صخره-های-روشه-بیروت

آشنایی با صخره های روشه بیروت

شرح

صخره های روشه بیروت Raouche Rock Beirut

صخره های روشه با شکل عجیبشان نمایی از بیروت پایتخت لبنان و به عنوان سمبلی از این شهر ساحلی تبدیل شده اند.. بخش هایی از بیروت در طول تاریخ بارها بر اثر زلزله زیر آبهای مدیترانه فرو رفته اند تا جایی که برخی پژوهشگران می گویند در زیر سواحل بیروت “هفت بیروت” دیگر نهفته است. دو صخره ی بزرگ درون آب و نزدیک ساحل بیروت وجود دارد که به آن صخره های “الروشة” می گویند. این صخره ها ی زیبا و غول پیکر بر سواحل روشه ی بیروت قرار دارند.

 لبنانی ها اسم های مختلفی روی آن گذاشته اند از جمله “صخره ی خودکشی” و به آن “صخره ی عشاق” هم می گویند. زیرا عشاق از آن بالا می رفتند و خودشان را درون دریا می انداختند تا از رنج عشق خودشان را نجات بدهند. البته می گویند وقتی یک هنرپيشه وخواننده‌ ی مصری فوت می کند سه تا از دوستداران صدایش به بالاي صخره روشه می روند و به قصد خودكشی خودشان را از بالای آن به دريای مديترانه می‌اندازند و می ‌ميرند. برخی از باستان شناسان معتقدند که ریشه ی این کلمه از راش (rosh) در زبان آرامی (aramic) و یا رأس در زبان عربی که هر دو به معنا ی سر هستند، آمده است. در این حین عده ای کاملا اطمینان دارند که اسم این صخره ها به کلمه ای فرانسوی roche به معنای سنگ مرتبط می شود.

علت معروفیت صخره ی عشاق

در واقع صخره‌ی عشاق  به دلیل حواشی ناشی از مرگ این هنرپیشه و خواننده مشهور مصری و خودکشی هواداران وی از فراز این صخره‌ها به این نام معروف شده است.

این صخره با شکل عجیبش نمایی از بیروت پایتخت لبنان و به عنوان سمبلی از از این شهر ساحلی تبدیل شده است.

بخش هایی از سواحل بیروت در طول تاریخ بارها بر اثر زلزله زیر آبهای مدیترانه فرو رفته اند تا جایی که برخی پژوهشگران می گویند در زیر سواحل بیروت “هفت بیروت” دیگر نهفته است.

در کنار سواحل “روشه” ساختمان های تجاری و خانه های مسکونی بسیاری وجود دارد. گرانترین زمین ها، خانه ها، آپارتمان ها و هتل ها در روشه می باشد. نشستن در کافه های منطقه روشه و یا نیمکت های موجود در خیابان و تماشای غروب آفتاب از پشت صخره های آن یکی از جذابیت های این منطقه برای گردشگران به شمار می رود.

شاید یکی از زیباترین غروب های خورشید را بتوانید در محل این صخره ها تماشا کنید.

در اطراف صخره های روش و در سواحل و خیابان های اطرافش، کافه ها و رستوران هایی وجود دارد که می توانید در آن ها یک وعده ی غذایی لبنانی لذیذ را با چشم اندازی منحصر به فرد تجربه کنید.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک