قلعه بران رومانی

قلعه بران رومانی

شرح

رومانی، سرزمین قلعه‌های افسانه‌ای از جمله قلعه بران رومانی و کاخ‌های باشکوه است. سفر به این کشور دیدنی، تجربه‌ای متفاوت از سفر به سایر کشورهای اروپایی خواهد بود. وقتی صحبت از رومانی می‌شود، بیشتر افراد به یاد دراکولا، کولی‌ها و ساختمان‌هایی با بام قرمز می‌افتند. اما این کشور زیبا، بسیار فراتر از این‌ها است. این کشور، بسیار جذاب‌تر از آن چیزی است که تصور می‌کنید. غذاهای لذیذ و متنوع، شهرهای تاریخی با خیابان‌های سنگ‌ فرش شده و معماری قرون وسطایی، مردمی خونگرم و مهمان‌ نواز و طبیعت زیبا و چشم‌نواز از ویژگی‌های رومانی است. در سفر به این کشور، محو زیبایی‌های طبیعی و جاذبه‌های گردشگری می‌شوید و دوست دارید زمان بازگشت به خانه را به تعویق بیاندازید.

قلعه بران رومانی

تعداد گردشگران این کشور نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی، کمتر است بنابراین از سیل جمعیت گردشگران خبری نیست و سفری آرام را تجربه خواهید کرد. یکی از جاذبه های این کشور ، قلعه بران رومانی می باشد که در شهر براشوو (بخش مرکزی رومانی) رومانی که بعدها به قلعه دراکولا مشهور شد واقع شده است. تقریبا تمامی مردم دنیا با شخصیت داستانی کنت دراکولا آشنا هستند .

ولی جالب توجه است که این داستان بر اساس ویژگی های شخصیتی واقعی در تاریخ کشور رومانی ساخته شده است که کنت دراکولا نام داشته و سابقه ای بسیار خوفناک در شکنجه بردگان و مردم بیگناه دارد . در حقیقت این کاراکتر فیلم های دراکولا را نیز بر اساس شخصیت همین کنت داراکولا ساخته اند . وی در زمان زندگی خود به قدری در آزار زیر دستان و کشتن بیگناهان افراط کرده بود که به تدریج مردم منطقه اروپای شرقی در مورد وی شروع به ساختن داستان هایی آمیخته با اغراق کرده و بدینوسیله آقای دراکولا شهرتی جهانی به عنوان یک موجود منفور و شیطانی پیدا کرد .

ساخت اولین موزه خصوصی رومانی

ساخت  قلعه بران رومانی در سال 1226 آغاز شد و در سال 1388 به اتمام رسید و در آن زمان به‌عنوان یک دژ نظامی برای محافظت از ترانسیلوانیا ( یک بخش تاریخی در رومانی) فعال شده بود. قلعه بران در طول تاریخ خود، میزبان افراد مختلفی از جمله شوالیه‌های توتُن (توتن‌ها ژرمن‌تبارانی بودند که در شبه‌جزیره یوتلاند، شمال آفریقا می‌زیسته‌اند) گرفته تا خانواده‌های سلطنتی رومانی و نیروهای نظامی بوده است.

500 سال بعد، این قلعه قسمتی از رومانی شناخته شد و برای خانواده‌های سلطنتی یک مقصد تابستانی بسیار مشهور به شمار می‌رفت. با حاکم شدن کمونیست بر کشور رومانی، خانواده‌های سلطنتی از کشور خارج شدند و این قلعه به موزه تبدیل شد که در سال 2009 میلادی آن را به آخرین خاندان سلطنتی در قلعه بران برگرداندند. در نهایت اداره قلعه بران به دست این خانواده افتاد و آن‌ها این قلعه را به‌عنوان اولین موزه خصوصی بازگشایی کردند.

قلعه خون آشام های رومانی

بر اساس باورهای مردم بومی این منطقه یکی از مشهورترین خونآشامهای تاریخ به نام “ولاد تاپیز دراکولا” شاهزاده والاچیا در جنوب رومانی در این قلعه به دنیا آمده است. در افسانه های محلی آمده است که او زمانی که در یکی از جنگ ها حضور پیدا کرد اسیران آن نبرد  را که در  قلعه بران رومانی نگهداشته می شدند ، شکنجه کرده و خون آنها را می نوشید و آنها را می کشت.

 این قلعه  امروزه به موزه ای برای بازدید گردشگران تبدیل شده است که یاد آور داستان های ترسناک دارکولا و خون آشام های همکار وی است  . البته در این قلعه گنیجینه ای نیز به نمایش هنر و مبلمان جمع آوری شده توسط ملکه ماری می پردازد. قابل توجه است که در پایین تپه نیز نمایشگاهی از ساختارهای سنتی دهقانان رومانیایی (کلبه ، انبار، و غیره) بر پا شده است و گردشگران می توانند با بازدید از آن  با فرهنگ و آداب و رسوم مردم رومانی آشنایی پیدا کنند.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک