قصر آلکازار اسپانیا

قصر آلکازار اسپانیا را ببینید

شرح

قصر زیبای آلکازار سویل

قصر آلکازار اسپانیا را ببینید این قصر یکی از معروف ترین جاذبه های اروپا در اسپانیا میباشد . بناهای تاریخی و دیدنی شهر سویل ، قصر آلکازار یا قصر سویل شناخته شده است .

تاریخچه قصر آلکازار

اولین خلیفه‌ ی اندلس در قرن ۱۰ این قلعه را بنا گردیده است . و در طول تاریخ، تغییرات بسیاری گذرانده تا به شکل قصر کنونی به خود گرفته است . ساخت بنایی امروزی این قصر، به قرن ۱۴ میلادی بر می ‌گردد .

تاریخچه قصر آلکازار

این قصر در سراسر اسپانیا بهترین نمونه سبک مدجر میباشد . مسلمانان مراکشی در اسپانیا بنام مدجر ها شناخته شده اند . مدجرها سبکی از معماری و اشکال هندسی و تزئینات ایبریایی را در ساخت بناها بکار گرفته اند .این نوع سبک در قرن ۱۲ تا ۱۶ میلادی به اوج خود رسیده است .

معرفی مدجرها و ورود آنها به اسپانیا

سبک مدجرها و ذوق و فنون مراکشی های مدجر تأثیر گرفته ترکیبی از عناصر اسلامی و مسیحیت به شمار می ‌رود و نتیجه ی کار، ساختمان کاخ سلطنتی آلکازار است .

معرفی مدجرها و ورود آنها به اسپانیا

شکوهمندترین ساختمان اسپانیا از همان ابتدای ساخت بسیار زیبا بود . پادشاهان اسپانیا برای زندگی خود انتخاب می نمودند.

قصر آلکازار میراث فرهنگی اسپانیا

بنای قصر آلکازار به عنوان قدیمی ‌ترین قصر سلطنتی در اروپا است  . که در لیست میراث جهانی یونسکو در سال ۱۹۸۷ همراه با کلیسای جامع سویل  قرار گرفته است.

 سبک معماری قصر آلکازار

در سبک معماری و نقش بنای ساختمان این قصر در اسپانیا ، می توان نقش طراحی اسلامی و رنسانس را تلفیق با یکدیگر دید . همچنین از سبک های مختلف گوتیک، باروک و مدجر نیز در ساخت آن استفاده شده است .

معرفی مدجرها و ورود آنها به اسپانیا

بخش های مهم قصر آلکازار

ورودیه با کاشی ‌کاری ‌های بالای طاق قصر سویل یا همان آلکازار لکازاررا با نام دروازه‌ ی شیر میشناسند .و همچنین سرای تجارت در سمت راست ورودی و سالن دادگستری در سمت چپ آن ، که به دوران قصر اسلامی آن تعلق میشود وجود دارد .

مطالبی درباره قصر آلکازار

قصر آلکازار اسپانیا را ببینید ، این قصرکه در ابتدا قلعه و سنگر افسانه ‌های اروپایی بوده . شباهت زیادی به قلعه‌ سیندرلا نیز دارد . البته بسیاری از فیلم های تاریخی هالیودی نیز در این قصر فیلم ‌برداری شده است . یکی از این فیلم های برجسته اخیر گیم آو ترون یا همان بازی تاج و تخت بوده است .

تاریخچه قصر آلکازار

موقعیت هتل