جزیره روگن آلمان

جزیره روگن آلمان

شرح

جزیره روگن بزرگترین جزیره آلمان به مساحت است. این کشور در ساحل پومرانیا در دریای بالتیک واقع شده و متعلق به ایالت مکلنبورگ-پومرانیا غربی است.”دروازه” به جزیره روگن ، شهر هانسایاتیک Stralsund است ، جایی که از طریق جاده و راه آهن از طریق پل R thegen و Causeway به سرزمین اصلی متصل می شود ، دو مسیر در حال عبور از دو کیلومتری Strelasund ، صدای دریای بالتیک است.

روگن دارای حداکثر طول 51.4 کیلومتر ، حداکثر عرض 42.8 کیلومتر در جنوب و مساحت 926 کیلومتر مربع است. این ساحل با سواحل شنی متعدد ، تالاب ها و خلیج های باز و همچنین شبه جزیره ها و سرزمین های پیشرو مشخص می شود. در ژوئن سال 2011 ، یونسکو جایگاه میراث جهانی را به پارک ملی جاسموند اعطا کرد ، که به دلیل داشتن غرفه های وسیع از راشک ها و صخره های گچی مانند کینگ کینگ ، نشانه اصلی جزیره روگن مشهور است.

جزیره روگن بخشی از منطقه وورپومرن-روگن است که صندلی آن در استرالسوند قرار دارد. شهرهای رویگن عبارتند از: برگن ، ساسنیتز ، پوتبوس و گارز. علاوه بر این ، استراحتگاه ساحلی بالتیک بینز ، بابه ، گورن ، سلین و تیسو وجود دارد.روگن  به دلیل داشتن معماری تفریحی ، چشم انداز متنوع و سواحل طولانی و شنی آن ، به عنوان یک مکان توریستی بسیار محبوب است.

روگن به همراه جزیره دانمارکی مون در حاشیه دور رودگن در دریای بالتیک و منطقه اطراف داور ، انگلستان ، یک بار متعلق به یک فلات بزرگ گچ بود که با حرکات تکتونیکی به سطح زمین منتقل شده بود. . اکثریت قریب به اتفاق این توده زمین در نتیجه فرسایش و گسل زدگی ناپدید شده اند و این دو جزیره را با صخره های مشخصه گچ سفید خود ترک کرده اند.

بدنه اصلی این جزیره که به نام موتلند معروف است ، با چندین شبه جزیره احاطه شده است. در شمال ، شبه جزیره های ویتوو و جاسموند قرار دارند که توسط ماسه شیب و بهم متلند توسط Schmale Heide ، خاکریز در لیتزو و کشتی ویتوو به یکدیگر متصل شده اند. شبه جزیره های شمالی توسط چند تالاب یا بدنه از Muttland جدا شده اند که بزرگترین آنها Großer Jasmunder Bodden و Kleiner Jasmunder Bodden هستند. شبه جزیره های اصلی در جنوب زودار و منچگوت هستند که هر دو با خلیج گریفسوالد روبرو هستند.

روگن در کل جزایر کوچک مجاور می باشد. حداکثر قطر آن از شمال به جنوب 51.4 کیلومتر و از شرق به غرب 42.8 کیلومتر است. از یک خط ساحلی به طول 574 کیلومتر ، 56 کیلومتر سواحل دریای بالتیک ماسه ای و 2.8 کیلومتر سواحل بدنی با ماسه است. بالاترین ارتفاعات در شبه جزیره جاسموند قرار دارد. بخش شمالی خلیج گریفسوالد ، Rügischer Bodden ، خلیج بزرگی در جنوب جزیره روگن است که جزیره Vilm فقط در خارج از دریا قرار دارد. در انتهای غربی خلیج ، شبه جزیره زودار تا جنوبی ترین نقطه روگن (پالمر اورت) می رود ، در انتهای شرقی شبه جزیره بسیار متراکم پروژه های مونچگوت به درون دریا. این شبه جزیره در شرق در شن و ماسه نوردپرد در نزدیکی گورن و در جنوب با شن و ماسه Südperd توسط Thiessow به پایان می رسد. در غرب شبه جزیره مونچگوت یک میله باریک به طول 5 کیلومتر ، Reddevitz Höft ، دو خلیج Have و Hagensche Wiek را از هم جدا می کند.

منبع : ویکی پدیا

 

 

 

 

 

موقعیت هتل

کشور: آلمان
شهر: برمن

دیدنی‌های نزدیک