صومعه سنت کاترین

صومعه سنت کاترین

شرح

صومعه سنت کاترین ، رسماً “صومعه مقدس خدا-تروددن کوه سینا در شبه جزیره سینا ، واقع در دهانه یک دره در پای کوه سینا ، در نزدیکی شهر سنت کاترین ، مصر است. این صومعه به نام کاترین اسکندریه نامگذاری شده است.این صومعه توسط کلیسای خودمختار سینا ، بخشی از کلیسای گسترده ارتدکس یونان کنترل می شود و یک میراث جهانی یونسکو است. این صومعه که بین سالهای 548 و 565 ساخته شده است ، یکی از قدیمی ترین صومعه های مسیحی کارگر جهان است. این سایت شامل قدیمی ترین کتابخانه در جهان است که به طور مداوم فعالیت می کند و دارای بسیاری از کتاب های منحصر به فرد از جمله سریانی سیناسیتوس و تا سال 1859 ، Codex Sinaiticus است.

طبق سنت ، کاترین اسکندریه یک مسیحی بود که بر روی چرخ شکستن به اعدام محکوم شد. هنگامی که این نتوانست او را بکشد ، او بریده شد. طبق سنت ، فرشتگان بقایای او را به کوه سینا بردند. در حدود سال 800 ، راهبان صومعه سینا بقایای او را یافتند.اگرچه معمولاً به عنوان سنت کاترین شناخته می شود ، اما نام رسمی کامل این صومعه، صومعه مقدس خدا-تروددن کوه سینا است. ضیافت حامی صومعه ، عید تشییع است. این صومعه به مکانی محبوب برای زیارت تبدیل شده است.قدیمی ترین سابقه زندگی صومعه در سینا ناشی از سفرنامه است که توسط یک زن به نام اگریا در حدود 381- 384 به لاتین نوشته شده است. وی در بسیاری از مناطق اطراف سرزمین مقدس و کوه سینا بازدید کرد ، جایی که طبق عهد عتیق ، موسی ده فرمان را از جانب خدا دریافت کرد.

صومعه  سنت کاترین به دستور امپراتور جوستینین اول ساخته شده است ، و محصور کردن نمازخانه بوش سوزان ساخته شده توسط امپراطور کنسول هلنا ، مادر کنستانتین بزرگ ، در. محلی که قرار است موسی در آن بوته سوزان دیده باشد. ظاهراً بوته زنده بر اساس آن چیزی است که موسی دیده است. از نظر ساختاری ، پادشاه پسین خرابگاه قدیمی ترین قدیمی شناخته شده خرپایی بام زنده مانده در جهان است. این سایت برای مسیحیت ، اسلام و یهودیت مقدس است. با تبدیل یک نمازخانه موجود در زمان خلیفه فاطمیان  ، که تا دوره دوران سلطانیت مملوک در قرن سیزدهم میلادی مورد استفاده منظم بود ، مسجدی ایجاد شد و امروزه به مناسبت های خاص مورد استفاده قرار می گیرد. در زمان امپراتوری عثمانی ، این مسجد در وضعیت متلاشی قرار داشت. در اوایل قرن بیستم احیا شد.

در طول قرن هفتم ، لنگرگاههای مسیحی جدا شده سینا از بین رفتند: فقط صومعه غنی شده باقی مانده است. این صومعه هنوز با استحکامات عظیمی که آن را حفظ کرده است ، احاطه شده است. تا قرن بیستم ، دسترسی از طریق درهای بلند در دیواره های بیرونی صورت می گرفت. از زمان جنگ صلیبی اول ، حضور صلیبیان در سینا تا سال 1270 موجب برانگیختن علاقه مسیحیان اروپایی و افزایش تعداد زائران بی پروا شد که از این صومعه بازدید می کردند. این صومعه توسط وابستگی های خود در مصر ، فلسطین ، سوریه ، کرت ، قبرس و قسطنطنیه پشتیبانی می شد.

صومعه سنت کاترین به همراه چندین وابستگی در منطقه ، کلیسای سینا را تشکیل می دهد ، که به ریاست یک اسقف اعظم ، که او نیز ابیات صومعه است. وضعیت دقیق اداری كلیسا در كلیسای ارتدكس شرقی مبهم است: توسط عده ای از جمله خود كلیسا ،  آن را اتوكسال قلمداد می كنند ، توسط دیگران كلیسای خودمختار تحت نظر كلیسای ارتدكس یونان اورشلیم. اسقف اعظم بطور سنتی توسط کلیسای ارتدکس یونان اورشلیم تشییع می شود. در سده های اخیر او معمولاً در قاهره سکونت داشته است. در دوره جنگهای صلیبی که تلخی بین کلیساهای ارتدکس و کاتولیک نشان داده شده بود ، این صومعه توسط هم امپراطوران بیزانس و هم حاکمان پادشاهی اورشلیم و دربارهای مربوطه تحت حمایت آنها قرار گرفت.در 18 آوریل 2017 ، حمله گروه دولت اسلامی به پاسگاه در نزدیکی صومعه ، یک پلیس را کشته و سه افسر پلیس زخمی کرد.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک