کوه سانبانگ سان و ساحل یونگ موری

کوه سانبانگ سان و ساحل یونگ موری

شرح

کوه سانبانگ سان و ساحل یونگ موری یکی دیگر از جاذبه های کره جنوبی است. این منطقه در کنار ژئوپارک جهانی یونسکو، منابعی تاریخی و فرهنگی درباره جزیره جیجو در کره جنوبی نیز در اینجا پیدا می‌شود.

جاذبه های گردشگری ساحل زیبای یونگ

کره جنوبی به خاطر موقعیت زیبای آتش‌فشانی و منظره اقیانوسی شان شهرت خاصی دارند.صخره‌هایی که در این محوطه می‌بینید طی میلیون‌ها سال شکل گرفته‌اند. تخته سنگ‌های ساحلی و صخره‌هایی که روی همدیگر قرار دارند، صحنه‌ای بی‌بدیل را در کنار دریا تشکیل می‌دهند.

ظاهر کوه سانبانگ سان (Sanbangsan) که به سمت اقیانوس کشیده شده، به طوری است که گویی یک اژدها سر خود را به درون آب داخل می‌کند.

این جاده که دور ساحل یونگ موری و کوه سانبانگ سان کشیده شده‌ است، ۸۰۰,۰۰۰ سال تاریخ را در بر می‌گیرد. این جاده به بازدیدکنندگان امکان تجربه دست اول منابع زمین‌شناسی را خواهد داد.

حول کوه و ساحل مذکور افسانه‌های محلی زیادی وجود دارد. برای مثال یکی از این داستان‌های بومی اعتقاد دارد که این کوه در زمانی که خدایی به نام «هالاسان» (Hallasan) از روی خشم قله آن را به زمین پرتاب کرد ایجاد شد.

موقعیت جغرافیایی جاده زمین‌شناسی کوه سانبانگ و ساحل یونگ

جاده زمین‌شناسی کوه سانبانگ سان و ساحل یونگ موری از دو مسیر تشکیل شده است که هر دو از ساحل آغاز می‌شوند. مسیر A حدود ۱۴/۵ کیلومتر طول داشته و مسیر B نیز ۱۵/۶ کیلومتر خواهد بود.

برای آن دسته از افرادی که به دنبال مسیری کوتاهتر هستند، میانبری در مسیر A با طول ۱۰/۷ کیلومتر تعبیه شده است. کوه سانبانگ سان از تکه عظیمی از مواد مذاب تشکیل شده که حدود ۸۰۰,۰۰۰ سال قبل شکل گرفت.

در واقع شاید بتوان این قله را پدربزرگ تمامی مخروط‌های آتش‌فشانی کوه هالاسان در جزیره جیجو دانست. گونه‌های گیاهی نادری که به طور طبیعی روی صخره‌ها رشد می‌کنند به عنوان منابع آکادمیک از ارزش بالایی برخوردار هستند.

در سمت راست یونگ موری (Yongmeori)، ساحلی با شن‌های نرم و تیره را خواهید یافت.

محصولات منطقه کوه سانبانگ سان و ساحل یونگ

در این منطقه می‌توانید زنانی را ببینید که خیار دریایی (یکی از رده‌های خارپوستان که بدنی چرم‌گون دارند و بیشتر در کف دریاها زندگی می‌کنند. نامگذاری این جانوران بخاطر شکل خیارمانندشان است) فروخته و یا در طول ساحل زیبای یونگ موری به گشت و گذار بپردازید.

هزینه استفاده از این محوطه بسته به سن، تعداد افراد و ناحیه انتخابی متفاوت خواهد بود. افراد دارای معلولیت و بالای ۶۵ سال نیز می‌توانند به رایگان از زیبایی‌های منطقه لذت ببرند.

جاده زمین‌شناسی موجود در این منطقه که در سال ۲۰۱۴ توسعه یافت، دومین جاده زمین‌شناسی بعد از جاده‌ای در منطقه «گوسان» (Gosan) به شمار می‌رود.

این موقعیت برای گردشگران وجود دارد که حین بازدید از مسیر با افسانه‌های محلی رایج درباره خدایان و الهگان کوه و دریا نیز آشنا شوند.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک