تفرجگاه شانگهای باند

تفرجگاه شانگهای باند

شرح

تفرجگاه شانگهای باند به معنای واقعی کلمه یک منطقه ساحلی در مرکز شانگهای چین است. این منطقه در بخشی از جاده  Zhongshan شرقی در شهرک بین المللی سابق شانگهای واقع شده است ، که در امتداد ساحل غربی رودخانه Huangpu در قسمت شرقی منطقه Huangpu می گذرد. منطقه در امتداد رودخانه با آسمان خراش های مدرن لوجیازویی در منطقه پودونگ روبرو است. بوند معمولاً به ساختمانها و گودال های موجود در این بخش از جاده و همچنین برخی مناطق مجاور اشاره دارد. از دهه 1860 تا 1930 ، این مرکز غنی و قدرتمند تأسیسات خارجی در شانگهای بود که به عنوان بندر پیمان قانونی محافظت شده فعالیت می کرد.

کلمه باند به معنی خاکریزی یا اسکله ای از خاکریز است. از طریق هندوستان ، به معنی خاکریزی ، لبه یا سد باند آپلو بوندر و بمب های بمبئی و نام شهرهایی مانند بندرعباس و باندا آچه با همان اصول اخلاقی مشترک هستند. از این رو “گروههای مختلف” در شرق آسیا ممکن است به نام گروه های مختلفی در لشکر بغداد در امتداد دجله نامگذاری شود ، توسط یهودیان مهاجر بغدادی داده شده ، مانند خانواده برجسته بغدادی ساسون که مشاغل خود را در شانگهای و سایر شهرهای بندر در شرق مستقر کرده اند. آسیا در قرن نوزدهم ، و بندرگاههای آنها را به شدت بنا کرد. در این بندرهای چینی ، اصطلاح انگلیسی به معنای خاص ، اسکله سوار در امتداد ساحل بود. در انگلیسی ، “باند” با “صندوق” به قافیه تلفظ می شود. برای مثال باند یوکوهاما.، با این حال ، “باند” ، بدون داشتن صلاحیت به مکان ، معمولاً به این بخش از رودخانه کنار رودخانه در شانگهای اشاره دارد.

نام چینی باند به معنای بی ربطی نیست: به معنای واقعی کلمه “ساحل بیرونی” است ، با اشاره به رودخانه هوانگپو ، زیرا این قسمت از کنار رودخانه دورتر از پایین دست از ناحیه “بانک داخلی” در مجاورت شهر قدیمی با دیوار قدیمی واقع شده است. باند شانگهای دارای ده ها ساختمان تاریخی است که رودخانه هوانگپو را در خود جای داده است که زمانی بانک ها و خانه های تجاری متعددی از انگلستان ، فرانسه ، ایالات متحده ، ایتالیا ، روسیه ، آلمان ، ژاپن ، هلند ، بلژیک و همچنین آن را در خود جای داده بود. کنسولگری های روسیه و انگلیس ، یک روزنامه ، باشگاه شانگهای و باشگاه ماسونیک بود. این بوند در شمال شهر قدیمی و دیوارنگار شانگهای قرار دارد. در ابتدا یک شهرک انگلیس بود. بعداً شهرک های انگلیس و آمریکا در شهرک بین المللی ترکیب شدند. ساختمان های تجاری با شکوه به سبک Beaux Arts در سالهای نزدیک به قرن بیستم میلادی شکل گرفت که باند به یک مرکز مهم مالی در شرق آسیا تبدیل شد. مستقیماً در جنوب و درست در شمال شرقی شهر با دیوارهای قدیمی ، بوند سابق فرانسه از نظر اندازه قابل مقایسه با بوند بود اما بیشتر به عنوان یک پناهگاه کارگر عمل می کرد

تا دهه 1940 ، بوند مقر بسیاری از مؤسسات مهم مالی که در چین فعالیت می کردند ، از جمله بانک های ملی “چهار بزرگ” در دوره جمهوری چین را در اختیار داشت. با این وجود ، با پیروزی کمونیست ها در جنگ داخلی چین ، بسیاری از موسسات مالی به تدریج در دهه 1950 منتقل شدند و هتل ها و کلوپ ها بسته و یا به مصارف دیگر تبدیل شدند. مجسمه های چهره های استعماری و ارزش های خارجی که رودخانه را کنار هم زده بودند نیز برداشته شد .در اواخر دهه 1970 و اوایل دهه 1980 ، با ذوب شدن سیاست های اقتصادی در جمهوری خلق چین ، ساختمان های موجود در بوند به تدریج به مصارف قبلی خود بازگردانده شدند. موسسات دولتی به نفع موسسات مالی منتقل شدند ، در حالی که هتل ها تجارت خود را از این طریق از سر گرفتند. همچنین در این دوره ، یک سری سیلاب ناشی از تاولون ها باعث شده است تا دولت شهرداری برای ساخت باریکه بلند در امتداد رودخانه ، به این نتیجه برسد که نتیجه آن این خاکریزی اکنون 10 متر بالاتر از سطح خیابان است .در دهه 1990 ، دولت شانگهای کوشید تا مفهوم گسترده ای از بوند را برای رونق گردشگری ، و ارزش زمین در مناطق مجاور و همچنین آشتی تبلیغ “آثار استعماری” با ایدئولوژی سوسیالیستی ترویج کند. در شکل گسترده تر آن ، اصطلاح “باند” برای اشاره به مناطقی در جنوب جاده یانانا ، و کششی از رودخانه در شمال رودخانه سوژو به کار رفته است. اما استفاده از این اصطلاح ، در خارج از ادبیات جهانگردی نادر است.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

کشور: چین
شهر: شانگهای

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک