دره ی راین

دره راین

شرح

راین یکی از رودخانه های مهم اروپا است که منابع خود را در سوئیس دارد و در اکثر آنها جریان دارد. جهت شمالي از طريق آلمان و هلند ، با خليج در درياي شمال. این رودخانه در کانتون سوئیس Graubünden در جنوب شرقی آلپ سوئیس آغاز می شود ، بخشی از مرزهای سوئیس-لیختن اشتاین ، سوئیس-اتریش ، سوئیس-آلمانی و سپس مرز فرانسه و آلمان را تشکیل می دهد ، سپس از طریق راینلند آلمان و هلند جاری می شود و سرانجام  به دریای شمال تخلیه می شود. بزرگترین شهر در راین ، کلن آلمان است که جمعیت آن بیش از 1،050،000 نفر است. این دومین رودخانه طولانی در اروپای مرکزی و غربی است و در حدود 1.230 کیلومتر ، با تخلیه متوسط ​​حدود 2900 متر مکعب در ثانیه است.

راین و دانوب بخش اعظم مرزهای داخلی شمال امپراتوری روم را تشکیل داده و از آن روزها ، راین یک آبراه حیاتی و قابل پیمایش بوده که دارای تجارت و کالاهایی در اعماق زمین بوده است. اهمیت آن به عنوان یک آبراه در امپراتوری مقدس روم توسط بسیاری از قلعه ها و استحکامات ساخته شده در کنار آن پشتیبانی می شود. در دوره مدرن ، به نمادی از ناسیونالیسم آلمانی بدل شده است.

از جمله بزرگترین و مهمترین شهرهای راین می توان به کلن ، دوسلدورف ، روتردام ، استراسبورگ و بازل اشاره کرد.طول راین به طور معمول در “راین-کیلومتر  Rheinkilometerاندازه گیری می شود ، مقیاس معرفی شده در سال 1939 که از پل Old Rhine در کنستانس تا هوک ون هلند حرکت می کند.این رودخانه به دلیل تعدادی از پروژه های کانال زدایی که در قرن 19 و 20 به اتمام رسیده است از مسیر طبیعی خود بطور قابل توجهی کوتاه می شود. طول کل راین ، تا گنجاندن دریاچه کنستانس و آلپ راین مشکل تر است. اندازه گیری عینی؛ توسط هلندی Rijkswaterstaat در سال 2010 به 1،232 کیلومتر ذکر شده است.

نام خود را بدون لوازم جانبی مجزا فقط از تلاقی Rein Anteriur / Vorderrhein و Rein Posteriur / Hinterrhein در کنار Reichenau در Tamins حمل می کند. در بالای این نقطه حوضه گسترده حوضه رودخانه راین واقع شده است. تقریباً به طور انحصاری به کانتونی سوئیس Graubünden تعلق دارد ، از توده سنت گوتارد در غرب از طریق دره ای که در تیچینو و ایتالیا در جنوب و تا گذرگاه فللا در شرق واقع شده است. به طور سنتی ، دریاچه توما در نزدیکی پاسگاه اوبرالپ در منطقه گوتهارد به عنوان منبع رودهای قدامی و رود راین به طور کلی دیده می شود.

در کنار Reichenau در Tamins ، Anterior Rhine و Posterior Rhine به هم می پیوندند و Alpine Rhine را تشکیل می دهند. رودخانه چرخش مشخصی را به سمت شمال در نزدیکی چور ایجاد می کند. این بخش نزدیک به 86 کیلومتر طول دارد و از ارتفاع 599 متر به 396 متر می رسد. در میان دره یخبندان وسیعی آلپ که به نام دره راین معروف است ، جریان دارد. در نزدیکی سارگانان ، یک سد طبیعی ، تنها چند متر ارتفاع ، از ورود آن به دره باز سیزتال و سپس از طریق دریاچه والن و دریاچه زوریخ به داخل آاره جلوگیری می کند. آلپ راین از غربی ترین قسمت کانتینر سوئیس Graubünden شروع می شود و بعداً مرز بین سوئیس به غرب و لیختن اشتاین و بعداً اتریش از شرق را تشکیل می دهد.به عنوان اثر انسان ، در دریاچه کنستانس در خاک اتریش خالی می شود و نه در مرز مرزی که زیر بستر رودخانه طبیعی قدیمی آن است.

دهانه راین به درون دریاچه کنستانت یک دلتای داخلی تشکیل می دهد. دلتا در غرب توسط آلتر راین و در شرق با یک بخش کانال مدرن محدود شده است. بیشتر دلتا یک ذخیره طبیعی و پناهگاه پرندگان است. این شهر شامل شهرهای Gaißau ، Höchst و Fußach در اتریش است. راین طبیعی در ابتدا حداقل به دو بازوی شاخه می شد و با رسوب رسوبات ، جزایر کوچک را تشکیل می داد. در گویش Alemannic محلی ، مفرد با “Isel” تلفظ می شود و این نیز تلفظ محلی است. بسیاری از زمینه های محلی یک نام رسمی دارند که شامل این عنصر است.برای مقابله با سیل مداوم و رسوب شدید در دلتای غربی راین ، یک کانال فوقانی در نزدیکی دیپولدو و یک کانال تحتانی در فوچاخ خواسته شد. Dornbirner Ach نیز باید منحرف شود و اکنون به موازات کانال راین کانال در دریاچه جریان دارد. آب آن رنگ تیره تری نسبت به راین دارد. بار تعلیق سبک تر دوم از کوههای بالاتر می رود. پیش بینی می شود که ورود مداوم رسوب به دریاچه باعث آب شدن دریاچه شود. این قبلاً برای دریاچه سابق Tuggenersee اتفاق افتاده است.

منبع : ویکی پدیا

 

 

 

 

موقعیت هتل

کشور: آلمان

دیدنی‌های نزدیک