پارک ملی ملکه الیزابت

پارک ملی ملکه الیزابت

شرح

پارک ملی ملکه الیزابت

پارک ملی ملکه الیزابت در غرب اوگاندا واقع شده است. این پارک از سال 1952 وجود داشته است. این پارک 1978 کیلومتر مربع وسعت دارد و با غرب با Eduardsee و پارک ملی Virunga در جمهوری دموکراتیک کنگو ، از شمال با کوه های روونزوری هم مرز است. بخش هایی از این پارک در ولسوالی های کاسسه، Rubirizi ، Rukungiri و Bushenyi قرار دارد. ارتفاع از سطح دریا 1000 تا 1300 متر است ، در کوههای روونزوری از 5110 متر بالا می رود. میزان بارش سالانه بین 700 میلی متر در مویا ، در وسط پارک و در شمال و 1250 میلی متر در شمال و در ماراماگامبوود متغیر است.

بهترین منطقه توسعه یافته

بهترین منطقه توسعه یافته مرکز بازدید کنندگان در شبه جزیره مویا بین دریاچه ادوارد و کانال کازینگا است. این جریان از جورجسی در شرق با شیب کمی به سمت ادواردس در غرب پارک ملی جریان دارد. سفرهای قایق در این آبراه طبیعی فرصت های عالی برای تماشای hippos و pelicans و همچنین پرندگان مهاجر که زمستان های اروپا را در اینجا می گذرانند فراهم می کند. جوامع گیاهی و حیوانی شامل مناطقی از زندگی ساوانا باز ، جنگل بارانی گرمسیری ، باتلاقهای متراکم پاپیروس ، مناظر دهانه و دریاچه ها و همچنین دو دریاچه دره ریفت در آفریقای شرقی ، ادواردسه و جورجیزه است.

جنگل های بارانی گرمسیری

جنگل های بارانی گرمسیری در جنوب شرقی پارک ملی ملکه الیزابت رشد می کند ، در شمال دریاچه جورج باتلاق های گسترده پاپیروس یافت می شود. هر دو طرف کانال کازینگا تحت سلطه بوتلهای متراکم است. چمنزارها و گیاهان زراعی آکاسیا را می توان در شمال کانال کازینگا ، در قسمت میانی پارک و در منطقه ایشاشا در جنوب شدید مشاهده کرد. در منطقه دهانه ، چمنزارها غالب هستند.این پارک به ویژه در گونه های تقریباً 100 گونه پستاندار و بیش از 600 گونه پرنده مختلف غنی است. در شرق پارک واقع شده دره تنگه Kyambura Gorge را می توان شامپانزه ها و سایر گونه های بدوی مشاهده کرد.

جنگل ماراماگامبو – پارک ملی ملکه الیزابت

 در جنگل ماراماگامبو نیز گونه های مختلف میمون و گرازهای غول پیکر جنگلی وجود دارد. در جنوب پارک ، در منطقه ایشاشا ، می توانید جرثقیل های تاج دار ، پرندگان هرالتیک اوگاندا و تاپیس را با انباشت زیاد توپس که برای این منطقه زمانی مشهور بود ، مشاهده کنید ، اکنون فرو ریخت. در آنجا شیرها عادت دارند از درختان بالا بروند. دریاچه های دهانه و دریاچه های نمکی به دلیل وجود سهام بالای فلامینگو در بعضی مواقع به رنگ صورتی از فاصله دور ظاهر می شوند.

گونه های حیوانات معمولی

بعلاوه گونه های حیوانات معمولی یا شناخته شده در پارک ملی ، به عنوان مثال آنتوپ های مکرر چمن اوگاندا ، گاومیش های آفریقایی ، استخوان های سفید ، فیل ها ، شیرها و گورخرها و گورخرها و همچنین پادشاهان مختلف ، عقاب های ماهی های آفریقایی و فلفل های گلیات هستند. زیستگاه برای فیل ها شامل پناهگاه حیات وحش Kigezi با 330 کیلومتر مربع در جنوب پارک ملی ، ذخیره جنگلی کیتاله 550 کیلومتر مربع در شمال و تقریبا 500 کیلومتر ذخیره Toro Semliki است.

منبع : ویکی پدیا

 

 

 

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک