موزه باستان شناسی سویل

موزه باستان شناسی سویا 

شرح

موزه باستان شناسی سویل

موزه باستان شناسی سویل یکی از کامل ترین وجوه توسط موزه باستان شناسی سویل برگزار می شود . در این موزه حدود 60.000 اثر که عمدتاً قطعات مربوط به دوره روم را در خود جای داده است .

مجموعه موزه باستان شناسی Archeological Museum در یک ساختمان زیبا که در Plaza de las Palomas یا Plaza América  در سویل واقع شده است .

برای افرادی که به باستان شناسی و تاریخ علاقه بسیاری دارند موزه باستان شناسی گزینه ای لذت بخش سفر به شهر سویل است . این کلکسیون برای نمایشگاه آمریکای لاتین سال ۱۹۲۹ ساخته شده بود با آثار اوایل دوره پارینه سنگی آغاز می شود؛ با عتیقه های دوره فنیقه، یونان و روم ادامه می یابد؛ و با آثاری موروئی و مدجن از قرون وسطی پایان می یابد . 

موزه باستان شناسی از 27 اتاق بترتیب تشکیل شده است ، که از سرخپوشان تحتانی تا قرون وسطی آغاز می شود . آثار هنری در ساختمان در یک طبقه اصلی ، طبقه اول و زیرزمین توزیع شده است . در طبقه همکف مصنوعاتی قرار دارد که در مکان باستان شناسی ایتالیکا (نه کیلومتر دورتر) در استان سویل پیدا شده است . 

بازدید کنندگان می توانند آثار پیش از تاریخ را در زیرزمین مشهاده کنند . جالب ترین اشیاء های  سنگی ، سرامیکی ، استخوانی و مس  میباشند . در طبقه اول گنج Carabolo است که متعلق به Tartessos  (که قدمت آن650 سال قبل از میلاد است) وجود دارد . همچنین می توانید چهره ای باشکوه از الهه فننیا و گنجینه های Mairena و orabora را نیز ببینید .

در طبقه اصلی قطعات دوره روم ، مجسمه های عطارد ، فورتونا ، زهره ، آلخاندرو ، دیانا قابل مشاهده میباشد . پرتره هایی با آدریانو و تراژانو، موزاییک ، خط نگاره، دنیای تشییع جنازه ، سرامیک و آثار مانند مجموعه جالبی از اسناد حقوقی و معرق داوری پاریس را نیز در آن وجود دارد .

از آثار برجسته این مجموعه گنجینه، کارامبولو (Carambolo) مربوط به دوره تارتسین (Tartessian) که در اتاق خودش در طبقه اول به نمایش در آمده است . در بین دگر آثار برجسته می توان به گنجینه طلا جواهرات و تندیسی از دیاناو زیارتگاهی که مختص خدایان فنیقی اشاره کرد . 

جالب است بدانید موزه باستان شناسی نه تنها برای کارنامه هنری و باستان شناسی دوره روم ، بلکه برای گنج Carabolo با 21 قطعه ساخته شده توسط فنیقی ها با طلای 25 قیراطی ، شهرت بیشتری در جهان به دست آورد .

ساعات کاری این مجموعه ، روزهای سه شنبه تا شنبه  (از ساعت 09:00صبح  الی 21:00 شب) تعطیلات عمومی و یکشنبه ها از (ساعت ها 9:00 صبح الی 15:00  بعد از ظهر) باز میباشد . دوشنبه های هر هفته تعطیل است .

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک