کلیسای قلب مقدس گوانگجو

کلیسای قلب مقدس گوانگجو

Sacred Heart Cathedral Guangzhou

شرح

گوانگجو یکی از شهرهای دیدنی و البته شلوغ چین است که مانند هر جای دیگری در این کشور، جذابیت های خود را دارد و چه برای آشنایی با فرهنگ مردم چین و چه برای آشنا شدن با فضاهای سنتی و مدرن بخواهید آن را انتخاب کنید، مناسب است. یکی از بهترین دیدنی های گوانگجو، کلیسای قلب مقدس گوانگجو است که در این جا قصد داریم آن را به شما معرفی کنیم و بگوییم چرا یکی از بایدهای دیدنی در سفر به گوانگجو است.با ایلیا گشت همراه باشبد.

درباره کلیسای قلب مقدس گوانگجو چه می دانید؟

کلیسای قلب مقدس گوانگجو که به آن کلیسای جامع قلب مقدس مسیح هم گفته می شود، به عنوان نتردام شرق هم شناخته می شود. این کلیسا در جاده ی یید Yide و در میدان هاییژو در مرکز شهر قرار دارد و کلیسایی به قدمت ۱۳۰ سال است که بسیاری از مردم گوانگژو آن را به عنوان آرامش بخش ترین نقطه ی شهر در خیل شلوغی ها و هیاهوهای گوانگجو می دانند.

این کلیسا توسط دو معمار فرانسوی طراحی شده است و در طی ۲۵ سال توسط یک هنرمند چینی تکمیل شده است  در واقع ساخت آن از سال ۱۸۶۳ تا ۱۸۸۸ طول کشیده است. این کلیسا وسعتی برابر ۲۷۵۴ متر مربع دارد. تمام دیوارها و ستون های این کلیسا از گرانیت شاخته شده است و به دلیل نمای محکم و پابرجایی که دارد، به آن لقب «خانه ی سنگی» را داده اند و بومی های گوانگجو به آن شی شی می گویند. در واقع این کلیسا، بزرگ ترین سازه ی کاتولیکی در جنوب شرقی آسیا و یکی از چهار کلیسای گرانیتی کاتولیک دنیا است.

معماری کلیسای جامع قلب مقدس در گوانگجو

این کلیسا به سبک رومیان ساخته شده است و دو مناره ی نوک تیز و نیمه مرتفع آن در همان نگاه اول کلیسای نتردام فرانسه را یاد آور می شود. گفته می شود که ساخت این کلیسا در آن دوران به دستور ناپلئون سوم بوده است. کلیسای جامع قلب مقدس در گوانگجو ارتفاعی ۲۷ متری دارد و دارای ۲ تالار با چندین عبادتگاه کوچک است و به سبک گوتیک ساخته شده است. نمای این کلیسا از بیرون بسیار پادشاه وار به نظر می رسد و اینکه تاثیر غرب چقدر روی ساخت و خلق آن تاثیر داشته است، کاملا مشهود است.

۲ برج در ۲ طرف کلیسا ساخته شده است که ارتفاع آن ها به ۵۸٫۵ متر می رسد. برج غربی در واقع نقش ساعت کلیسا را دارد و به عبارت دیگر برج شرقی نقش ناقوس کلیسا را دارد و به طور کلی ۵ زنگ بزرگ در آن وجود دارد که از این کلیسا آویخته شده اند اما امروزه فقط ۴ تا از آنها باقی مانده است چون یکی از آنها به کلیسای دیگری در Guangxi وقف شده است.

چطور به کلیسای جامع قلب مقدس برویم؟

بعد از رسیدن به شهر گوانگجو می توانید از طریق مترو بسیار راحت به این کلیسای قلب مقدس گوانگجو بروید، کافیست سوار خط ۲ مترو شوید، بعد از آن باید در ایستگاه Haizhu  پیاده شوید، خروجی B2 را که بیرون بیایید بعد از ۵-۱۰ دقیقه پیاده روی به این کلیسا می رسید. برای وورد به این کلیسا حتما باید لباس مناسب داشته باشید، در این صورت می توانید حتی در مراسم هایی که در آن برگزار می شود هم شرکت کنید.

حضور و بازدید از این کلیسا کاملا رایگان است و بهترین زمان بازدید از آن ۸ صبح تا ۵ بعدازظهر است که تعداد بازدید کننده ها کمتر است و کلیسا خلوت تر است و می توانید با خیال راحت همه جای آن را بگردید.

موقعیت هتل

کشور: چین

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک