قصر آلکازار اسپانیا

قصر آلکازار اسپانیا را ببینید

شرح

تاریخچه قصر آلکازار

اولین خلیفه‌ ی اندلس در قرن ۱۰ این قلعه را بنا گردیده است. و در طول تاریخ، تغییرات بسیاری گذرانده تا به شکل قصر کنونی به خود گرفته است. ساخت بنایی امروزی این قصر، به قرن ۱۴ میلادی بر می ‌گردد. این قصر در سراسر اسپانیا بهترین نمونه سبک مدجر میباشد. مسلمانان مراکشی در اسپانیا بنام مدجر ها شناخته شده اند. مدجرها سبکی از معماری و اشکال هندسی و تزئینات ایبریایی را در ساخت بناها بکار گرفته اند .این نوع سبک در قرن ۱۲ تا ۱۶ میلادی به اوج خود رسیده است.

قصر آلکازار اسپانیا

معرفی مدجرها و ورود آنها به اسپانیا

سبک مدجرها و ذوق و فنون مراکشی های مدجر تأثیر گرفته ترکیبی از عناصر اسلامی و مسیحیت به شمار می ‌رود و نتیجه ی کار، ساختمان کاخ سلطنتی آلکازار است.

شکوهمندترین ساختمان اسپانیا از همان ابتدای ساخت بسیار زیبا بود . پادشاهان اسپانیا برای زندگی خود انتخاب می نمودند.

قصر آلکازار اسپانیا

قصر آلکازار میراث فرهنگی اسپانیا

بنای قصر آلکازار به عنوان قدیمی ‌ترین قصر سلطنتی در اروپا است. که در لیست میراث جهانی یونسکو در سال ۱۹۸۷ همراه با کلیسای جامع سویل  قرار گرفته است.

 سبک معماری قصر آلکازار

در سبک معماری و نقش بنای ساختمان این قصر در اسپانیا، می توان نقش طراحی اسلامی و رنسانس را تلفیق با یکدیگر دید. همچنین از سبک های مختلف گوتیک، باروک و مدجر نیز در ساخت آن استفاده شده است.

معرفی مدجرها و ورود آنها به اسپانیا

بخش های مهم قصر آلکازار

ورودیه با کاشی ‌کاری ‌های بالای طاق قصر سویل یا همان آلکازار لکازاررا با نام دروازه‌ ی شیر میشناسند و همچنین سرای تجارت در سمت راست ورودی و سالن دادگستری در سمت چپ آن، که به دوران قصر اسلامی آن تعلق میشود وجود دارد.

مطالبی درباره قصر آلکازار

قصر آلکازار اسپانیا را ببینید، این قصرکه در ابتدا قلعه و سنگر افسانه ‌های اروپایی بوده. شباهت زیادی به قلعه‌ سیندرلا نیز دارد. البته بسیاری از فیلم های تاریخی هالیودی نیز در این قصر فیلم ‌برداری شده است. یکی از این فیلم های برجسته اخیر گیم آو ترون یا همان بازی تاج و تخت بوده است.

تاریخچه قصر آلکازار

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط