موزه راه آهن اوترخت

موزه راه آهن اوترخت

شرح

موزه راه آهن اوترخت موزه ملی راه آهن هلند است. در سال 1927 تأسیس شد و از سال 1954 در “ایستگاه مالبیبا” ، ایستگاه راه آهن سابق مستقر شده است. این موزه در سال 1927 تأسیس شد و در ابتدا در یکی از ساختمانهای اصلی هلند در اوترخت واقع شد. در آن زمان این مجموعه بیشتر شامل تصاویر ، اسناد و اشیاء کوچک بود. در دهه 1930 اولین قدمها برای صرفه جویی در تجهیزات قدیمی ریلی با اهمیت تاریخی گرفته شد. بخشی از این مجموعه در جنگ جهانی دوم گم شد. این مجموعه به طور خلاصه در Rijksmuseum در آمستردام واقع شده بود ، اما در دهه 1950 این موزه به اوترخت منتقل شد. ایستگاه Maliebaan ، که در سال 1939 بسته شد ، مکان مناسبی یافت. این بنا بازسازی شد و در سال 1954 موزه در همانجا مجدداً افتتاح شد. در این مکان فضای بیشتری برای نمایش کامل مجموعه از جمله تجهیزات ریلی تاریخی وجود دارد. تا سال 2003 ، یک خط طولانی از لوکوموتیوهای بخار تاریخی در مسیر یکی از ایستگاه ها یکی از بارزترین جنبه های این نمایشگاه بود.

با گذشت سالها تجهیزات ریلی بیشتر و همچنین تجهیزات تراموا به موزه اضافه شد و در دهه 1960 پلاک جلوی ساختمان پر از سهام نورد شد که از آب و هوا رنج زیادی برد. پیشرفت اولیه ، در سال 1975 ، ساخت سكوی پشت بام در پشت ساختمان بود. در سال 1977 این موزه با یک پل عابر پیاده گسترش یافت و به آن اجازه دسترسی به یک نمایشگاه از آن طرف مسیرهای ریلی باری در پشت ساختمان اصلی را داد. فضای جلوی ساختمان سپس به یک پارکینگ تبدیل شد. جناح راست ساختمان اصلی شامل بخش “تاریخی” بود که بخش “مدرن” در جناح چپ قرار داشت. از میان بخش های بارز این مجموعه می توان به مدلهای پل از ابتدای توسعه راه آهن هلند و مدلهای مختلف قطار اشاره کرد. علاوه بر این ، نقاشی ها ، چاپ ها و تجهیزات راه آهن نیز دیده می شود. بخش “مدرن” در دهه 1980 تغییر یافت وقتی که بروزرسانی شد و شامل جدیدترین تحولات از جمله جلوی قطار “Sprinter”  است.

بین سالهای 1988 و 1989 بازسازی بزرگی انجام شد. فضای داخلی ساختمان ایستگاه با توجه به نماهای مدرن آن زمان کاملاً بازسازی شد. این نسخه تا سال 2003 وجود داشته است. علاوه بر این ، قطعه پشتی در موزه ادغام شده و “چشم انداز راه آهن” در آنجا ساخته شده است. همچنین امکان سوار شدن هم در قطارهای مدل و هم در قطارهای کامل ممکن شد. ساختمانهای دیگری مانند خانه سیگنال از هوژزند-ساپمیر و یک خانه نگهبان گذر از الست اضافه شده است. یکی از قدیمی ترین پل های راه آهن ، از Halfweg ، نیز گنجانده شده است. سرانجام ، خدمات ریلی بین ایستگاه اصلی راه آهن اوترخت و ایستگاه Maliebaan برقرار شد. اضافات بعدی ، در دهه 1990 ، دو انبار باربری بودند که یکی از آنها در حال حاضر یک رستوران و یک ساختمان جدید در پشتی با یک راه آهن مدل بزرگ دارد.

مجموعه رو به رشد سهام نورد تا حد زیادی احیا شد و بخشی از آن به شرایط عملیاتی بازگردانده شد. برخی از قطارها به دلیل قرار گرفتن در فضای باز از ناحیه رنج می بردند ، بنابراین تلاش مستمر صورت گرفته است تا کل منطقه نمایشگاه روی آن سقف شود. در سال 2002 تصمیمی مبنی بر بازسازی بزرگ دیگری در این موزه گرفته شد. ساختمان ایستگاه در سپتامبر 2003 بسته شد ، به هم ریخت و پس از آن تا حد زیادی به روشی که در قرن نوزدهم به نظر می رسید ، احیا شد ، با اضافه شدن “اتاق انتظار سلطنتی” به آنجا منتقل شد و از ایستگاه راه آهن “Staatsspoor”  لاهه ، در سال 1973 تخریب شد.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک