بازار نام دائمون سئول

بازار نام دائمون سئول

شرح

بازار نام دائمون سئول

بازار نام دائمون سئول قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین بازار سنتی سئول است که با بیش از ۱۰,۰۰۰ مغازه در آن می‌توان گستره وسیعی از کالاهای گوناگون را با بهترین قیمت خریداری کنید.

موقعیت جغرافیایی بازار دائمون

بازار دائمون رو باز در مرکز شهر سئول قرار دارد و نام آن را به خاطر نزدیکی  به دروازه‌ای به همین نام، نام دائمون گذاشتند.در این بازار حتی اگر قصد خرید نداشته باشید، با مناظر رنگارنگی از کالاهای گوناگون رو‌به‌رو شده و می‌توانید فرهنگ مردم کره را از نزدیک مشاهده کنید.

در این بازار تقریباً هر چیزی پیدا می شود ولی لباس، کفش، لوازم خانگی، غذا، لوازم الکترونیکی، هدیه، کالاهای ورزشی بیش بقیه اجناس در بازار دائمون داد و ستد می شوند.  کل این محوطه از هزارتوهایی از فروشندگان خیابانی و ساختمان‌ها تشکیل شده است.

ساعت کاری بازار

این بازار به صورت ۲۴ ساعته باز بوده و در شب مغازه‌ دارانی را می‌بینید که در بازار به دنبال کالاهایی با قیمت عمده برای فروشگاهشان می‌گردند.

بسیاری از مغازه‌های بازار نام دائمون، خودشان تولید کننده محصولاتی هستند که می‌فروشند و به همین علت این اجناس را به قیمت عمده با مغازه‌داران می‌فروشند.

برای افراد معمولی نیز به هر حال قیمت‌ها پایین‌تر از دیپارتمنت استورها خواهد بود. علیرغم اینکه بازار دائمون به صورت ۲۴ ساعته باز است اما هر مغازه ساعت کاری خاص خودش را دارد و بسیاری از آن‌ها در روز یکشنبه تعطیل هستند.

این دروازه مربوط به دیوار دفاعی دژی قدیمی است که آن را گنجینه ملی شماره یک کره جنوبی می‌نامند. این بازار در زمان حکومت «تاجونگ» (Taejong) از سلسله چوسون در حدود ۵۰۰ سال قبل نیز فعالیت داشت.

این بازار طی سال‌ها به مرور توسط دولت توسعه یافت. در زمان اشغال ژاپن، دولت محلی این کشور نظارت بر بازار را به دست گرفت.

یک روز بارانی در بازار دائمون

حتی در یک روز بارانی هم بازدید از این بازار ارزشمند خواهد بود. با توجه به اینکه دسترسی برای ماشین به داخل بازار امکان پذیر نیست، اکثراً کالاها به وسیله دوچرخه یا چرخ‌های دستی جا به جا می‌شوند. پیشاپیش دقت کنید که سطح زبان انگلیسی اهالی این بازار خیلی بالا نیست و اگر بدون تسلط به زبان کره‌ای به آنجا می‌روید ممکن است نتوانید خیلی بر سر قیمت‌ها چانه بزنید.

اگر چه بعد از آزادی دوباره این مکان به دست تجار محلی افتاد اما طی جنگ کره جنوبی و آتش سوزی‌های متعدد بسیار آسیب دید. در سال‌های اخیر، بازار نام دائمون تحت بازسازی‌های وسیعی قرار گرفته است.

مرکز خرید جدید «مِسا» (Mesa) واقع در بازار دائمون، اولین مرکز خرید چند طبقه ساخته شده در نام دائمون بود. این مرکز خرید طبقاتی، ۳۲ طبقه دارد که ۹ طبقه از آن‌ زیر زمین است.

علاوه بر خرید انواع کالاها در مسا، می‌توانید در یکی از ۵۰ رستوران آن غذاهای کره‌ای و خوشمزه میل کنید. همچنین یک رستوران در طبقه ۱۶ وجود دارد که نماهایی شگفت انگیز از کوه «نامسان» (Namsan) و برج سئول را به مشتریانش هدیه می‌کند.

یکی از خاص‌ترین چیزها درباره این مرکز خرید ساعت کاری آن است. اینجا در روزهای عادی از ساعت ۱۰ صبح تا ۵ بامداد و در روزهای یکشنبه تنها تا ساعت ۸ شب باز است. مرکز خرید مِسا تنها در اولین و سومین یکشنبه هر ماه تعطیل می‌کند.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک