روستای رمین چابهار

روستای رمین چابهار

شرح

چابهار مهم ترین بندر بازرگانی کرانه بلوچستان به دلیل نداشتن فصل پاییز و زمستان دارای آب و هوای بهاری در تمامی فصول دارد.این بندر زیبا سالانه میزبان تعداد بسیاری از گردشگران و توریستها است. بندر چابهار یکی از مناطقی است که جاذبه های بکر گردشگری متفاوتی را در خود جای داده و گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می کند. برای سفر به این شهر زیبا بهتر است که جاذبه های گردشگری چابهار را بیشتر بشناسید. یکی از جاذبه های طبیعی این شهر ، روستای رمین چابهار میباشد که به عنوان یکی از روستاهای دوستدار کتاب کشور ایران شناخته شد.

روستای زیبا و خارق العاده ای که می توانید در آن زیباترین جاذبه های طبیعی را ببینید. رمین یکی از روستاهای بزرگ چابهار واقع در دهستان «کمبل سلیمان» بخش مرکزی چابهار است. این روستا در هفت کیلومتری بندر چابهار از نزدیک ترین روستاهای صیادی به این شهر است و از سمت شرق از طریق جاده ساحلی بنادر صیادی بریس، پسابندر و خلیج گواتر را به شهر منتهی می سازد. روستای رمین از شمال به کوه های روستای تیس کوپال، از غرب به چابهار و از جنوب به دریای عمان محدود می شود.

دیدنی های این روستا

خور قدیم ، نوار ساحلی «کلات رود» که از یک طرف به دریا و از طرف دیگر با صخره های بسیار و ماسه های طلایی به تالاب لیپار منتهی می شود، از جاذبه های طبیعی این روستا به شمار می آیند. روستای رمین با 387 هکتار گستره برابر با طرح هادی تصویبی و جمعیت بیش از سه هزار و 500 نفری یکی از روستاهای بزرگ شهرستان چابهار واقع در دهستان کمبل سلیمان بخش مرکزی است. 168 نفر از اهالی رمین عضو کتابخانه این روستا با هزار و 600 جلد کتاب هستند. روستای رمین دیدنی های بسیاری دارد که دیدن آن‌ها برایتان تجربه‌ای خاص می‌تواند باشد.

صخره‌های زیبا، ماسه‌های طلایی و تالاب لیپار تنها بخشی از جذابیت‌های طبیعی روستای رمین به شمار می‌رود که برای ساعت‌ها می‌توانید از بازدید از آن‌ها لذت ببرید. در اطراف روستا کوه‌های مینیاتوری با فرم شگفت‌انگیز خود که به کوه‌های مریخی نیز معروفند را می‌بینید که تماشای آن‌ها مسحورتان می‌کند، با قدم زدن در این قسمت روستا گویی بر سطح مریخ قدم گذاشته‌اید. درخت کهنسال “مکر زن” از دیگر جاذبه های روستای رمین است که محلی‌ها به آن “کرگ” هم میگویند. این درخت بیش از 500 سال قدمت دارد و در مرکز روستا در نزدیکی قبرستان قرار گرفته است و مردم محلی در پای آن قربانی می‌کنند و به نیایش می‌پردازند.

صنایع دستی روستا

همچنین اسكله صیادی این روستا و منظره حركت و پهلوگیری انواع لنج‌های صیادی و تخلیه ماهیان صید شده نیز از جاذبه‌های تماشایی این روستا است كه گردشگران ترجیح می‌دهند این مناظر را از نزدیك ببینند. در روستای رمین انواع صنایع دستی نظیرسوزن دوزی، مكرمه بافی، گل‌سازی و توربافیکه ساخته دست زنان روستایی است را می‌توانید تهیه کنید و به عنوان سوغات همراه خود ببرید. این روستای زیبا مقصد خوبی  برای عکاسی محسوب می‌شود. برای رسیدن به روستای رمین می بایستی از جنوب شرقی چابهار جاده ساحلی را به سمت شرق حدود 5 کیلومتر ادامه دهید تا به روستای رمین برسید.

 

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط