نگاهی گذرا به روستای شیرینجه کوشی آداسی

نگاهی گذرا به روستای شیرینجه کوشی آداسی

شرح

معرفی روستای شیرینجه کوشی آداسی

نگاهی گذرا به روستای شیرینجه کوشی آداسی ، روستای شیرینچه ” Sirince ” روی یک کوه در فاصله ۳۰  مایلی شهر کوشی آداسی و ۱۲ مایلی شهر افسوس قرار گرفته است . این روستایی تاریخی با مذهب ارتودوکس در زمان یونان بوده . روستای با ساکنان حدود ۶۰۰ خانوارکه امروز تلفیق جالبی از فرهنگاهی ترک و یونانی است.

روستای شیرینجه

بناهای تاریخی روستای شیرینجه و چشم‌انداز‌ی بی‌نظیر طبیعت آن بهشتی برای معماران و عکاسان است. و با بازدید از این روستا با خانه‌های سنتی و کوچه‌های قدیمیش حس خواهد کرد زمان به عقب بازگشته است .

تاریخچه ی از روستای شیرینجه کوشی آداسی

این شهرکه در قرن اول بعد از میلاد احداث گردید. ترک ها در قرن ۱۲ بعد از میلاد به این روستا مهاجرت نمودند . روستای شیرینجه تا سال ۱۹۲۴ میلادی ،زمان توافق مابین جمهوری ترکیه و یونان مذهب ارتودوکس داشته است .

یونانین ساکنین روستای شیرینچه ، شهر جدیدی به نام افسوس احداث نمودند . دو فرهنگ متفاوت تجربه زندگی تازه ی را برای مردم شیرینچه به همراه داشت . انعطاف پذیری بالای مردم و فضایی شاد نمونه ای موفق زندگی دو ملیت با فرهنگ های متفاوت  شده است  .

شیرینجه کوشی آداسی

صنایع دستی روستای شیرینچه

محصولات خانگی که در نواحی نزدیک به دریای اژه در روستای شیرینچه ترکیه تولید میشود . توریست هایی که از سراسر جهان آمده اند را به خود جذب میکند . محصولاتی از جمله انواع قلاب و توری بافی ، لباس، گلدوزی ، جوراب های پشمی، وسایل نقره ی، روغن زیتون، کشمش سولتانا، میوه های خشک، دستمال مرطوب، داروهای گیاهی ارگانیک و …. صنایع دستی مشهور این منطقه میباشد . که بجزء کسب درآمد برای خانواده ، به اقتصاد ترکیه نیزء کمک می کنند .

صنایع دستی روستای شیرینچه

جذابیت های روستای شیرینچه

نگاهی گذرا به روستای شیرینجه کوشی آداسی ، به یکی از جذابیت های محبوب این روستا میتوان به خانه های قدیمی که مطعلق به قرن 19 دورانی که یونانی های باستان در آن ساکن بودند اشاره نمود . تعداد کمی از این خانه ها امروز بازسازی شده و تغییر کاربری به پانسیون گردیدند تا از گردشگران و مهمان های این روستا میزبانی نماید .

جذابیت های روستای شیرینچه

در فاصله ۱۷ کیلومتری شیرینچه ،ساختمانی که در سال ۱۸۸۱ بنام خانه مریم مقدس کشف شد. ویا کلیسای متروکه ارتودکسی ، آرتمیس بزرگ ترین رستوران روستا و مغازه های که در اطراف خیابان های بلند روستا قرار گرفته را نیز از دیدنی های یه منطقه کوچک و زیبا نامبرد .

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط