باغهای گیاه شناسی پرادنیا در سریلانکا

باغهای گیاه شناسی پرادنیا در سریلانکا

شرح

 باغهای گیاه شناسی پرادنیا در حدود 5.5 کیلومتری غرب شهر کندی در استان مرکزی سریلانکا واقع شده است. این مکان سالانه 2 میلیون بازدید کننده را به خود جذب می کند. در نزدیکی رودخانه Mahaweli  طولانی ترین در سریلانکا است. این باغ به دلیل مجموعه ارکیده مشهور است. این باغ شامل بیش از 4000 گونه گیاه ، از جمله ارکیده ، ادویه جات ، گیاهان دارویی و نخلستان است. مساحت باغ گیاه شناسی 147 هکتار ، در 460 متر از سطح دریا و با بارندگی سالانه 200 روز است. این اداره توسط بخش باغ ملی گیاه شناسی وزارت زراعت اداره می شود. سرچشمه باغ های گیاه شناسی قدمت آن به سال 1371 برمی گردد که پادشاه ویکراماباهو سوم تاج و تخت را برآمد و در پرادنیا در نزدیکی رودخانه ماهاولی دربار نگه داشت. پادشاه ویمالا دارما در این مکان معبدی ساخت، توسط انگلیسی ها تخریب شد.

پس از آن ، زمینه کار یک باغ گیاه شناسی در سال 1821 توسط الکساندر مون شکل گرفت. او از این باغ برای گیاهان قهوه و دارچین استفاده کرد. باغ گیاه شناسی در پرادنیا به طور رسمی در سال 1843 با گیاهانی که از باغ Kew ، جزیره Slave ، کلمبو و باغ Kalutara در کلوتارا آورده شده است ، تأسیس شد. باغ سلطنتی گیاه شناسی ، پرادنیا مستقل تر شد و در سال 1844 تحت عنوان سرپرست جورج گاردنر گسترش یافت. درگذشت گاردنر در سال 1849 جورج هنری کندریک Thwaites سرپرست شد. وی خدمت کرد تا زمانی که در سال 1879 استعفا داد ، هنگامی که وی توسط هنری تریمن جانشین وی شد ، که تا سال 1895 خدمت کرد.

این باغ هنگامی که در سال 1912 تأسیس شد و تحت مدیریت وزارت کشاورزی قرار گرفت. در رودخانه درایو راه هایی نظیر خیابان کاج کوک ، خیابان پالمیرا پالم ، خیابان دو نارگیل ، خیابان کلم و خیابان رویال پالم وجود دارد. خیابان کلاسیک پالم در این باغ است. یک مورد با تاریخ قابل توجه درخت گلوله توپ کاشته شده توسط پادشاه جورج پنجم از انگلستان و ملکه ماری در سال 1901 است. غالباً میوه هایی که به نظر می رسد شباهت به توپ دارند ، یافت می شوند. در طول جنگ جهانی دوم ، باغ گیاهشناسی توسط لرد لوئیس مونتبتن ، فرمانده عالی نیروهای متفقین در جنوب آسیا ، به عنوان مقر فرماندهی جنوب شرقی آسیا مورد استفاده قرار گرفت.

منبع : ویکی پدیا

 

موقعیت هتل

کشور: سریلانکا
شهر: کندی

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک