ساختمان رایشتاگ در آلمان

ساختمان رایشتاگ در آلمان

شرح

ساختمان رایشتاگ

ساختمان رایشتاگ | اگر سخنرانی های پر شور و اشتیاق هیتلر را در فیلم ها دیده باشید قطعا چشم شما به این ساختمان جذاب رایشتاگ خواهد خورد ، میتوان گفت که مهم ترین مرکز سیاسی قرن گذشته همین ساختمان در مرکز آلمان بوده است و در طول این سالها اتفاقات پر فراز و نشیبی را به خود دیده است.

این ساختمان در حال حاضر مجلس فدرال آلمان است ، و یکی از معروف ترین و مهم ترین جاذبه های توریستی کشور آلمان و شهر برلین.

ساختمان رایشتاگ برلین

تاسیس ساختمان ، جنگ و تاریخ

طراحی این ساختمان در سال 1984 توسط پائول والوون به پایان رسید و در طول سالهای 1849 تا 1933 مرکز اداره و حکومت بر آلمان و بخش های ملحق شده به آلمان بود. در زمانی که هیتلر تازه صدر اعظم آلمان شده بود در سال 1933 این ساختمان به آتش کشیده شد و مقدمه ی شد بر شروع یک جنگ. ساختمان رایشتاگ در دوران جنگ جهانی و بمب باران های مختلف دچار صدمات بسیاری شد و عدم توجه به آن در سالهای پس از جنگ باعث شد آسیب ها بیشتر شود.

یک مهندس و معمار معروف انگلیسی به نام فاستر تا سال 1970 بازسازی قسمتی از این ساختمان را انجام داد که از آن به عنوان موزه ی تاریخ آلمان استفاده میشد. در سال 1990 که آلمان شرق و غرب باهم یکی شده اند یک گنبد زیبا که از نماد های گذشته ی این ساختمان بود در گذشته دوباره ی بر روی آن قرار گرفت و این بار یک پلکان مارپیچی خاص هم بر روی آن قرار گرفت و پس از تکمیل شدن آن تبدیل به یک جاذبه ی توریستی بسیار مهم در کشور آلمان شد.

ساختمان رایشتاگ آلمان

بازسازی کامل رایشتاگ

هنرمندان مشهوری به نام های کریستو ژان کلاد در سال 1995 کار بازسازی خاص این ساختمان را بر عهده گرفته اند و نزدیک به یک میلیون متر مربع شیشه و پلاکستیک هکاکی شد. جالب است که در طول این مدت که ساختمان پوشیده شده بود و مشغول کار بودند نزدیک به 5 میلیون نفر از آن بازدید کردند و کار برای مهندسان و کارگران بسیار سخت بود.

در ماه سپتامبر سال 1997 بالاخره بعد از انتقادات فراوان ساختمان رایشتاگ به عنوان مرکز حکومت آلمان و دولت فدرال انتخاب گردید. در سال 1990 که مجلس آلمان توانست با دولت فدرال باهم یکی شوند تقاضا برای این موضوع که مرکز حکومت از بن به برلین تغییر پیدا کند بسیار زیاد شد که در نهایت این کار اتفاق افتاد و همیشه با انتقادات فراوانی همراه بود.

ساختمان رایشتاگ قلب برلین

شاید بتوان یکی از شگفتی های قرن 21 را ساختمان رایشتاگ آلمان نامید به این دلیل که این بنا به صورت کامل مطابق با انرژی های تجدید پذیر دنیاست ، طراحی خاص این ساختمان باعث شده نور همین در طول روز در آن به صورت کامل باشید و گرمای حاصل از این تابش نیز در خود ساختمان استفاده میشود . در سال 2008 میلادی مجلس آلمان بر این نظر بود که استفاده از این انرژی ها را به حداکثر صد در صد برسانند.

موقعیت هتل

کشور: آلمان

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک