-چشمه-هفت-رنگ_مجن

چشمه هفت رنگ مُجن شاهرود

شرح

چشمه هفت رنگ مُجن از چشمه‌های کم‌نظیر کشور است که در 25 کیلومتری شمال شاهرود در میان شکاف دره‌های دامنه قله 4000 متری شاهوار واقع شده است. این دره در ادامه به دو دره کوچک‌تر تقسیم می‌شود. در یکی از دره‌ها آب سفید رنگی جاری است که مناسب آشامیدن می‌باشد.

در دره دیگر چشمه‌های رنگی جریان دارند. این چشمه‌های رنگی در جداره و کف رودخانه تابلوهای نقاشی زیبایی را خلق می‌کنند که چشمان هر بیننده‌ای را مسحور زیبایی خود می‌نمایند. قبل از رسیدن به چشمه‌های معدنی بوی خاصی در منطقه به مشام می‌رسد. یکی از چشمه‌ها از کانسار (معدن)های گوگردی عبور می‌کند و به همین جهت از فاصله‌ دوری بوی گوگرد حس می‌شود. در اطراف، چشمه‌هایی در حال جوشش‌ هستند که دارای مواد معدنی جیوه‌دار بوده و از آن‌ها بخار جیوه متصاعد می‌شود که به آسانی قابل تشخیص است.

خرید تور ارمنستان خرداد ۱۴۰۱

در مسیر آب این چشمه‌ها با رنگ‌های گوناگون با هم ترکیب شده و تقریباً آب صابون مانندی را تشکیل می‌دهند و در نهایت با آب سفید چشمه تلاقی یافته و هر قدر از محل دورتر می‌شوند، رنگ آن‌ها به سفیدی متمایل شده تا جایی که جهت استفاده کشاورزی در منطقه گرآب (گرو) اثری از رنگ و بوی آن‌ها یافت نمی‌شود. آب گوگردی اين چشمه‌ها خاصيت درمانی داشته و از قدیم اهالی منطقه جهت بهبود بیماری‌های پوستی و استخوانی از آب این چشمه‌ها استفاده می‌نمودند.

نقش چشمه هفت رنگ مُجن در آب درمانی :

 علی ای حال یكی از اهداف توسعه گردشگری بخش آب درمانی است كه در بیشتر كشورهای جهان دراین بخش سرمایه گذاری کلان صورت گرفته و بازدهی قابل توجهی داشته است. از این منظر و با توجه به اینکه چشمه هفت رنگ مُجن در موقعیت مناسبی بین استان های سمنان و گلستان واقع شده و در کنار یکی از مسیرهای صعود کوهنوردان به قله شاهوار می باشد می بایست جهت مشکل جاده دسترسی، سرویس بهداشتی و امكانات رفاهی منطقه فرحزاد و چشمه هفت رنگ مُجن جهت سرمایه گذاری اقدام گردد.

تا با توسعه گردشگری آن و با واگذاری زمین و احداث استخر تفریحی، استخر فیزیوتراپی، كانال عروقی، وان عروقی، استنشاق درمانی انفرادی و عمومی، گِل درمانی، دوش درمانی، سونای خشك، پرتودرمانی، اشعه u.v ، مطب پزشك عمومی، پزشك تخصصی پوست و پزشك ریوی، مجتمع آب درمانی آقایان و بانوان ومجتمع ورزشی روباز به عنوان یکی از بهترین چشمه های آب درمانی کشور و یک جاذبه درمانی – ورزشی به جایگاه واقعی خود نائل شود.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک