میدان سانتا آنا

میدان سانتا آنا

شرح

میدان سانتا آنا

میدان سانتا آنا یکی از دیدنی های اسپانیا است که در مرکز شهر مادرید واقع شده است. قدمت اولیه میدان سانتا آنا به قرن 17 میلادی می‌رسد اما ظاهر آن با شمایل کنونی میدان بسیار تفاوت داشت.

در سال ۱۵۸۶ در این مکان صومعه‌ی سانتا آنا وجود داشت ولی در سال ۱۸۱۰ توسط برادر ناپلئون تخریب شد و در سال ۱۸۴۸ در جای آن میدانی به وجود آمد. امروزه این میدان با توجه به مراکز و ابنیه تاریخی مختلف به یکی از قطب‌های گردشگری خوراکی، تفریحی و فرهنگی مادرید تبدیل شده است.

این میدان از پلازا مایور و میدان دروازه خورشید به اندازه‌ی یک پیاده‌روی کوتاه فاصله دارد. همچنین نزدیک بودن به اصلی‌ترین موزه‌ های مادرید موجب شده این مکان، انتخابی ایده‌آل برای اسکان باشد.

در قسمت شرق این میدان تئاتر اسپانول (Teatro Espanol) قرار دارد که در قرن شانزدهم و به دستور پادشاه فیلیپ دوم ساخته شده است. این سالن که برخی از بهترین نمایش‌های کلاسیک اسپانیایی از تئاتر گرفته تا اپراهای اسپانیایی که به آنها زارزوئلا (zarzuela) گفته می‌شود را میزبانی کرده بود، در دهه‌ی ۱۸۰۰ بازسازی شد و امروزه مکانی شگفت‌انگیز برای دیدن تئاتر اسپانیایی است.

در جلوی تئاتر اسپانیول، مجسمه‌ی یکی از برجسته‌ترین نمایش‌نامه‌ نویسان قرن بیستم اهل اسپانیا یعنی فدریکو گارسیا لورکا قرار داده شده است. لورکا در زمان فعالیتش هم در زادگاهش و هم خارج از آن به شهرت رسید. نمایش‌نامه‌ی «عروسی خون» و «خانه برنارد آلبا» و مجموعه شعری با عنوان «شاعر در نیویورک» از کارهای شناخته شده‌ی او هستند. لورکا در سن ۳۸ سالگی به دست نیروهای ملی‌گرا در حین جنگ داخلی اسپانیا درگذشت و جسدش هیچ‌وقت پیدا نشد.

در سمت غرب میدان سانتا آنا، یک هتل لوکس به نام Madrid Reina Victoria در سال 1916 ساخته شد و این هتل در بین گاوبازهای معروف اسپانیا از محبوبیت خاصی برخوردار گردید.

مجلس سفلای اسپانیا که به نام مجلس نمایندگان (Congreso de los Diputados) شناخته می‌شود در نزدیکی این میدان و در میدان پلازا د لاس کورتس (Plaza de las Cortes) قرار دارد. بنای عظیم پارلمان که در سال‌های ۱۸۴۳ تا ۱۸۵۰ ساخته شده، مزین به ستون‌های نئوکلاسیک و دو مجسمه‌ی شیر بزرگ است که نگهبان در ورودی آن هستند. مجلس نمایندگان اسپانیا در این محل مستقر است و در روزهای جمعه و شنبه از طریق رزرو پیشاپیش تورهای باراهنما می‌توان از آن بازدید کرد.

تئاتر دِ لا کمدیا (Teatro de la Comedia) در نزدیکی میدان و در خیابان کاله دل پرینسیپی (Calle del Príncipe) از دیگر دیدنی های این میدان است. این سالن نمایش در سال ۱۸۷۴ ساخته شد و امروزه کمپانی تئاتر کلاسیک ملی اسپانیا در آن مستقر است و در راستای احیاء و ارتقای تئاتر کلاسیک اسپانیا با شاهکارهایی از عصر طلایی (دوره‌ای از شکوفایی هنر و ادبیات در اسپانیا) فعالیت می‌کند.

 

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط