پارک کروکودیل نوپک جزیره قشم

پارک کروکودیل نوپک جزیره قشم

شرح

جزیره زیبای قشم ،جزیره ایست که از نظر جاذبه های طبیعی شاهکاری بی بدیل به شمار می رود و حیرت جهانیان را برانگیخته است. یکی از جاذبه های نوظهور این جزیره که شاید کمتر کسی نامش را شنیده باشد،پارک کروکودیل نوپک جزیره قشم میباشد که اولین پارک کروکودیل خاورمیانه به حساب می آید. در این مقاله قصد داریم تا شما را با این مجموعه تفریحی بی نظیر بیشتر آشنا کنیم پس با ایلیا گشت همراه شوید.

پرندگان و پستانداران

باید بدانید که در این مجموعه بیش از 100 کروکودیل زندگی می کنند و همپنین به جز کروکودیل ها در این مرکز فرصت بازدید از پرندگان و پستانداران دیگر برای شما محیا شده است. حتی شما در این پارک می توانید با کروکودیل ها عکس یادگاری بگیرید.پارک کروکودیل نوپک جزیره قشم  مجوز سازمان‌های محیط زیست، شیلات و دامپزشکی ایران را دارد و تحت قوانین کنوانسیون بین‌المللی حفظ حیوانات (سایتیس) فعالیت می کند. این کنوانسیون یکی از مهم ترین کنوانسیون های بین المللی محیط زیست به شمار می رود که هدفش حفظ تنوع زیستی جانوران و گیاهان است.

سرکار خانم روستایی و طرح پرورش کروکودیل

یکی از میهمانان سرشناس این پارک سفیر ایتالیا بوده است که از این پارک دیدن کرده است. در سال 1385 بود که ایده و طرح پرورش کروکودیل توسط سرکار خانم روستایی، کارشناس جانور شناسی و ارشد اکوتوریسم مطرح شد و به دنبال آن مطالعه و امکان سنجی و اخذ موافقت اصولی صورت گرفت. حدود یک سال بعد ایشان به اتفاق همسر خود آقای سالاروند کارشناس برنامه ریزی و کنترل پروژه و متخصص پرورش کروکودیل به قشم مهاجرت و شرکت نوآوران پویا کیمیا قشم را ثبت کردند و در نهایت در سال ۱۳۹۲ مجموعه به هدف خود که تولید و تکثیر کروکودیل ها بود، رسید.

طرح توسعه پارک کروکودیل نوپک جزیره قشم

چندی بعد طرح توسعه پارک کروکودیل نوپک قشم در سال ۱۳۹۵ مورد بهره برداری قرار گرفت و حالا نوپک تنها مرکز تکثیر مصنوعی کروکودیل ها در خاورمیانه به شمار می رود و یکی از دیدنی های منحصر به فرد جزیره است. در این مجموعه علاوه بر پرورش کروکودیل‌ها، پژوهش هایی نیز در خصوص زندگی آنها صورت می گیرد. بازدیدکنندگان می‌توانند با نحوه زیست کروکودیل‌ها، تخم‌گذاری و تولد بچه آنها نیز آشنا شوند و اطلاعاتی در خصوص این جاندار را از طریق راهنمایان مجرب و بنرها و پوسترها دریافت کنند. به کروکودیل ها «سلطان زره‌پوش آب‌هاي آرام» نيز لقب داده‌اند، اگرچه به لحاظ شکل ظاهري شباهت‌‌هاي بسياري دارند، اما در واقع شامل ۲۳ گونه مختلف مي‌باشند. 

این مجموعه به سبب ایده نوآورانه و ویژگیهای منحصربفردش عنوان کارآفرین برتر استان هرمزگان و کارآفرین برتر کشور را کسب نموده است.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط