آبشارهای دودن آنتالیا را نزدیک ببینید

آبشارهای دودن آنتالیا را نزدیک ببینید

شرح

آبشارهای دودن جاذبه گردشگری آنتالیا

آبشارهای دودن آنتالیا را نزدیک ببینید ، و از زیبایی آن حیرت زده شوید . این آبشارها یکی از محبوب ترین جاذبه های طبیعی شهر آنتالیا بحساب میرود . طبیعت آنتالیا  و سواحل، تفریحات آبی و هتل های لوکس گردشگران را جذب خود نموده است . مناظر طبیعی ، دلنواز و بکر این شهر آن را منحصر به فرد نموده است .

آبشارهای دودن

بهترین فصل سفر به آبشارهای دودن آنتالیا

آنتالیا با توجه به شرایط آب و هوایی مدیترانه ایش همواره هر فصل از سال دارای ویژگی های خاصی دارد . اما برای بازدید ازاین آبشارها در آنتالیا بهترین زمان سفر فصل بهار و تابستان است. ولیکن فصل بهار رطوبت چندانی وجود ندارد .وگرمای هوا در تابستان نیز دمای هوا به ۳۵ درجه ی سانتی گراد بیشتر نمیرسد . در پاییز و زمستان نیز سرما و دمای هوا آنچنان که تصور میکنید پایین نمی آید .

بهترین فصل سفر به آبشارهای دودن آنتالیا

آشنایی با منطقه آبشارهای دودن آنتالیا

آبشارهای دودِن ” Düden Waterfalls ” مجموعه ای از دو بخش آبشار بالا و پایین که با فاصله 8 کیلومتری از هم تشکیل شده است . منشاء آنها از رودخانه ی به همین نام که به دریای مدیترانه می ریزد میباشد . که کمی دورتر از مرکزیت شهر آنتالیا طبیعتی با شکوه و بکر را مشاهده خواهید کرد.

بخش های بالایی آبشارهای دودن آنتالیا

در محدوده شهری ، آبشاری با فاصله‌ی 14 کیلومتری مرکز شهر آنتالیا قرار گرفته است . ارتفاع آن 15 و عرضش 20 متر میباشد . در اطراف نخستین بخش آبشار رستوران ها و کافه هایی جذابی مشاهده خواهید کرد .

یک پارک محلی در آبشار بالایی دودن میباشد ، که با پرداخت ۵ لیر هزینه ی ورودی میتوان از ان نیز بازدید نمود . افراد برای گذراندن ساعاتی خوش پیک نیک و تفریح پیاده روی در اطراف آبشار اول از آن دیدن مینمایند .

بخش های بالایی آبشارهای دودن آنتالیا

بخش آبشار پایینی آبشارهای دودن آنتالیا

با گذراندن مسافتی در دنباله رودخانه دودن در دل طبیعت که از میان غارها، گیاهان بی نظیر و جانواران میگذرد به نزدیکی ساحل لارا می رسید . در میان محلی با نام کالپوزکالدیران (Karpuzkaldıran) شناخته شده که آبشار بخش پایینی ، آبشار دوم یا آبشار کالپوزکالدیران نیز گفته می شود را خواهید دید .

ارتفاعی این آبشار دلربا حدود 40 متر بوده  و پژواک آن با غرش و شکوهی بی نظیرش در طبیعت وارد دریای مدیترانه می گردد .

بخش آبشار پایینی آبشارهای دودن آنتالیا

قایق سواری و رفتینگ در رودخانه های دودن

با اجاره قایق در اسکله آنتالیا میتوان نزدیک دومین آبشار که به داخل دریای مدیترانه می ریزد را تماشا کرد . نکته مهم راجب اجاره قایق هزینه بالایی آن میباشد . به طور مثال هزینه اجاره قایق برای 6 ساعت 1,400 یورو میباشد .

رفتینگ در رودخانه دودن ، میان دو آبشار از تفریحات هیجان انگیز آبشارهای دودن در ترکیه میباشد . از تفریحات جذاب آبی دیگه این منطقه شیرجه در آب و البته زیپلاین نیز میتوان اشاره نمود .

قایق سواری و رفتینگ در رودخانه های دودن

توصیه های سفر به آنتالیا و بازدید از آبشارهای دودن

آبشارهای دودن آنتالیا را نزدیک ببینید و توجه داشته باشید جهت بازدید از آن حتما وسایل الزامی در این مسیر به همراه داشته باشید . وسایلی از جمله کرم ضد آفتاب ، کفش پیاده روی، چند دست لباس، آب و میان وعده، پاوربانک و دوربین همراه خودتان داشته باشید .

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط