوم گرجستان، کلیسای کاشوِتی، موزه سیمون جاناشیا گرجستان و هتل بیلتمور تفلیس همگی در آن قرار دارند که ترکیبی از سبک معماری قرن بیستم و مدرن هستند ساختمان هایی مثل خانه اپرای تفلیس و تئاتر روستاولی که زیبایی معماری شان چشم هایتان را خیره می کند.

موقعیت جغرافیایی این خیابان

این خیابان حدود 1.5 کیلومتری طول داشته و از میدان  تاویسوپلبا یا همان آزادی شروع و  به مترو روستاولی و خیابان کوستاوا منتهی شده است.

در بیشتر روزهای سال در این خیابان نمایشگاه ها و نمایش های عمومی برگزار می شود که گردشگران زیادی را به خود جذب می کنند و در آن ها می توانید با فرهنگ و حال و هوای خاص این شهر بیشتر آشنا شوید. فرهنگ دوستان در تئاتر آکادمیک روستاولی و یا در قدیمی ترین خانه اپرای گرجستان می توانند نمایش های جذابی را به تماشا بنشینند.

جاذبه های خیابان روستاولی

می توان از روستاولی به عنوان یکی از شاهراه های اصلی تفلیس نام برد، خیابانی که جایگاه تعداد زیادی از ساختمان های دولتی، فرهنگی و مراکز و کسب و کار می باشد.

اینجا پر از رستوران هایی است که با دکوراسیونی زیبا و با چشم اندازهای بینظیر ازخیابان با غذاهای اصیل گرجستانی از شما پذیرایی می کنند. با تاریک شدن هوا، این خیابان به یکی از سرزنده ترین قسمت های شهر تبدیل می شود که در آن می توانید تا پاسی از شب همچنان بیدار باشید و لحظات خوبی داشته باشید.

این خیابان از مراکز توریستی تفلیس به حساب می آید و بیشتر گردشگران حتما از آن دیدن می کنند، می توانید آزادانه مدتی را در این خیابان زیبا قدم بزنید، معماری متفاوت خانه هایش را تماشا کنید، به کافه ها و رستوران هایش سر بزنید، بر روی یکی از نیمکت های کنار خیابان بنشینید و مردم را تماشا کنید و یا از دست فروشان سوغاتی های رنگارنگ بخرید.

 این خیابان از مراکز اصلی خرید هم هست و اگر علاقه به خرید داشته باشید می توانید در آن مراکز خرید زیادی را پیدا کنید. مثل بیشتر خیابان های معروف دنیا هر وقت تنش های سیاسی اتفاق می افتد مردم این خیابان را برای تجمعات اعتراض آمیز انتخاب می کنند مثلا در سال ۲۰۰۷ و ۲۰۱۱ این خیابان محل تجمع معترضان ضد دولتی شده بود.

موقعیت هتل

کشور: گرجستان
شهر: تفلیس

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط