هفت دریاچه بلغارستان

هفت دریاچه بلغارستان

شرح

هفت دریاچه (Seven Rila Lake) یکی از جاذبه های گردشگری و تفریحی کشور بلغارستان در منطقه ای به نام دنگسیا (Dangskiya region) در پارک ملی ریلا در جنوب غرب کوهستان ریلا جا میباشد که برای تجربه پیاده روی یک روزه،بهترین مقصد است. این جاذبه ی دیدنی از ۷ دریاچه مختلف و زیبا تشکیل شده است. این هفت دریاچه با ظاهر پلکانی خود از ارتفاع ۲۱۰۰ متری از سطح دریا شروع می شوند و تا ارتفاع ۲۵۰۰ متری ادامه می یابند به طوری که وقتی به بازدید آن ها می روید، ابتدا دریاچه ای که در پایین ترین سطح قرار دارد را خواهید و با ادامه پیاده روی در نهایت به آخرین و دریاچه ای که در بالاترین سطح قرار دارد، خواهید رسید. هر یک از دریاچه به وسیله ی آبشارها و جریانات کوچک به هم متصل می شوند.

پیاده روی و رسیدن به هر یک از این دریاچه ها به تنهایی تفریح دلچسب به حساب می آید. زمان محاسبه شده برای آن که به ابتدای این هفت دریاچه برسید حدود ۲ ساعت کوهپیمایی در مسیرهای موجود میباشد.این پیاده روی در حالی میباشد که اطراف شما مناظر و چشم اندازهای بی نظیری وجود دارد. اما اگر توان یا علاقه ی این میزان پیاده روی را ندارید، می توانید از امکانات رفاهی این منطقه همانند تله سیژ استفاده کنید که حدود یک ساعت زمان میبرد به دریاچه ها برسید. علاوه بر این ها می توانید از چهار چرخ ها و اسب ها هم استفاده کنید.

این منطقه در فصل زمستان هم گردشگران و هواداران خود را دارد. حتی برخی از اسکی بازها به این دریاچه ها سفر می کنند تا هیجان اسکی را در آن دریاچه های یخ زده تجربه کنند. 

مردم محلی اطراف این دریاچه، افسانه های عجیبی را درباره ی این دریاچه ها نقل میکنند مثلأ برخی از آنها معتقدند که این دریاچه از اشک یک غول عاشق که در کوه زندگی میکرده به وجود آمده است.

هر یک از دریاچه ها نام مخصوص به خود را دارند.

– سالزاتا یا “اشک چشم” با 2500 مترارتفاع از سطح  دریا، مرتفع ترین دریاچه می باشد .
– دریاچه دوم اکوتو یا “چشم” نام دارد که عمیق ترین دریاچه می باشد. 
– بلیزناکا “دوقلو” که عنوان بزرگترین دریاچه از بین هفت دریاچه را به خود اختصاص داده است.
– تریلیستنیکا “سه گوش” به عنوان دریاچه مثلثی شکل شناخته می شود. 
– کم عمق ترین دریاچه ریب نتو ارزو “چشم ماهی” می باشد. 
– کوچک ترین دریاچه با نام دولنوتو ارزو می باشد.

موقعیت هتل

کشور: بلغارستان
شهر: صوفیه

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک