موزه شین یوکوهاما رامن توکیو

معرفی موزه شین یوکوهاما رامن توکیو

شرح

موزه شین یوکوهاما رامن توکیو

کشور ژاپن با سرگرمی های هیجان انگیز تکنولوژیک، معابد بی نظیر باستانی، سیستم ریلی سریع السیر و فرم های هنری سنتی، ترکیب حیرت انگیزی از قدیمی و جدید را به گردشگران ارائه می کند. سفر به ژاپن قطعا پر از شگفتی و تجربه چیزهای عجیب است؛ قدم گذاشتن در این کشور از نمونه ، تضمینی برای داشتن حداقل یک تجربه عجیب و غافلگیر کننده است. اگر از پشت کوه آمده اید و فرق بین رامن و کاسه نودلز (که یک موزه مخصوص آن در ساحلی در اوزاکا  وجود دارد) را نمی دانید، می بایست حتما سری به موزه شین یوکوهاما رامن  بزنید.

خیلی ها می گویند که این مکان اصلا نباید یک موزه باشد. چرا که موزه شین یوکوهاما رامن از نمونه جاهای دیدنی ژاپن ، جایی نیست که فقط به آثار هنری تاریخی نگاه کنید و اطلاعات مربوط به آثار را بخوانید، بلکه می بایست از قوه چشایی خود در سفر به ژاپن برای کشف تنوع طعم های این نودلز محبوب استفاده کنید؛ این موزه، مکانی غافلگیر کننده و عجیب است که ارزش بازدید کردن را دارد.

اولین پارک تفریحی جهان با موضوع غذا

موزه‌ی شین یوکوهاما رامن  خود را اولین پارک تفریحی جهان با موضوع غذا می‌نامد. این موزه در سال 1994 افتتاح شده است. موزه حال و هوای اواسط دوران شوا  در ژاپن را به تصویر می‌کشد و با تبلیغات غیرواقعی، ویترین‌های نوستالژیک مغازه‌ها و حتی یک خیابان خرید کوچکِ پر از قنادی‌های قدیمی، کامل شده است. در کجای دیگر از این کشور می‌توان با تاریخچه‌ی رامن آشنا شد و 10 گونه‌ی مختلف از آن، متعلق به تمام ژاپن، را امتحان کرد؟ این موزه دیدنی از موزه‌های جالب ژاپن به‌ شمار می‌رود.

از آنجا که ژاپنی‌ها اهمیت زیادی برای غذا قائل هستند، منطقی است که برای غذای ملی خود یعنی رامن نیز موزه‌ای داشته باشند. نه تنها مردم ژاپن، بلکه سایر کشورهای دنیا نیز به این غذا علاقه دارند و ویژگی عالی آن تنوع این غذا است. به تعداد افرادی که این غذا را میل می‌کند، رامن وجود دارد و این موزه نیز سعی کرده است تا حد ممکن به انواع آن‌ها بپردازد. نمای این موزه با الهام از شیتاماچی، منطقه قدیمی توکیو در دو طبقه ساخته شده است و ۹ فروشنده به عرضه دستورهای آشپزی منحصربه‌فرد خود در آن می‌پردازند.

این محل بیشتر شبیه به یک فود کورت است که ارزش دیدن دارد. حتی اگر برای یک سفر کوتاه به این شهر می آیید حتما از این موزه شگفت انگیز دیدن کنید. یک موزه منحصر به فرد از نودل ژاپنی در کنار یک موزه تاریخی و 9 رستوران رامن از سراسر ژاپن که هر کدام از آنها به خاطر یک نوع طبخ نودل شهرت دارند. برای ورود به این موزه  باید 300 ین ژاپن بپردازید. لازم است بدانید که رامن نام یکی از غذاهای ملی ژاپن است که از ریختن نودل چینی در سوپ ماهی یا گوشت تهیه میشود.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک