قصر کویینتا دا رگالیرا لیسبون

آشنایی با قصر کویینتا دا رگالیرا لیسبون

شرح

قصر کویینتا دا رگالیرا لیسبون

قصر کویینتا دا رگالیرا لیسبون در مرکز تاریخی سینترا، قصری تاریخی است که در لیست میراث جهانی قرار دارد. در حالی که هزاران گردشگر هر ساله به این قصر می آیند و زیبایی و عظمت معماری ترکیبی رنسانس، رومی، مصری و گوتیک آن را تحسین می کنند اما مورد دیگری که در این جاذبه بسیار قابل توجه است، اثری در زیر این بناها، یعنی چاه‌های مدوری هستند که انگار تا هسته زمین ادامه دارند. البته این ها برای نگه داری آب استفاده نمی شدند بلکه برخی از محققان اعتقاد دارند این پله ها برای برگذاری قرارهای محرمانه بوده است. برخلاف دیگر کاخ‌ های سلطنتی و قلعه‌ های سینترا، یک ملک خصوصی و لوکس محسوب می‌ شود و در قرن بیستم ساخته شده است. این ملک اسرار‌آمیز با سبک معماری گوتیک، تعدادی از مجسمه‌های باشکوه را در زمینی پهناور جای می‌ دهد.

تاریخچه قصر کویینتا دا رگالیرا

تاریخچه قصر کویینتا دا رگالیرا به هزاران سال پیش بر می گردد. جاذبه هایی باستانی در این محوطه وجود دارند که تاریخ آن از اوایل دوره نئونیت شروع می شوند و تا عصر آهن (قرن چهارم – دوم قرن قبل از میلاد) ادامه می یابند. اشغال این منطقه توسط رومی‌ ها در اواسط قرن 2 قبل از میلاد آغاز شد و بعدا توسط مورها به تصرف درآمد. سینترا در نهایت به افونسو انریکه اولین پادشاه پرتغال پس از فتح لیسبون در سال 1147 رسید. افونسو دستور به ساخت یک کاخ سلطنتی در آن جا داد که تا اواخر قرن شانزدهم به عنوان محل اقامت تابستانی استفاده می شد. پس از سرکوب سربازان آن دوره، این مکان تحتی سرپرستی گروهی به نام اوردر آو کریست در آمد. همچنین قصر کویینتا دا رگالیرا در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

منطقه کوئینتا دا رگالیرا، که گاهی اوقات به عنوان کاخ مونته یور میلیونر آخرین مالک آن خوانده می شود، شامل کاخ و کلیسا با دکوراسیون عالی است که از جمله آن ها می توان به نقاشی های دیواری، شیشه های رنگی و کنده کاری های معروف درون غارها، چاه های عظیم، نیمکت، چشمه، و یک سیستم گسترده و مبهم از تونل ها که به دو حلقه چاه متصل هستند، اشاره کرد. هر دو چاه، که به عنوان چاههای آغازین یا برجهای معکوس شناخته میشوند، شامل معماری پیچیده ای است که معانی نمادینی را در فرهنگ اروپایی شامل می شود. آن ها بسیار عمیق هستند، تا جایی که برخی از بازدید کنندگان به هیچ عنوان حاضر نیستند به آن جا وارد شوند.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک