کاخ سلطنتی آمستردام

کاخ سلطنتی آمستردام

شرح

کاخ سلطنتی آمستردام | Royal Palace Of Amsterdam

دولت آمستردام در نقطه اوج دوران طلایی هلند تصمیم به ساخت بنایی برای شهرداری در ضلع غربی میدان دام گرفت ساختمانی که نمادی از رشد و تاثیرگذاری جمهوری میباشد طراحی این بنا که برگرفته از کاخ های امپراتوری رم است توسط یاکوب فان کامپن بوده که انعکاسی اط شکوه و جلال معماری کاخ های رم را به نمایش میگذارد.

این ساختمان تا سال 1806 به عنوان یک مرکز اجتماعی مورد استفاده قرار گرفت و بعد از آن بنای شهرداری به یک کاخ سلطنتی تبدیل شد.

در زمان اشغال هلند توسط فرانسه این مکان به محل اقامت لویی ناپلئون اول به عنوان شاه کشور تبدیل شد و بعد از خروج فرانسه از هلند در سال 1813 شاه ویلیام اول را به عنوان اولین پادشاه انتخاب کردند.

مراسم های مهم متعددی درون تالارهای این ساختمان مانند اعطای نشان ملکه بئاتریس در سال 1980 و تفویض حکمرانی هلند بر اندونزی در سال 1949 برگزار شده است.

در این ساختمان چند نمونه از نمادهایی با داستان ها و رموز ظریف پشت آنها خواهید دید که به اختصار چند نمونه از آن را توضیح میدهیم.

چهار عنصر در تالار شهروندان که در قلب ساختمان واقع شده است به بازدیدکننده حسی از شناور بودن میان زمین و بهشت را میدهد نقشه هایی که روی زمین قرار دارند بر اساس نقشه های جهان و جدول ستاره های خانواده بلاو (بهترین نقشه کش های قرن 17) طراحی شده اند. عناصر اربعه زمین، آب، آتش و هوا در طاق های هدایت کننده به سمت گالری ها به تصویر کشیده اند.

تندیس اطلس با کره زمین بر دوشش که نمادی از کل جهان بوده و نمایانگر موقعیت مرکزی آمستردام در دوران طلایی اش میباشد.

تندیس پوسایدون که گفته میشود خدای یونانی و فرمانروای دریاها بود، نمایانگرارتباط آمستردام با آبهای دریا میباشد.

بازدید از بنا در بین روزهای سه شنبه تا یکشنبه از ساعت 10 صبح تا 17 بعدازظهر امکان پذیر است و با یک پیاده روی ده دقیقه ای از ایستگاه مرکزی به راحتی میتوانید به کاخ سلطنتی برسید.

موقعیت هتل