موزه سلطنتی انتاریو تورنتو

موزه سلطنتی انتاریو تورنتو

شرح

موزه سلطنتی انتاریو تورنتو

موزه سلطنتی اونتاریو ، نمونه ای برجسته در کاناداست. همچنین بزرگترین موزه در کانادا است که به کشف هردو جنبه ی دنیای طبیعی و فرهنگ گذشته ی بشر می پردازد و شامل مشهورترین کلکسیون های دنیا، دانش پژوهانی برجسته و گالری ها و برنامه هایی ابداعی می باشد که بیش از یک میلیون بازدیدکننده در سال دارد. این موزه که در تورنتو واقع شده، ساخت آن در سال ۱۹۱۲ توسط “شورای قانون گذاری اونتاریو” تصویب شد و در ۱۹ مارس ۱۹۱۴ افتتاح شد. این نمایشگاه‌ها شامل نمایشگاه دایناسورها، چین باستان، بومیان کانادا، اروپای قرون وسطی، آرت دکو، مصر باستان، منسوجات، خاورمیانه، هند و بومیان جزایر اقیانوس آرام است. بزرگ‌ترین توتم جهان که بیش از صد سال عمر دارد در این موزه نگهداری می‌شود و در معرض دید علاقه‌مندان قرار دارد. 

موزه سلطنتی انتاریو (royal ontaria museum – ROM) موزه ی وسیعی است که به فرهنگ و تاریخ طبیعی اختصاص دارد و این موزه پنجمین موزه ی بزرگ آمریکای شمالی است . در این موزه بیش از شش میلیون اثر هنری و طبیعی در چهل گالری نگهداری می شود . موزه ی سلطنتی انتاریو ، بزرگترین موزه در کاناداست و مجموغه های نفیس آن ، مانند اسکلت دایناسورها ، آثاری از شرق نزدیک ، آثار هنری آفریقا و آسیای شرقی ، آثار تاریخی اروپا و آثار هنری کانادا ، بسیار دیدنی هستند .

ساختمان این موزه نیز زیبایی قابل توجهی دارد و طراحی اولیه ی آن به سبک نئورومانس (Neo – Romanesque) توسط فرانک دارلینگ (Frank Darling) و جان پیرسون (John – A.Pearson) انجام شده و به تدریچ ، همگام با افزایش آثار هنری موزه ، ساختمان آن نیز بازسازی و بزرگتر شده است .

تاریخچه موزه سلطنتی اونتاریو

موجودیت موزه سلطنتی اونتاریو مدیون دو شخصیت برجسته است. یکی از آنها Charles Trick Currelly (1876-1957) است که در Exeter اونتاریو متولد شد و در دانشگاه تورنتو به عنوان کشیش متدیست شروع به تحصیل نمود. گرچه پس از مدتی کوتاه متوجه شد که به مطالعه ی فرهنگ های کهن و پژوهش های باستان شناسی علاقه ی بیشتری دارد. Currelly درطول مطالعاتش در لندن با مصرشناس نامدار بریتانیایی، Flinders Petrie آشنا شد و از شانس همراهی با او در اکتشافات باستان شناسیش در مصر برخوردار شد.

تجربیات Currelly با Petrie در مصر و بعدها در جزیره ی کرت وآناتولی ، آرزوی ساخت یک موزه ی باستان شناسی در اونتاریو را در او نهادینه کرد و پس از آشنایی با یک شخصیت مهم و تاثیرگذار دیگر، به این آرزو جامه ی عمل پوشانیده شد. درطول دوره ی کاریش در مدیترانه، روشی مهم را برای ردیابی اشیای باستانی ابداع نمود و این مهارت باعث شد تا در میان گردآورندگان بریتانیا و کانادا به عنوان مشاوری توانمند شناخته شود. یکی از ارباب رجوعین Currelly به نام Sir Edmund Walker (1848) که پدر یکی از هم کلاسی هایش و نیز یک تورنتویی برجسته بود، با او جهت تاسیس موزه ی جهانی در اونتاریو اشتراک عقیده داشت.

Walker یک تاجر، بانکدار و بشردوست بود که با بسیاری از موسسه های مهم کانادایی مثل گالری ملی کانادا، گالری هنر اونتاریو و دانشگاه تورنتو همکاری می کرد. اولین شغل Walker متمرکز بر دنیای طبیعی بود. او کار خود را با جمع آوری فسیل هایی آغاز نمود که بعدها آنها را به همراه کتابخانه ی دیرینه شناسیش به موزه ی سلطنتی اونتاریو اهدا کرد. او همچنین بر روی پروژه ی کشف دایناسورها و حفر زمین در سنگلاخ های آلبرتا سرمایه گذاری نمود. یکی از گونه های کشف شده در این ناحیه نیز پس از او نام گذاری شد (Parasaurolophus walkeri).

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک