قلعه رانتامبور ساوی مادوپور هند

آشنایی با قلعه رانتامبور ساوی مادوپور هند

شرح

هند کشور معابد باستانی، آداب و رسوم خاص، ادیان مختلف و رقص های شاد می باشد و به قدری فرهنگ های مختلف در آن وجود دارد، که بیش از 200 زبان مختلف را در آن پیدا می کنید. هند سرزمین پرجنب و جوش تضادها، کشور 72 ملت و بهترین نمونه از ترکیب سنت و مدرنیته است. هند هفتمین کشور بزرگ دنیاست و به لحاظ جمعیت دومین کشور جهان است که بیشترین جمعیت ممکن را در خود جای داده است. قلعه رانتامبور ساوی مادوپور از قلعه های راجستان هند است که نشان دهنده حاکمان و سلسله چوهوناس در تاریخ هند است.

نام قلعه رانتامبور ساوی مادوپور به انگلیسی Ranthambore Fort نوشته می شود. اینجا تنها با یک قلعه همانند دیگر قلعه های تپه ای هند روبرو نیستید. رانتامبور به دلیل پارک ملی و ذخیره ببر بنگال در آن، در سراسر جهان مشهور است. پارکی که به تنهایی در مساحت 400 کیلومتر مربعی گسترش یافته و در گذشته مکان شکار مهاراجاهای قلعه بود.

جوگی محل، مهمانخانه ای برای شخصیت های برجسته

قلعه رانتامبور ساوی مادوپور تا ارتفاع 400 متری زمین اطرافش اوج گرفته است. پس با نمایی وسیع از تمام مناظر اطراف روبرو هستید. کتیبه های موجود در این قلعه نشان دهنده سبک زندگی طایفه نگیل جات هستند. طایفه ای کوچک که در دوره اشوکان درون قلعه زندگی می کردند. از بناهای مهم داخل قلعه می توان به جوگی محل اشاره کرد. جوگی محل این قلعه، مهمانخانه ای برای شخصیت های برجسته مهمان بود. شخصیت های معروفی مانند رئیس جمهور پیشین راجیو گاندی و خانواده او از این بنای زیبا دیدن نموده اند.

قلعه قدرتمند رانتامبور، سد اصلی مهاجمان

قلعه قدرتمند رانتامبور تعداد زیادی از حملات و فتوحات را دیده است. این قلعه به دلیل مشکلی که در تصرف آنها و ساخت و سازهای برنامه ریزی شده قلعه داشت، سد اصلی مهاجمان بود. قلعه رانتامبور ساوی مادوپور در داخل پارک ملی رانتامبور واقع شده است که شکارگاه ماهاراجه سلسله جیپور بود. در شهر ساوی مادوپور در جیپور واقع شده است.

این بنا در اواسط قرن دهم ساخته شده است، طبق گفته دولت مركز توسعه و مدیریت كهربا راجستان، در زمان حكومت ساپالداكشا. ویرانه های زیبای قلعه جذابیت زیبایی شناسی دارد که می تواند بینایی و ذهن همه افرادی را که چشم خود را به این شاهکار می اندازند، جلب کند. این قلعه به دلیل تاریخچه دفاع از امپراتوری راجپوت در برابر حملات مهاجمان خارجی، مظهر قدرت در نظر گرفته شده است.

در طول گسترش حکومت مسلمانان، این قلعه برای دستیابی به قدرت بر راجپوت ها و بخش غربی این کشور چندین بار مورد حمله قرار گرفت. سرانجام با رشوه دادن وزیر توسط خلیجی فتح شد. این قلعه وقایع را یادآوری می کند و یک بنای تاریخی با اهمیت بالا در تاریخ هند است. این قلعه در حال حاضر یکی از جاذبه های گردشگری است و مورد علاقه مورخان و بسیاری از افراد عادی است که مایل به کسب دانش بیشتر و تجربه معماری و تاریخ مکان هستند. 

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط