عمارت رومر فرانکفورت

عمارت رومر فرانکفورت

شرح

فرانکفورت بزرگ‌ترین شهر ایالت «هسن» در مرکز آلمان است که بر روی رودخانه «ماین» قرار گرفته و به همین دلیل نام اصلی آن «فرانکفورت بر روی ماین» است و به خاطر شباهت‌های زیادی که به شهرهای ایالت متحده آمریکا دارد، برخی آن را با القاب «منهتن» یا «شیکاگو بر روی ماین» نیز صدا می‌زنند. در هوای این شهر هنر و فرهنگ جریان دارد و ارزشمندترین و غنی‌ترین گالری‌های آلمان در آن گنجانده شده است. شهر زیبای فرانکفورت، شهری جهانی به حساب می آید که در لیست 10 شهر برتر از نظر کیفیت بالای کار و زندگی قرار دارد. فرانکفورت همچنین مقصد مهمی از نظر فرهنگی و فعالیت های گردشگری محسوب می شود.یکی از جاذبه های تاریخی این شهر ، عمارت رومر فرانکفورت نام دارد. 

عمارت رومر فرانکفورت

عمارت رومر فرانکفورت ، بنایی متعلق به قرون وسطا است که در شهر فرانکفورت قرار دارد و یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های شهر شمرده می‌شود. عمارت رومر فرانکفورت دقیقا مقابل کلیسای قدیمی سنت نیکولاس واقع شده و به مدت 600 سال تالار شهر فرانکفورت بوده است.

بعد از آسیب‌های وارده از جنگ جهانی دوم، عمارت رومر و تعدادی دیگر از بناهای قدیمی شهر، بازسازی شدند. رومر یک ساختمان سه طبقه با ده هزار متر مربع مساحت می‌باشد که درون آن ۹ خانه در گرداگرد شش حیاط قرار گرفته‌اند. قدیمی‌ترین بخش ساختمان شهرداری که در مجاورت «رومربرگ» قرار دارد از سه ساختمان متفاوت با سقف‌های شیروانی پلکانی تشکیل شده‌ است که بین قرن‌های پانزده تا هجده میلادی به سبک معماری گوتیک ساخته شده‌اند.

بخش های مختلف عمارت رومر فرانکفورت

ساختمانی که در وسط قرار گرفته است «زوم رومر» نام دارد که نام ساختمان شهرداری را هم از آن برداشته‌اند. زوم رومر به معنای «در محله‌ی رومی‌ها» است و به رومیانی اشاره دارد که مدت‌ها قبل از شکل‌گیری شهر فرانکورت، در این منطقه زندگی می‌کردند. ساختمانی که در سمت چپ قرار گرفته با نام «آلت لیمپورگ» و ساختمانی که در سمت راست قرار گرفته است با نام «لوونشتاین» شناخته می‌شوند.

در آن زمان عرف بود که شورای شهر برای منظور‌های مختلف سیاسی و بازرگانی خدمات رسانی کند. عمارت رومر فرانکفورت از چنان عرض و طولی برخوردار است که به صورت حایلی در بین دو خیابان در شمال و جنوب فرانکفورت قرار گرفته است. حتی امروزه بالکن بنای رومر به عنوان یک جایگاه ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد.

در سال 2000 برای مسابقات جام جهانی فوتبال و در سال 2003 برای مسابقات جام جهانی زنان از این بالکن به عنوان یک جایگاه عمومی برای تماشاچیان ، استفاده شد. این عمارت می باشد گردشگران زیادی را از همه نقاط جهان به سوی خود می کشاند. با بازدید از رومر، شخص متوجه خواهد شد که دیدن چنین بنای فوق العاده ای از نظر معماری، تجربه ای فراموش نشدنی در زندگی خواهد بود. همچنین رومر نشان می دهد که آلمانی ها از مشهورترین معماران جهان بوده و شعور هنری آنها می بایست مورد تقدیر قرار گیرد. 

موقعیت هتل

کشور: آلمان

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک