سنت استفان گرین دوبلین

سنت استفان گرین دوبلین

شرح

سنت استفان گرین دوبلین

سنت استفان گرین ، یک پارک عمومی در مرکز شهر در دوبلین ، ایرلند است. منظر فعلی این پارک توسط ویلیام شپرد طراحی شده است. و در روز سه شنبه ، 27 ژوئیه 1880 توسط لرد آردلاون ، به طور رسمی باز شد. این پارک در مجاورت یکی از خیابانهای اصلی خرید دوبلین ، خیابان گرافتون و یک مرکز خرید نامگذاری شده برای آن قرار دارد ، در حالی که در خیابان های اطراف آن دفاتر تعدادی از اجساد عمومی و همچنین توقف در یکی از خطوط تراموا Luas دوبلین است. . این غالباً به طور غیر رسمی به نام Stephen’s Green گفته می شود. در 22 هکتار ، بزرگترین پارک در میادین اصلی باغ جورجیای دوبلین است. سایر موارد شامل میدان مریون و میدان فیتزویلیام است.

سنت استفان گرین پارکی مستطیل شکل است ، در خیابانهایی احاطه شده است که زمانی شریان های اصلی ترافیک را از طریق مرکز شهر دوبلین تشکیل می دهند ، اگرچه تغییرات مدیریت ترافیک که در سال 2004 در طول کارهای Luas انجام شد ، میزان ترافیک را به شدت کاهش داده است. به ترتیب به این چهار خیابان هم مرز گفته می شود: خیابان شمال غربی خیابان استفان ، خیابان جنوبی استفان سبز جنوبی ، خیابان سبز شرقی استفان و سبز غربی خیابان استفان.

تا سال 1663 St Stephen’s Green یک باتلاق رایج در حاشیه دوبلین بود که برای چرا استفاده می شد. در آن سال ، شرکت دوبلین ، با دیدن فرصتی برای جمع آوری درآمد بسیار مورد نیاز ، تصمیم به محاصره مرکز مشترک و فروش زمین در اطراف محیط برای ساخت و ساز گرفت. این پارک در سال 1664 با یک دیوار محصور شده است. خانه های ساخته شده در اطراف گرین به سرعت با ساختمان های جدید به سبک گرجی جایگزین شدند و در اواخر قرن هجدهم ، گرین مکانی برای اقامت بهتر شهرها به مکان تفریحی تبدیل شد. بخش اعظم منظره امروزی این میدان شامل ساختمانهای مدرن است ، برخی از آنها به سبک ماكیایی گرجستان ، و نسبتاً كم از قرن 18 و 19 باقی مانده است.

در سال 1814 کنترل سنت استفان گرین به خانه داران محلی ، که طرح خود را مجدداً طراحی کردند و دیوارها را با نرده ها جایگزین کردند ، به کمیسرها منتقل کرد. پس از درگذشت شاهزاده آلبرت ، ملکه ویکتوریا پیشنهاد کرد که سنت استفان گرین به آلبرت گرین تغییر نام داده و مجسمه ای از آلبرت را در مرکز خود داشته باشد ، پیشنهادی که با عصبانیت از طرف شرکت دوبلین و مردم شهر رد شد .تا سال 1877 ، هنگامی که پارلمان تصویب قانونی برای بازگشایی سنت استیفن گرین به عموم داد ، به ابتکار Sir AE گینس ، یکی از اعضای خانواده تولیدکننده گینس که در پارک St Anne’s Park ، Raheny زندگی می کرد. و در قلعه اشفورد. وی بعداً هزینه تخمین سبز را به شکل تقریباً فعلی آن ، که در سال 1880 صورت گرفت ، پرداخت و به عنوان نمایندگان مردم به شرکت تحویل داد. به لطف این شهر مجسمه ای از وی را که روبروی دانشکده جراحان است ، مأمور ساخت. برادرش ادوارد در خانه ایواق زندگی کرد که فرزندان وی در سال 1939 به وزارت امور خارجه دادند.

در طول ظهور عید پاک 1916 ، گروهی از شورشیان که عمدتا از اعضای ارتش اتباع ایرلند تشکیل شده بودند ، تحت فرماندهی فرمانده مایکل مالین ، کیت دست دوم خود کیت پول و کنستانس مارکیویچ ، موقعیتی را در خیابان استفان سبز ایجاد کردند. آنها بین 200 تا 250  نفر بودند. آنها وسایل نقلیه موتوری را برای ایجاد بلوک های جاده ای در خیابان های اطراف پارک مصادره کردند و مواضع دفاعی را در خود پارک حفر کردند. این رویکرد با موضع گیری در ساختمان هایی که در جاهای دیگر شهر اتخاذ شده متفاوت است. ثابت شد كه هنگامي كه عناصر ارتش انگليس در هتل شلبورن ، در نبش شمال شرقي سنت استفان گرين ، مشرف به پارك ، مواظب پارك بودند ، مواضعي را در دست گرفتند. داوطلبان با یافتن موقعیتی ضعیف ، به کالج سلطنتی جراحان در ضلع غربی گرین عقب نشینی کردند. در طول طغیان ، آتش سوزی موقتاً متوقف شد تا زمینگیر پارک بتواند اردكهای محلی را تغذیه كند این پارک هم اکنون به نمایندگی از کشور ایرلند توسط دفتر اداره کارهای عمومی اداره می شود.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک