نمایشگاه سلطنتی ملبورن

ساختمان نمایشگاه سلطنتی ملبورن

شرح

ساختمان نمایشگاه سلطنتی ملبورن

ساختمان نمایشگاه سلطنتی ملبورن ، یکی از بنای ملبورن استرالیا است که سال 1880 در فهرست میراث جهانی به ثبت رسید. این ساختمان در خیابان 9 نیکلسون در باغ کارلتون، واقع در کنار ویکتوریا، کارلتون و خیابان راتدون، در لبه شمال شرق واقع شده است. این ساختمان طی سال های 1880 و 81 به منظور میزبانی نمایشگاه بین المللی ملبورن بنا و بعدها (سال 1901 ) اولین پارلمان استرالیا نیز در آن برپا شد. در طول قرن بیستم بخش های کوچکتر و بال های این ساختمان تخریب شد و یا آتش گرفت؛ با این حال، ساختمان اصلی، که به عنوان سالن بزرگ شناخته می شود، باقی ماند.

این ساختمان در دهه 1990 بازسازی شد و در سال 2004 اولین ساختمان در استرالیا بود که جایزه میراث جهانی یونسکو را به خود اختصاص داد.

این ساختمان همچنین یکی از آخرین ساختمان های برجسته نمایشگاهی قرن نوزدهم در جهان شناخته شد.  این ساختمان یکی از کامل ترین سایت های دنیاست که از ساختمان بین المللی نمایشگاهی بجا مانده است.

این ساختمان در مجاورت موزه ملبورن قرار دارد و بزرگترین بخش مجموعه موزه ویکتوریا است. امروز، این ساختمان میزبان نمایشگاه های مختلف و دیگر رویدادها است و ارتباط نزدیکی با رویدادهای موزه ملبورن نیز دارد.

این ساختمان سلطنتی توسط Joseph Reed طراحی شده کسی که تالار سهر ملبورن و کتابخانه ویکتوریا را طراحی کرد. گفته می شود این معمار از منابع مختلفی در کارهایش الهام می گرفته است از گنبد کلیسای فلورانس گرفته تا Rundbogenstil در برلین و ساختمان های نورماندی در کان و پاریس.

ساختمان نمایشگاه سلطنتی توسط معمار جوزف رید طراحی شده است که همچنین تالار شهرداری ملبورن و کتابخانه ایالت ویکتوریا طراحی شده است. با توجه به Reed، طراحی اکولتیک توسط بسیاری از منابع الهام گرفته شده است. گنبد در کلیسای فلورانس مدل سازی شد، در حالی که سالن های اصلی تحت تاثیر سبک Rundbogenstil و چند ساختمان از نرماندی، کان و پاریس بود.

ساخت این بنا نیز توسط David Mitchell، انجام شد، کسی که کلیسای اسکاتلندی و سن پاتریک را ساخته است. او همچنین پدر معروف به Dame Nellie Melba بود کسی که در سال 1927 در مراسم گشایش مجلس کانبرا اپرا خواند.

فونداسیون آن نیز توسط George Bowen، فرماندار ویکتوریا در 19 فوریه 1879 ریخته شد و ساخت و آماده شدن آن تا 1880 به طول انجامید.

این ساختمان همچنین دارای یک سالن بزرگ به وسعت 12000 متر مربع و بخش های جانبی متعدد و متنوع نیز هست.

موقعیت هتل