آبشار شیرایتو ژاپن

آبشار شیرایتو ژاپن

شرح

ژاپن پر از نقاط شگفت انگیزی است که می‌تواند به سادگی بازدیدکنندگان را شگفت زده و مسحور کند؛ از قلعه‌های تاریخی گرفته تا منظره‌های پر گل و نماهایی عجیب و غیر معمول که انگار در کشور دیگری قرار دارند. ژاپن کشوری است واقع در اقیانوس آرام که به سرزمین آفتاب تابان شهرت دارد. مردم این کشور تا به امروز فرهنگ‌ و نگرش خاص خود را حفظ وآن را به سبکی بسیار دوست داشتنی با دنیای مدرن ترکیب کرده‌اند.

این کشور جذابیت‌های طبیعی و انسانی بیشماری دارد که آن را در میان بهترین مقصدهای تفریحی جهان قرار می‌دهد. کشور ژاپن شاید به ظاهر کشور کوچکی باشد ولی دارای مناظر طبیعی بسیار زیبا است و سواحل رویایی و منحصربه‌فردی دارد. این مناظر زیبا را با ساختمان‌های دوران امپراتوری «اِدو»، معابد جذاب و زیارتگاه‌های بزرگ ترکیب کنید و نتیجه را که بسیار فوق‌العاده است در برابر دیدگان خود تجسم کنید.

شما قطعا در سفر به ژاپن و دیدن جذابیت‌های آن از نزدیک شگفت زده میشوید شاید باورتان نشود این همان کشوری است که در جنگ جهانی دوم، پس از حمله اتمی و بمباران هیروشیما، از بین رفته بود و امروزه به این اندازه زیبا و شگفت انگیز باشد. ژاپن به داشتن کوه هایی که آبشارهای بلند و زیبا را در خود جای داده اند معروف است به طوری که در این کشور حدود 157 آبشار وجود دارد که با زیبایی جادویی خود گردشگران را محسور می کنند.

در اطراف کوه فوجی به دلیل فوران آتشفشان، جاذبه های تماشایی زیادی شکل گرفته که بدون شک یکی از جذاب ترین آن ها آبشار شیرایتو است،. آبشار شیرایتو یکی از تماشایی ترین آبشارهای ژاپن است، آبشاری با شکوه و سحرانگیز که در نزدیکی کوه فوجی و پنج دریاچه‌ی فوجی جای گرفته است. سرچشمه ی این آبشار جریانی است که از کوه فوجی سرچشمه می گیرد و با رسیدن به صخره ای سنگی پس از تقسیم شدن به صدها جریان کوچک از ارتفاع 20 متری به پایین سرازیر می شود.

این آبشار در شمال شهر کاروایزاوا و در دامنه های جنوب غربی کوه فوجی قرار دارد و شکل ظاهری اش باعث شده که به اسم شیرایتو به معنی «نخ سفید» معروف شود چون از چندین جریان باریک تشکیل شده که درست مثل نخ سفید ابریشمی به نظر می آیند. آبشار شیرایتو زیبایی خارق العاده ای دارد؛ آبشاری عریض که در آن چندین و چند جریان آب از میان جلبک ها به پایین می ریزند و چشم اندازهایی نفسگیر خلق می کنند. در پایین این آبشارها استخری شکل گرفته به رنگ آبی زلال که با انعکاس درختان و فضای سبز اطراف، جذابیت آبشار را دو چندان کرده است.

در فصل تابستان با آب شدن یخ ها و برف ها این آبشار پرآب تر و زیباتر می شود و درختان و گیاهان سرسبز اطراف بازدید از این آبشار را نفسگیر کرده اند. خیلی ها برای فرار از گرمای تابستان در این فصل از سال به سمت این آبشار می روند تا با شنا در استخر آن خنک شوند. این آبشار در فصل پاییز هم زیبایی های خودش را دارد در این فصل برگ همه ی درختان به نارنجی و زرد تغییر رنگ داده اند و جلوه هایی ویژه را خلق کرده اند.

درسته که در فصل بهار اطراف آبشار پر از گیاهان وحشی می شود اما رنگ قرمز مایل به زرد درختان افرا در فصل پاییز تصاویر خیره کننده ای را می آفرینند. اینجا یکی از جذاب ترین مکان های ژاپن برای عکس گرفتن است و گردشگران معمولا چشم اندازهای این آبشار را سوژه عکاسی های خود می کنند و در میان طبیعت عکس های زیبایی می اندازند.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک