پارک ملی کوههای رونزوری

پارک ملی کوه های رونزوری

شرح

پارک ملی کوه های رونزوری

پارک ملی کوهستان رونزوری یک پارک ملی در اوگاندا و میراث جهانی یونسکو است که در کوه‌های رونزوری واقع شده است. تقریباً هزار کیلومتر مربع در اندازه است. این پارک دارای سومین قله کوه بزرگ آفریقا و آبشارها ، دریاچه ها و یخچال های طبیعی بسیاری است. پارک ملی کوه های رونزوری در سال 1991 تأسیس شد. به دلیل زیبایی طبیعی برجسته در سال 1994 به عنوان میراث جهانی یونسکو تعیین شد.

شبه نظامیان شورشی کوه های روزنوری را از 1997 تا ژوئن 2001 اشغال کردند. این پارک بین سالهای 1999 و 2004 به دلیل ناامنی و کمبود منابع در پارک در لیست میراث جهانی یونسکو در معرض خطر قرار گرفت. پارک ملی کوهستان روونزوری در جنوب غربی اوگاندا در ضلع شرقی دره ریفت آفریقایی غربی واقع شده است. این کشور مرز اوگاندا را با جمهوری دموکراتیک کنگو ترک کرد و با پارک ملی Virunga DRC ، بنابراین یک میراث جهانی یونسکو ، برای 50 کیلومتر مرز دارد. در ولسوالی های بندبیگوویو ، کابارول و کاسی واقع شده است ، از شهر کوچک کاسسه مساحت آن 996 کیلومتر مربع است ،  70 درصد آن در ارتفاع 2500 متر واقع شده است. این پارک 120 مایل طول و 48 مایل عرض دارد.

 زیباترین مناطق کوهستانی آفریقا

پارک ملی کوههای رونزوری بیشتر قسمتهای مرکزی و نیمه شرقی کوه های روونزوری را در بر می گیرد ، دامنه کوهی که از بالای دشت خشک در شمال استوا واقع شده است. آن کوه ها از کوه های آلپ بالاتر هستند و دارای یخ هستند. Mount Stanley در پارک واقع شده است. قله Margherita Peak ، یکی از قله های دوقلوی کوه استنلی ، سومین قله بلند آفریقا با ارتفاع 5109 متر است. قله های چهارم و پنجم آفریقا از این رو در پارک واقع شده اند. این پارک دارای یخچالهای طبیعی ، میدانهای برفی ، آبشارها و دریاچه ها است و یکی از زیباترین مناطق کوهستانی آفریقا است. این پارک گونه های زیادی دارد که از نظر سیستم آلبرتین ریفت بومی هستند و چندین گونه در معرض خطر در پارک وجود دارد.

این پارک از تنوع زیادی از گیاهان و درختان برخوردار است. این پارک به دلیل گیاه شناسی خود ، که به عنوان برخی از زیباترین های جهان توصیف شده است ، ذکر شده است. پنج منطقه پوشش گیاهی مجزا در پارک وجود دارد که با توجه به تغییر در ارتفاع تغییر می کنند. این پارک دارای 89 گونه پرنده ، 15 گونه پروانه و چهار گونه اصلی است. شهر کاسسه در 437 کیلومتری غرب پایتخت اوگاندا ، کامپالا ، دروازه این پارک است. این شهر دارای هتل ها و اقامتگاه ها است ، در حالی که پارک دارای کمپینگ است ، یک شبکه خوب و پیاده روی برای پیاده روی ها دارد. این پارک مسیرهای کوه کوهنوردی دارد و چندین مکان با مناظر غیرمعمول در آن وجود دارد.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک