کاخ روزِنبورگ کپنهاگ

کاخ روزِنبورگ کپنهاگ

شرح

قاره اروپا از اسپانیا تا روسیه دارای کاخ ها و قصرهای زیبا و با شکوهی است که برخی از آنها بسیار مشهور بوده و برخی دیگراز شهرت کمتری در جهان برخوردار هستند. بدیهی است که کاخ های مشهورتر، مجلل تر و باشکوه تری در اروپا وجود دارند. کاخ روزِنبورگ کپنهاگ ،کاخی دیدنی و بسیار شیک  در بین باغ های سرسبز قرار گرفته و شما را به سمت زندگی خاندان سلطنتی دانمارک می برد.

کاخ روزِنبورگ کپنهاگ

خاندان سلطنتی دانمارک مالک قصرهای زیادی هستند که هرکدام در زیبایی گوی سبقت را از دیگری می‌ربایند. این کاخ‌ها هر کدام داستان خود را دارند. کاخ روزنبورگ کپنهاگ را شخصی به نام کریستین چهارم، به عنوان اقامتگاه تابستانی در اوایل قرن هفدهم و به سبک رنسانسِ هلندی ساخته است. این جاذبه گردشگری در شهر کپنهاگ هر سال دو میلیون توریست را سمت خود جذب می نماید. قصر کوچک «روزنبورگ»  در مرکز کپنهاگ و قصر «فردریکزبورگ» که در شهر «هیلورود»  قرار دارند هر دو توسط پادشاه کریستین چهارم و در اوایل قرن هفدهم ساخته شده‌اند. این دو قصر نیز در فواصل متعدد به عنوان اقامتگاه سلطنتی مورد استفاده قرار می‌گرفتند. هر دوی این قصرها در حال حاضر به عنوان موزه مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کاخ های خاندان سلطنتی دانمارک 

روزنبرگ شامل مجموعه جواهرات سلطنتی است در حالی که فردریکزبرگ بعد از خرابی ناشی از آتش‌سوزی مهیب سال 1859 دوباره بازسازی و به موزه تاریخ ملی تبدیل شد. یکی دیگر از این اقامتگاه‌ها شامل قصر «گاستین»  در جنوب جزیره یوتلند است که در سال 1936 توسط دولت دانمارک به شاهزاده فردریک نهم و شاهزاده خانم اینگرید برای مراسم ازدواج‌شان به عنوان اقامتگاه تابستانی هدیه داده شد. دیدن این کاخ شیک و زیبا با باغ سرسبز اطرافش، سفری به زندگی خاندان سلطنتی دانمارک است. بعد از گشت و گذار در تالارهای باشکوه و دلباز، سراغ لوازم شخصی و پرتره های پادشاهان دانمارک بروید و بعد از آن هم جواهرات سلطنتی را تماشا کنید.

جاذبه های کاخ روزِنبورگ کپنهاگ

بازدید از روزنبورگ، بدون گردش در باغ اونن، که قدیمی ترین باغ سلطنتی دانمارک است ، کامل نمی شود. این کاخ دارای 400 سال شکوه ، گنجینه های هنر سلطنتی و تاجهای جواهرات و سلطنتی رجالی است. از مهمترین جاذبه های اصلی تالار شوالیه ها با تاج های تاجگذاری و سه شیر نقره به طول عمر نگهبان است. ملیله های روی دیوارها نبردهای بین دانمارک و سوئد را گرامی می دارند. فضای داخلی به خوبی حفظ شده و شما را دعوت می کند تا به موقع سفر کنید. می توانید کابینت خصوصی نوشتن شاه ، حمام او را تجربه کنید و چهره های مومی ساکنان سابق سلطنتی را ببینید. روزنبورگ همچنین مجموعه ای نفیس از فلورا دانیکا و یکی از بهترین مجموعه های شیشه ای ونیزی در جهان است که ، هر دو در اتاق های برج قرار دارد.

موقعیت هتل

کشور: دانمارک
شهر: کپنهاگ

دیدنی‌های نزدیک