کلیسای روسلین اسکاتلند

کلیسای روسلین اسکاتلند

شرح

اسکاتلند در شمال غرب اروپا قرار گرفته و با داشتن طبیعت دل‌انگیز و جذاب خود میزبان گردشگران زیادی از سراسر جهان در قالب تور اسکاتلند و یا غیر از آن است. اگر تا به حال به این کشور سردسیر و بکر سفر نکرده‌اید، حتما بازدید از آن را در برنامه‌ی خود قرار داده و از بودن در این سرزمین زیبا لذت ببرید. بازدید از اسکاتلند به خصوص برای افرادی با روحیه احساساتی در حین لذت بردن از جاذبه های فراوان مثل رفتن به خانه است.

  یکی از جاذبه های اسکاتلند که نباید دیدنش را از دست داد کلیسای کوچک روسلین می باشد که دارای ماهیت الهی است. این محل مقدس که در خارج از ادینبرو در روستای روسلین واقع شده است، کلیسای روسلین اسکاتلند قرن ۱۵ میلادی دارای ستون های پر زرق و برق و حکاکی های پیچیده ای است که تاریخ آن نیز مانند خود ساختمان جذاب است.

ذکر نام کلیسای روسلین  در كتاب رمز داوينچي

کلیسای روسلین اسکاتلند در اواسط قرن بیست و یکم در تپه کوچک بالای Roslin Glen به عنوان یک کلیسای کاتولیک تاسیس شد. اين كليسا كه متعلق به قرن 15 است،‌ بعد از انتشار كتاب رمز داوينچي شاهد هجوم بسياري از بازديد كنندگان بود چرا كه در اين كتاب عنوان شده است كليساي مذكوربراي حفظ اسرار جام مقدس ساخته شده است.

در تاريخ طولاني اين كليسا،‌ داستان‌هاي زيادي وجود دارد.کلیسای روسلین اسکاتلند در اصل به عنوان کلیسای کالج دانشکده سنت متیو شناخته می شود و در حال حاضر نیز یک کلیسای فعال است. برنامه کلیسا روسلین اسکاتلند به این صورت است که خدمات در صبح روز یکشنبه در ساعت 10.30 صبح  آغاز می شود و خدمات عصرانه ، از آوریل تا اکتبر ، ساعت 5.15 دقیقه برگزار می شود.بازدیدکنندگان همیشه از حضور در آن استقبال می کنند.

خدمات کلیسای روسلین اسکاتلند

خدمات نماز کوتاه که حدوداً 10 دقیقه به طول می انجامد ، در طول سال در ساعت 12 شب دوشنبه ، چهارشنبه و جمعه در نمازخانه برگزار می شود. فقط اعضای جماعت روسلین نمازخانه می توانند اجازه برگزاری مراسم عروسی در نمازخانه را دارند. برای عضویت در جماعت باید بتوانید بطور منظم در خدمات  کلیسای روسلین شرکت کنید. اگر قادر به تحقق این شرط نباشید ، احتمالاً درخواست شما رد خواهد شد. درخواستهای مربوط به عکاسی عروسی چه در داخل و چه در خارج از نمازخانه کلیسا ، به غیر از زوج هایی که در کلیسا مراسم عروسی خود را دارند ، پذیرفته نمیشود. غسل تعمیدات با ترتیب ویژه ای با کاهن انجام می شود و معمولاً در صبح یکشنبه آواز خوانده می شود.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک