فستیوال کیکسی چین

فستیوال کیکسی چین

شرح

فستیوال کیکسی چین

مردم کشور چین همیشه به فرهنگ غنی خود می‌بالیدند. سنت‌ها و جشن‌های باستانی این کشور از سال‌های گذشته تاکنون برای مردم اهمیت فراوانی داشته است. مردم چین حتی در دنیای مدرن امروز هم سنت‌های خود را با شکوهِ فراوان جشن می‌گیرند. خیلی از این فستیوال‌ها پس از گذشت سال‌ها هنوز هم برای مردم باارزش هستند و جشن گرفته می‌شوند. در میان جشن ها و فستیوال های چینی، روزی که اولین جشن روز عشاق در جهان نامیده می شود، به فستیوال شب هفتم  یا فستیوال کیکسی درواقع همان ولنتاین مشهور است.

جشن در روز هفتم از ماه هفتم سال چینی

این جشن نیز در روز هفتم از ماه هفتم سال چینی برگزار می شود و با افسانه ای جذاب همراه است. این جشنواره معمولاً به عنوان روز ولنتاین چینی از آن یاد می شود – در تاریخ 28 اوت امسال (در روز هفتم ماه هفتم در تقویم قمری برگزار می شود) اتفاق می افتد. این جشنواره از یک افسانه تقریباً 2000 ساله (پیوند به زبان چینی) که از سلسله هان نشات گرفته است ، جشن می گیرد. ماجرا از این قرار است که ژی نو ، الهه مشهور به مهارت های بافندگی ، به دنیای فانی رفت و با یک گله گاو بنام نیو لانگ ملاقات کرد.

قسمت اول – فستیوال کیکسی چین

این دو عاشق شدند ، ازدواج کردند و دو فرزند داشتند. اما وقتی مادر ذی نو ، مادر ملکه بهشت ، در مورد اتحاد آنها فهمید ، او ناراحت و عصبانی شد و ژی نو را به بهشت برد. مادر ملکه بهشت از پین موهای خود برای ایجاد رودخانه ای از ستارگان استفاده کرد که به راه شیری تبدیل می شود تا این دو عاشق را جدا کند. گریه های آنها تا حد زیادی سحرها را لمس کرد ، به طوری که هزاران نفر از آنها پلی را برای پیاده روی زوج بر روی رودخانه تشکیل دادند.

قسمت دوم – فستیوال کیکسی چین

سرانجام ، مادر ملکه معترض شد و موافقت کرد که اجازه دهد زوج از هر سال یک شب در Qi Xi ملاقات کند ، این یعنی شب هفتم ، که آنها با کمک دوستان جادوی خود انجام می دهند. افسانه‌ی این فستیوال، داستان عاشقانه‌ی گاوچرانی است که عاشق الهه‌ای از بهشت می‌شود. با این‌حال، این دو عاشق توسط ملکه‌ی بهشت از یکدیگر جدا شدند. پس از مدت‌ها، در  روز هفتمِ ماه هفتمِ دوباره یکدیگر را ملاقات کردند. از سال‌های گذشته این فستیوال به روزی برای پرستش ستارگان تبدیل شد. کیکسی از آن زمان آمده است تا نمادی از عشق واقعی باشد.

قسمت سوم

در زمان های قدیم ، دختران میوه و مواد غذایی را در شب جشنواره به ذی نو ارائه می دادند ، و دعا می کردند که دستهای ماهرانه مانند الهه را ببافند تا بتوانند همسران ایده آل خود را پیدا کنند. کودکان همچنین گلهای وحشی را برای آویزان کردن بر شاخ گاو به یاد خدا گاو که خود را فدا کرد ، آویختند. دختران جوان در این روز برای داشتن یک همسر خوب دعا می‌کنند. این روز برای عشاق جوان مانند روز ولنتاین است.

موقعیت هتل

کشور: چین
شهر: پکن

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک