شهر تاریخی روندا اسپانیا

شهر تاریخی روندا اسپانیا

شرح

توصیف اسپانیا کمی سخت و در عین حال آسان است. این کشور نه چندان پهناور ولی زیبا، شهرتش را مرهون مردم، فرهنگ، هنر و غذا ها و آداب و رسوم خاصش است. همیشه یک شگفتانه خاص برای کسانی که آن را به عنوان مقصد خود انتخاب می کنند، دارد.

اسپانیا کشوری در اروپاست که به خاطر مردم پرشور خود، سواحل آفتابی و تاریخ باورنکردنی مشهور و شناخته شده است. اگر چه هیچ سفری به این کشور بدون بازدید از شهرهای بزرگ آن همچون مادرید و بارسلونا تکمیل نمی شود اما شهرهای کوچکی که دارای زیبایی و شگفتی فراوان هستند را نباید از دست داد. شهر تاریخی روندا اسپانیا در ارتفاعی حدود 750 متری از سطح دریا قرار دارد.

جاذبه های شهر تاریخی روندا اسپانیا

شهر روندا که به دلیل جریان رودخانه گوادالوین پدید آمده یکی از قدیمی ترین شهرهای کشور اسپانیا می باشد. وجود این شهر در چنین ارتفاعی در کنار جاذبه هایی چون دره ال تاجو  با عمق 100 متر که به واسطه همین رود پدید آمده از جمله دلایلی است که گردشگران به سوی این جاذبه رهسپار می شوند. همه این جاذبه های طبیعی را در کنار آثاری هنری هم چون نقاشی های صخره ای کووا دو لا پیلتا تصور نمایید تا اوج زیبایی روندا را درک نمایید.

به علاوه که از کنار معماری های زیبای سبک نئو کلاسیک این شهر نیز نمی توان گذشت. توصیه ما این است که روندا را به راحتی از دست ندهید چرا که مشابه  آن را در کشوری دیگر نمی توانید بیابید. روندا که در منطقه مالاگا در اسپانیا واقع شده است به شهرهای صخره ای آن مشهور می باشد. روندا در کوه هایی به ارتفاع 760 متر واقع شده است. این شهر توسط رودخانه گوادالوین به دو قسمت تقسیم شده و در دو طرف شکاف دره ال تاجو که توسط رودخانه ایجاد شده واقع شده است.

مکان های دیدنی شهر تاریخی روندا اسپانیا 

در این شهر سه پل وجود دارد که شما می توانید از طریق آن ها از یک طرف رودخانه به سوی دیگر بروید. معماری ساختمان های شهر روندا به بناهای رومی و مورس ها شبیه بوده زیرا زمانی هر کدام این منطقه را اداره می کرده اند. روندا همچنین به عنوان زادگاه گاوبازی در اسپانیا نیز شناخته شده و قدیمی ترین گاوبازی ها در این شهرهای صخره ای رخ داده است.

 این بخش از شهر قدیم «آندلوس» که توسط یک گلوگاه از بخش دیگر شهر جدا شده و در میان آن یک پل بسیار زیبا قرار گرفته است، یکی از زیباترین آثار معماری اسپانیا به شمار می‌آید. این قسمت که دارای یک پل تاریخی و دیدنی است یکی از بهترین جاذبه‌های مالاگا است.

یکی از جذاب‌ترین دیدنی‌های شهر روندا برای گردشگران تور اسپانیا، نقاشی‌های روی صخره در غار کواوا د لا پیلتا هستند. این نقاشی‌ها مربوط به عصر نوسنگی هستند. تعداد زیادی بنا با معماری به سبک نئوکلاسیک در روندا باقی مانده‌اند. ارنست همینگوی و اورسون ولز در روندا خانه داشتند و تابستان‌های خود را در این شهر می‌گذراندند. شما می‌توانید از طریق بزرگراه‌های اسپانیا و یا قطار به شهر تاریخی روندا اسپانیا برسید. 

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک