فروش معدن نقره در سوئد

معدن نقره سالا در سوئد

شرح

معدن نقره سالا  یک معدن در شهرداری  شهر سالا و در بخش وستمانلند در سوئد است. این معدن از قرن پانزدهم تا سال 1908 در تولید مداوم بود. معادن اضافی در 1950-1951 و همچنین در 1945-1962 در معدن همسایه برنز اتفاق افتاد.

سنگ معدن سالا عمدتا به دلیل دارا بودن مقدار بالای نقره شناخته شده است ، اگرچه این سنگ حاوی مقادیر اقتصادی سرب و روی نیز هست. روی در حالی که سرب توسط گالن معدنی برگزار می شد توسط اسپالریت معدنی برگزار می شد. نقره به عنوان یک مرحله بومی به ندرت رخ داده است ، اما به طور عمده توسط آنتی مونیدها و سولفوسالتهای پیچیده میزبان ، در پراکندگی در ماتریس های گالن و اسفالریت ، قابل مشاهده برای چشم غیر مسلح اما در میکروسکوپ قابل مشاهده است. میزان نقره در سنگ معدن معمولی تحت سلطه گالن حدود 15/0٪ تا 1٪ بود که خنده یکی از بالاترین محتوای نقره در گالن تاکنون گزارش شده است. در سنگ معدن تحت سلطه اسفلریت ، مقدار نقره فقط در حدود 0.015-0.02٪ است که هنوز هم برای بهره برداری کافی بوده و حتی در روزهای حاضر نیز خواهد بود ، با توجه به اینکه یک تناژ کافی از سنگ معدن فلزی دارای مزیت است.

بستر بستر در حدود 1.89 میلیارد سال پیش در دوره پالئوپروتروزوییک ایجاد شد. سنگ میزبان به سنگ معدن معدن غالب سنگ مرمر سفید دولومیتی است ، مجاورت سنگ معدن سنگ غنی از مواد معدنی اسکارن مانند ترمولیت ، مارپیچ ، دیوپسید و کلریت ، حاوی سنگ مرمر دولومیتی در سالا رنگ سبز مشخصی است. در فاصله 100 متری معدن ، سنگ مرمر سفید خالص دولومیتی فقیر از مواد معدنی اسکارن در معادن دولومیت Tistbrottet استخراج می شود.

این معدن دارای سه ایالت بزرگ ، یکی از اصلی در اوایل قرن شانزدهم ، دوم کمتر در اواسط قرن 17 و دیگری در اواخر قرن 19 است. دوره گذشته شامل سازماندهی مجدد سازمان معدن و همچنین معرفی چندین نوآوری جدید فن آوری ، به عنوان مثال روش های شستشو به کار رفته در بام های قدیمی مین – سایپرز ، باشگاه دانش این نوآوری ها قله های تولید موقت را تولید می کردند ، اما فقدان عمومی سنگ معدن باکیفیت باعث می شد ادامه تولید غیر اقتصادی باشد که در نهایت منجر به بسته شدن شد. حداکثر 3-5 میلیون تن سنگ از این سنگ معدن استخراج شد که از این تعداد 450 پوند نقره و حدود 35000 تن سرب استخراج شد. حداکثر عمق این معدن 318.6 متر و طول معدن 700 متر پوند ، عرض 100 متر پوند است.

شهر سالا به عنوان شهرک معدنچی در نزدیکی معدن ظهور کرد ، ابتدا در قالب دهکده معادن کوچک در روزهای ابتدایی و سپس به دستور پادشاه به مکان فعلی خود منتقل شد. پادشاه گوستاووس آدولفوس سوئد در سال 1624 امتیازات خود را به این شهر واگذار کرد. در حوالی سالا دریاچه ها و سدهای متعددی با کانال وجود دارد که برای تأمین آب معدن برای نیروگاه های رانندگی برای پمپاژ آب ، سنگ فرش سنگ معدن و ذوب سنگ ساخته شده است. هیچکدام از این دستگاه ها تا به امروز حفظ نشده اند.پیش از این گرانیت سالا استخراج شده بود تا به عنوان آجر برای مصالح ساختمانی شمال شرقی معدن مورد استفاده قرار گیرد. چندین پایه برای ساختمانهای منطقه مین از گرانیت سالا ساخته شده است. 

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

کشور: سوئد
شهر: سالا | Sala

دیدنی‌های نزدیک