شهر رباط مراکش

شهر رباط مراکش

شرح

رباط پایتخت سیاسی کشور مراکش با قدیمی ترین خیابان های تو در تو و محله‌ های کهن میباشد . شهر رباط مراکش در نزدیکی کازابلانکا قرار با فاصله زمانی حدود یک ساعت و نیم در مسیری زیبای خط ساحلی اقیانوس اطلس  میباشد . این شهر در کنار اقیانوس اطلس و رودخانه ” ابی رقراق ” که درغرب آن قرار گرفته است واقع شده .

شهر رباط مراکش اگرچه اهمیت اقتصادی و اجتماعی بیشتر از کازابلانکا و شهر مراکش ندارد ، اما اهمیت اصلی آن در منطقه به دلیل وجود کاخ سلطنتی و دیدنی های فراوان میباشد . البته قابل ذکر میباشد در این شهر مهم ترین موزه کشور مراکش وجود دارد .

خیابان Rue des Consuls  در این شهر صنعتگران ماهری  را بشما نشان خواهد داد . که در مقابل چشمان شما فرش ، پارچه و مس  تولید می کنند . در سمت شمال شهر به دروازه Bab El Had می رسید که بازار معروف یکشنبه آنجا برپا می شود . خیابان سوئیکا بزرگترین خیابان که به مسجد جامع منتهی میشود .

ازجمله برجسته ترینهای جذابیت های گردشگری شهر رباط مراکش میتوان نام برد همچون :

آرامگاه سلطان محمد پنجم ، سازه‌ ای از سنگ مرمر سفید به یاد سلطانی که مراکش را به سمت استقلال رهبری کرد .

و یا برج سلطان حسن یکی از نماد های ملی مراکش به دستور پادشاه ” یعقوب المنصور ” ساخته شده یاد کرد . این بنا قرار بود بلندترین مناره و مسجد کنارش بزرگ‌ ترین مسجد جهان را داشته باشد . ولی متأسفانه بعد از مرگ وی در سال ۱۱۹۹ ساخت مسجد متوقف گردید .

آرامگاه محمد ثانی که در کنار برج حسن واقع شده است نیز نماد ‏زیبایی از معماری و هنر مراکشی را در بر دارد .‏

ارگ اودایاس رباط یکی از مهم ترین جاذبه های دیدنی که متعلق به قرن 11 میباشد . داخل این ارگ یا قلعه به سبک ‏آندالوسی به رنگهای سفید و آبی طراحی  شده است.

همچنین بنای گورستان و دروازه‌ی چلا که متعلق به سده‌ی چهارده بوده واکنون از درخت و گیاه  پوشیده شده است .

باغ زیبا و موزه آندالوس داخل ارگ اودایاس قرار گرفته است ، این باغ مربوط به قرن بیستم است . ‏

موزه هنرهای معاصر محمد ثالث مجموعه ای بسیار کوچک که آثار هنری تمامی هنرمندان معاصر و نامی کشور در آن به نمایش گذاشته شده است .

جالب است بدانید باشگاه گلف سلطنتی دارالسلام یکی از پنجاه باشگاه برتر گلف جهان است که در شهر رباط قرار گرفته است .

ازاین رو در صورتی که به دیدن کازابلانکامی روید . شهر رباط مراکش یکی از شهرهای نزدیک به آن جاذبه های تاریخی و جذابیش را فراموش نکنید .

موقعیت هتل

کشور: مراکش

دیدنی‌های نزدیک